strona główna > Aktualności > Radny miejski odznaczony „Laurem Pamięci”
Kanał RSS Kanał RSS | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Niedziela, 22 Października 2017 roku, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Polecamy: 19-latek trafił do szpitala | Lekkoatletyka dla każdego – tutaj zwyciężają wszyscy! | 50 lat istnienia Augustowskie Centrum Edukacyjne | Pokolenia pokoleniom, czyli I Augustowski Dzień Seniora! | Zobacz Sto Twarzy Andrzeja Dyszaka | Podsumowanie projektu „Śladami Bohaterów 2017” | Ogłoszenie o posiedzeniu Komisji ds. Budżetu Rady Miejskiej | Urząd Marszałkowski diamentowym sponsorem CENTRUM | Brak danych sprawcy a odszkodowanie | Pycha-pokaz! | Żagle w Brasławiu | Tymczasowa zmiana organizacji ruchu | Kolejna droga przebudowana we współpracy z mieszkańcami | Ogłoszenie o obradach XL sesji Rady Miejskiej w Augustowie | Odsłonięcie tablicy pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w Sokółce |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Augustow24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@augustow24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~JOJEC: Są ludzie,którym wystarczy,że żyją i są inni.

~ernesto933: Jest grupa ludzi której nikt i nic nie zadowoli , po prostu tacy są..., ale dlaczego zatruwają życie innym ? , molo naprawione ? naprawione, ...

~JOJEC: Tu nie ma żadnego dowodu! Nikt z was nie wie "kto jest kto"... Zmiany personalne to jedno z zagadnień a drugie to wymierzanie "sprawiedliwości" ...

~stanbis31: I co z tego, że np ul. Klubowa ma dobrą nawierzchnię, jeśli nie ma do niej dojazdu przez nieprzejezdną ul. Robotniczą, na której są tylko ...

~ernesto933: Można ..??... można !! , bez spec ustaw, bez żadnych zmian w KRS czy Sądzie Najwyższym. Po co ten cały cyrk. Jak chce się psa uderzyć to kij ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka -
-
tel. -

Aktualności
2017-05-16 22:24:03 Radny miejski odznaczony „Laurem Pamięci”

W poniedziałek, 15 maja br. podczas uroczystości wręczenia „Laurów Pamięci” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z rąk ambasador Izraela w Polsce Anny Azari odznaczenie odebrał m.in. radny miejski Piotr Piłasiewicz. Członek Rady Miasta Augustowa został laureatem nagrody przyznawanej przez Ambasadę Izraela i Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialogu polsko-żydowskiego.

Z inicjatywy Piotra Piłasiewicza, odnalezione na terenie miasta zabytkowe macewy zostały zabezpieczone i zdeponowane na cmentarzu żydowskim w Augustowie. Piłasiewicz kilkukrotnie był również inicjatorem wydarzeń upamiętniających społeczność żydowską w Augustowie.

– Te działania nie zaistniałyby, gdyby nie wsparcie i bezinteresowna pomoc rzeszy ludzi z Augustowa, którym z tego miejsca chciałbym podziękować. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie do dalszych działań.
– powiedział Piotr Piłasiewicz odbierając nagrodę.

Jesteśmy dumni, że wśród osób odznaczonych „Laurem Pamięci” znalazł się również mieszkaniec Augustowa.

- UM Augustów -

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-05-20 20:39:27 | ernesto933
Próżnoś repliki się spodziewał .... J.Tuwim
2017-05-19 18:35:26 | JOJEC
Ernesto na
Ernesto! na twoje zdanie czekam......
2017-05-18 19:16:11 | JOJEC
A tu macie towarzyszu ciekawostkę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maksymilian_Sznepf
2017-05-18 19:01:31 | JOJEC
Wy Taeda nie obrażajcie.Ja mogę focha walnąć. I co? To co piszecie potwierdza tylko moje poglądy.Czyli Wy też "idiota".
Wiecie Wy co? Syn znajomego zdawał maturę.Napisał pracę na temat przeżyć żydówki w czasie wojny.Czysta fikcja. Jak przebiegłym trzeba być aby taki temat podjąć. I wiecie co? Zdał!!! Choć nikt żadnych szans mu nie dawał w trakcie wcześniejszej nauki.
Teraz o Ukrainie. Majdan ukraiński był zorganizowany przez przedstawicieli narodu wybranego.Po tym fakcie wszystkie stanowiska rządowe zostały obsadzone przez tychże.U nas było podobnie.Że tego nikt nie widzi? Judeopolonia się zbliża wielkimi krokami. W zamysłach twórców zawsze była część Ukrainy i tereny polskie.
Pan profesor Gross opisuje fakty z okresu wojny.Sąsiedzi,Strach oraz inne publikacje uderzają w dobre imię Polaków."Nasze władze" przepraszają ,dotują filmy,budują muzea,przekazują media,odwiedzają Tel Awiw prawie na kolanach zaraz po objęciu władzy,świętują chanuka ....Wszyscy po 89 r...
Nie mnie jednak oceniać. Prof Wolniewicz zrobił to w bardzo jaskrawy sposób.
https://www.youtube.com/watch?v=rrz3Lm0WJkQ

2017-05-18 12:43:31 | TAEDA
Jojec--nieszczęsna istoto !
Widzisz do kogo ty piszesz ? WIDZISZ ?
Nawet gdybyś wziął wszystkie rzeczone macewy i walił w łeb tych Augustowiaków to nic nie pomoże.
Tragedia ! Oni są nadal w 19 wieku i jeżdżą na obręczach.
Opis mieszkańców Augustowa z okresu 1824---1830 (Prądzyński) wskazuje na to że żyli tu ludzie ruscy i polscy a nie było żydów--bo nędza tu było i nie było kogo okradać. Ja jeszcze pamiętam sporo Litwinów. A że ich grobowce nie są znajdowane i kamienne płyty nie są wykopywane to dlatego że nie stać ich było na kamienne nagrobki.
SANIA @ ----nie znasz osobiście ? ale wystarczy ,że oni cię znają, wystarczy że są w sejmie i TV i wpływają na całe twoje życie w takim zakresie jak ty wpływasz na swoją krowę. Zawsze pamiętajcie ,że zagładę żydów zorganizowało gestapo a ono miało 100% decydentów i szefów pochodzenia żydowskiego. I dopiero po zdaniu sobie sprawy z tego oceniajcie swoich sąsiadów których nie znacie osobiście .....
JOJEC ma rację mówiąc, że należy dbać o groby żołnierzy rosyjskich bo gdyby nie oni to by już dawno nie było waszego Jaugustowa ale łazilibyście w Germanii po polach jako niewolnicy.
Taaaak----cenię sobie żydów za prostacką mądrość. Oni mówią teraz tak (i piszą) : polskiego narodu niedługo nie będzie bo szkoda tej ziemi dla nich, oni są jak biali murzyni, a my się tułaliśmy bez miejsca no to teraz już mamy swoje na wieki.
Bo---- jak napisał ernesto-----jesteśmy dziećmi jednego boga więc i nam się należy .
Na żyzne tereny Ukrainy obecnie przyjechało 100 tys. osadników żydowskich. Teraz, obecnie, dosłownie na dniach . Będą nowe macewy !!!!!
Pytam jak zwykle : Jak długo należy walić w łeb naród który nie rozumie że jest walony ? I chyba odpowiedź jest jedna : W nieskończoność.
2017-05-18 08:23:02 | Sania
Jojec- Polacy nie są kryształowi. Osobiście nie znam nikogo pochodzenia żydowskiego. Znam jednak potomków prawdziwego Polaka, do którego Żydzi mieli ogromne zaufanie i powierzali mu swoje majątki w czasie wojny. Otrzymał ogromne ilości złota o uciekających przed holokaustem. Im się nie udało uciec.On po wojnie stał się najbogatszym facetem w okolicy, wyposażył i wykształcił swoje dzieci tak, że jego wnuki mają dobrze prosperujace firmy. Są to bardzo uczciwi , praktykujący katolicy. Stoją w pierwszych ławkach w kościele, jeżdżą na spotkania z każdym Papieżem. Jednak na cmentarzu żydowskim nikt z nich nigdy nie był i nie próbował nawet dowiedzieć się czy są potomkowie ich " sponsorow" , którym zawdzięczają to, co mają .
2017-05-18 05:27:39 | mati.dziejaszek
Pokaż? Ja nie tokarz.
2017-05-18 04:31:46 | JOJEC
Żądania gmin żydowskich w zakresie upamiętniania,uwypuklania historii mniejszości żydowskich są tylko i wyłącznie żądaniami w stosunku do gojów. Żaden z przedstawiciel tychże gmin nigdy nie wziął udziału w renowacji zabytków pochodzenia żydowskiego.Kirkuty są odnawiane tylko i wyłącznie poprzez nacisk ze strony żydowskiej na społeczności lokalne.
Niewiarygodnym jest jak zafałszowano historię nawet II -giej wojny.Jak perfidnie pominięto udział żydów w tej wojnie.Teraz wy młodzi zafascynowani historią i zabytkami żydowskimi nie macie pojecia o cierpieniach i stratach narodu polskiego. Pokażcie jednego żyda,który uratował życie Polaka podczas wojny.Pokażcie jednego żyda,który opiekuje się polskim grobem!!!
2017-05-17 20:28:39 | Fredek
JOJEC a w jakim okresie historycznym ludność litewska, tatarska, białoruska stanowił ponad połowę mieszkańców Augustowa? Gdyby tak był to prawdopodobnie to ich płyty nagrobkowe byłby użyte na budowa schodów i innych budowli. Może jeden z dzisiejszych kościołów powstałby dzięki rozebraniu jakiegoś meczetu zamiast cerkwi.
2017-05-17 20:13:09 | memo
Negatywny stosunek Pana Piotra do Bohaterów Podziemia Niepodległościowego oraz chociażby do Kibiców jak i do demokratycznie wybranego rządu dało laur pamięci. Wystarczy przejrzeć profil Pana Piotra i jego wypowiedzi na te tematy.Deprecjonują skład obecnej Rady Miasta.Idzie nowe...Ruch Samorządowy Bezpartyjni-kto na to się nabierze ?
2017-05-17 20:00:44 | JOJEC
Jaki "bez podziałowy" . Proszę wskazać muzeum historii ludności tatarskiej,litewskiej,białoruskiej i innych narodowości zamieszkujących od setek lat tereny naszego kraju.
Muzeum Polin jest przykładem nierównego traktowania.
2017-05-17 19:44:30 | Fredek
JOJEC zamilcz. Już myślałem ze prochy ci pomogły ale jak widać nie. Znajdź sobie jakiś neo portal i tam głoś nadludzkie mądrości :( Szacunek dla Pana Piotra i wszystkich zaangażowanych w ten bez podziałowy akt pamięci o współrodakach.
2017-05-17 19:34:39 | JOJEC
Tak? No to szanujmy pamięć po zamordowanych żołnierzach radzieckich i innych mniejszości poległych na polskiej ziemi lub pochowanych tutaj.
Ernesto jesteś nikim skoro tego nie rozumiesz.
2017-05-17 19:13:59 | ernesto933
Gratulacje dla odznaczonego ... jesteśmy dziećmi Jednego Boga i tacy ludzie stanowią świadectwo naszego człowieczeństwa nie zbydlęcenia ...
2017-05-17 18:20:39 | JOJEC
Wstyd.Wstyd.Polin to nie miejsce odpoczynku i raj dla chrzczonych brzytwą. To jest POLSKA.
Może Waść zainteresowałby się historią wsi Naliboki albo Koniuchy? Tam wiele historycznych faktów pozostaje do wyjaśnienia a przynajmniej podania do wiadomości publicznej.

Serwis komputerowy
Polecamy: Mapa miasta | UM Augustów | Starostwo Powiatowe w Augustowie | Augustów Przez Celownik ... | Radio Białystok | Radio 5 | APK Augustów | UKS Centrum Augustów | Oferty pracy | KP PSP Augustów | OSP Augustów | CSiR Augustów | SPARTA Augustów | Bajkowski.net | Podlasiak.Info | Kino ISKRA | Policja Augustów | Dyżury Aptek | Doctor Rock | Praca | "ASON" |