strona główna > Artykuły i felietony > Plaża Bielnik cd.
Kanał RSS Kanał RSS | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Poniedziałek, 19 Lutego 2018 roku, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Polecamy: Kolejna ulica zostanie przebudowana we współpracy z mieszkańcami | Czy mieszkańcy ulicy Limanowskiego zapłacą opłatę adiacencką? | NIE MA MOCNYCH na dziewczyny z Lipska | Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw | Ogłoszenie o posiedzenu Komisji ds. Budżetu RMw Augustowie | Augustowscy nauczyciele na trzecim miejscu w województwie | Atol do gruntownego remontu | Wernisaż plastyczno – zabawowy „Saint Valentin” | Konkurs plastyczny „KRAJOBRAZ NAD NETTĄ” | Domowa bimbrownia - zlikwidowana | Nielegalna uprawa konopi | Dziś jest Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek | Wernisaż wystawy fotografii Zofii Piłasiewicz | Namiary na Oscary z KINOCHŁONEM | Czy opłata adiacencka podzieli mieszkańców Augustowa? |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Augustow24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@augustow24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~bocian: Ta ulica to bubel budowlany. Chodniki tam mają miejscami 40-50 cm, więc osoba na wózku czy rodzice z dzieckiem w wózku muszą nielegalnie ...

~JKD: "Liczymy, że Ratusz przyzna nam rację i weźmie pod uwagę naszą sytuację,,już po was

~karii1: [url=http://omegavet.pl/lecznica/]a[/url]aale imponujące, w reszcie sobie z tym poradzili co nie. A już dążyli ich tu opisać ...

~jasisz: Jest to błąd logiczny, zwany błędem przeżywalności.

~ernesto933: Budynki sprzed 100 lat były budowane przez ludzi , którzy mieli o tym pojęcie . Dlatego pozostały tylko budynki ...bo któż ma prawo i śmie ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka -
-
tel. -

Artykuły i felietony
2012-07-05 19:31:42 Plaża Bielnik cd.

Burmistrz Miasta Augustowa

W związku z całkowitą ignorancją ze strony władz miejskich odnośnie bezpieczeństwa osób przebywających na pomoście przy plaży Bielnik inwestor Eugeniusz Ławrynowicz obiekt zamknął dla użytku publicznego.

Jednocześnie informuję, że nie pozwolę nikomu na opluwanie mojej osoby, nazywanie mnie złodziejem, a tym bardziej na określanie mojej pracy mianem „przekrętu".

Otrzymują:
1. Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego ul. Handlowa 6, 15-399 Białystok

Augustów, 12.06.2012r.Powyższe pismo jest jednym z wielu w bardzo obszernym archiwum korespondencji Eugeniusza Ławrynowicza - do niedana zarządcy pomostów na plaży Bielnik w Augustowie – Borkach.

Temat kąpielisk i pomostów nad Neckiem - właśnie na Borkach budzi wiele emocji. Publikowaliśmy list naszej czytelniczki na ten temat i wywołał on burzliwą dyskusję na Portalu. Nas jako mieszkańców interesuje przede wszystkim to, dlaczego w mieście żyjącym w dużym stopniu z turystów doprowadzono do ruiny obiekty mające tych turystów przyciągać?

Z lektury komentarzy pod wspomnianym listem wynika, że część czytelników obwinia za taki stan rzeczy Urząd Miejski, inni dopatruj się w tym winy p. Ławrynowicza. Pan Ławrynowicz zwrócił się do nas z prośbą o umożliwienie mu publicznego przedstawienia swojego stanowiska w tej sprawie.

- mam już dosyć tych wszystkich paszkwili, które kierowane są pod moim adresem. Nie chodzi tutaj jedynie o słowne wypowiedzi, ale i pisemne donosy do rożnych instytucji na moją osobę. Jestem oskarżany o wykonanie szeregu inwestycji na terenie obiektu, za które rzekomo otrzymałem wynagrodzenie od Urzędu Miejskiego. Wykorzystanie dokumentacji technicznej wykonanej przez U.M w celu uzyskania pozwolenia na budowę - jest tego więcej. To oczywiście perfidne kłamstwa. Na wszystko posiadam dokumenty, z których wynika całkiem co innego – mówi Eugeniusz Ławrynowicz. Decyzja o pozwoleniu wodnoprawnym na wykonanie pomostu i kąpieliska nad jez. Necko została wydana dla U.M. (jej ważność wygasła 30 grudnia 2000r). Pozwolenie na budowę wydał Wojewoda 30.12.98 i wydane zostało na mnie. Z chwilą wydania tej decyzji, pozwolenie wodnoprawne straciło moc prawną. Właśnie na podstawie pozwolenia wodnoprawnego (martwego dokumentu) Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej nie przedłużył umowy ze mną, natomiast podpisał umowę z miastem - dodał E. Ławrynowicz.

Spory wokół obiektu będą toczyły się długo. Dotychczasowy dzierżawca złożył doniesienie do prokuratury na augustowskie władze. Złożył też wniosek o odkupienie praw autorskich projektu dokumentacji technicznej. Odpowiedzi w tych sprawach jeszcze nie otrzymał. W sprawę zostały także zaangażowane centralne organy nadzoru.

Eugeniusz Ławrynowicz domaga się też od miasta zwrotu wydatków, jakie poniósł w związku z budową pomostu.

Czy naprawdę nie mogliście dojść do porozumienia w tej sprawie zapytałem?

- moim zdaniem Burmistrz liczy na przedawnienie spraw finansowych – odpowiedział mój rozmówca.

Cokolwiek to znaczy nie jest to problem jedynie dwóch zaangażowanych w ten spór stron. Tracimy wszyscy – my mieszkańcy i turyści, którzy, co tu dużo mówić, swoje opowiedzą po powrocie z wczasów w Augustowie. Miejmy nadzieję, że znajdzie się odrobina dobrej woli i sprawa plaży Bielnik, pomostów przy ZMS-ie zostanie jak najszybciej załatwiona. O ile brzeg Necka od Hotelu Hetman do wylotu Netty jest przygotowany do letniego wypoczynku, to część po drugiej stronie rzeki nadaje się do żeglowania, a z plażowaniem raczej marnie.

Burmistrz Kazimierz Kożuchowski w rozmowie z nami podtrzymuje swoja wypowiedź, której udzielił w wywiadzie dla Gazet Współczesnej. Zapewnia że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

– Dokumenty są w porządku – mówi. – Panu Ławrynowiczowi nie zamierzamy zwracać żadnych nakładów, bo nie ma do tego podstaw.

Pomost został najpierw zamknięty, a od paru dni jest ogrodzony. Burmistrz zapowiada remont obiektu. Ma to nastąpić w przyszłym roku. Pozostaje nam życzyć, aby znaleziono zadowalające wszystkich rozwiązanie problemu i oby kolejny sezon nie był sezonem strat. Takich miejsc nie mamy dużo.

Zb. B.

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2012-07-07 23:02:34 | anonimowy
Jak to wprowadzisz zapomnij, że ktoś będzie się wpisywał, a na Twój portal każdy laskę położy tak jak teraz kładzie na to forum.
2012-07-07 21:47:32 | Bynio - admin.
Tak możliwość jest obecnie rozważana.
2012-07-07 21:04:42 | obiektywny
Nie mogę się doczekać, kiedy będzie porządek z pomostem.A'propos ujawniania danych. Proszę admina o wprowadzenie obowiązku rejestracji podobnie jak na Forum.Będzie to zabezpieczenie dla osób uczciwych i ostudzi zapędy tych ,innych'
2012-07-07 20:44:56 | B---A moderator
Przypominam, proszę trzymać się tematu.
2012-07-07 20:41:15 | jgs
a - pro po Gość.. pamiętam takie czasy gdy "żądano danych osobowych" - w 50 - latach to było NKWD, a w PRL - UB ... już nie będę pisał kim byli NKWD-owcy.. każdy kto zna historię to wie...
Może już widzisz godło Polski Orła na tle gwiazdy Dawida?.. Bo już się to propaguje..
2012-07-07 20:38:27 | B---A moderator
Udzielając komentarzy, proszę trzymać się tematu dotyczącego treści artykułu.
2012-07-07 20:33:50 | iks
"To nie są zagrywki, bardzo nie lubię tego,jak niektórzy wykorzystując możliwość pisania anonimowo, piszą bzdury,nie sprawdzone plotki, a nawet oszczerstwa."- jgs nie napisał żadnych z tych rzeczy w ostatnim poście do ktorego gosciu sie odniosłeś. Nikogo nie obchodzi co ty lubisz, a czego nie lubisz. Każdy ma swoje inne upodobania i nie będzie cię pytać o zdanie, a takie fałszywe przedstawianie sprawy jakie tu zastosowałeś, to są właśnie podłe zagrywki, z których lepiej zrezygnuj bo świadczą tylko o twojej głupocie.
2012-07-07 20:30:20 | jgs
do gość.. Jesteś odpowiedzialny?... To jak się nazywasz? No... wystartuj ze swoimi danymi...
Chcesz czegoś od innych?... zacznij od siebie..
2012-07-07 19:13:51 | józio
Jestem za, gościu.Wczoraj admin. ujawnił,że jakiś palant podpisywał się 4 czy 5 nickami w jednym temacie.Obowiązek rejestracji jest bardzo dobrym rozwiązaniem na forum, już jako tako kulturalnie. Tu też przydałby się obowiązek rejestracji.
2012-07-07 18:53:44 | gość
To nie są zagrywki, bardzo nie lubię tego,jak niektórzy wykorzystując możliwość pisania anonimowo, piszą bzdury,nie sprawdzone plotki, a nawet oszczerstwa.Uważam,że właśnie w takich sprawach powinni brać odpowiedzialność za swoje słowa i podpisywać się prawdziwymi danymi.
2012-07-07 18:45:42 | iks
gość, nie jestem jgs, ale czytając te posty uważam, że nie masz prawa żądać od rozmówców identyfikacji, bo na forum piszemy anonimowo i nie ma w tym nic niewłaściwego. Obserwuję tylko, że raz po raz zależy ci na ujawnieniu danych osobowych rozmówców, czego domagasz się już w w kolejnym temacie (też w -Kierowca zbiegł z miejsca kolizji), a co jest sprzeczne z regulaminem, bo mamy prawo do anonimowego wyrażania własnych poglądów używając w tym celu wybranych sobie nicków. Jaki masz w tym cel? Dlaczego zabraniasz innym wyrażania swoich poglądów i sugerujesz, że się ukrywają i że są nieprawdomówni? Po to jest właśnie to forum aby rozmawiać i po to portal umieścił ten artykuł aby go komentować. Gdyby artykuł ten był tylko do odczytu, komentarze byłyby wyłączone, więc bez takich zagrywek proszę.
2012-07-07 18:24:44 | gość
Twoja wersja prawdy jgs pokrywa się dokładnie z wersją Ławrynowicza. Może nie ukrywaj się pod wymyślonym nickiem i podpisz się nazwiskiem, jak przystało prawdomównym ludziom.
2012-07-07 17:57:49 | jgs
do Komor..
Pytasz za jaką prawdę...
Odpowiem ci historycznie.. Kiedyś Piłat gdy sądził Chrystusa powiedział.." cóż to jest prawda?"... Zasugerował w ten sposób że każdy ma swoją prawdę.., a więc nie istnieje prawda obiektywna. Ale co on zrobił?...ubiczował człowieka.. a potem dla ludu ogłosił że jest niewinny...ciekawe...świadomie postępował wbrew prawdzie i pyta co to jest prawda...
Podobnie działa nasz rząd..najpierw człowieka osądza i skazuje, a po "jakimś czasie" ogłasza że niewinny... Widać od razu od kogo pobiera nauki...
Odnośnie pomostu, pytam..
Czy jest zdewastowany?
Czy ZMS jest zdewastowany?
Prawda to czy nie?....
Do kogo należy zwracać się o rozwiązanie tego problemu?
Do Ławrynowicza?
Czy do burmistrza?
Jak jesteś w stanie to zrozumieć.. to dobrze..
2012-07-06 21:25:35 | komor
Ale za jaką prawdę? Po cholerę on to robił na cudzym? Bo przy flaszce ktoś mu coś pozwolił? To niech teraz to udowodni. Sprawy nie znam, ale jak nie jego to o co walka? Ja w tych dokumentach nie widzę żadnej umowy z UM, same paszkwile.
2012-07-06 20:49:04 | jgs
Tak mnie zawsze "coś" nie pasi....I będzie mnie nie pasiło, aż głupota i ignorancja ustąpi miejsca zdrowemu rozsądkowi i "zwykłej" moralności...
Media są po to żeby władzy patrzyć na ręce, a jeżeli media stosują tkzw. "poprawność polityczną" to mamy taki bajzel jaki mamy...
Ja widzę że wyrobiliście się w kreowaniu tematów zastępczych, a to co jest sednem sprawy omijacie bo jakiemuś skurczybykowi urzędnikowi nie chcecie się narazić...
Żenada..dawać się sprzedawać za prawdę..
2012-07-06 14:21:53 | wybieram się
W piątek komisja rewizyjna rozwiązuje ten problem.Będzie w końcu jasna sytuacja.
2012-07-06 13:44:47 | kowal
Ja tu nic ważnego nie widzę. To teren Skarbu Państwa i na cudzym coś robić bez głowy zawsze tak się kończy. Jak ma jakieś umowy z Urzędem Miejskim to niech je przedstawi, a jak nie ma to niech nie pieni.
2012-07-06 13:28:21 | ?
jgs. Tobie zawsze coś nie pasi.. Gdzie ten temat spadł?jak wczoraj się pojawił w dziale -artykuły i felietony - to jest tu bez żadnych zmian na pierwszym miejscu, a że nie jest komentowany no bo ile można w kółko to samo. już wszyscy się wypowiedzieli i czekamy na rezultat. o czym tu jeszcze mówić ....
2012-07-06 13:14:55 | jgs
Dlaczego tak ważny temat "od razu" spada na drugą stronę?...Nawet całego dnia nie "wytrzymał".
Widocznie ktoś uznał, że dla mieszkańców nie jest to ważne... I co z tego że odbędą się zawody motorowodne?... Kiedyś odbywały się na Borkach i zdecydowanie jest to lepsze miejsce
No ale jak można zorganizować zawody gdzie wszystko jest zdemolowane, a włodarz miasta idzie w zaparte i kosztem mieszkańców i za ich pieniądze prowadzi sobie jakieś wojenki...
Co by nie mówić to burmistrz ma "narzędzia", żeby sprawę rozwiązać...ale żeby posługiwać się jakimi kol wiek narzędziami to trzeba mieć wiedzę i kwalifikacje, a tu mamy poziom "robotnika budowlanego"...
Najwidoczniej burmistrz ma ludzi w "centrum wszechświata" i mając anty obywatelską polityczną chorobę - "obiecankus cacankus" obiecuje...obiecuje... uważając ludzi za idiotów..
Ale został jeszcze CUD...W Polsce, kraju CUDÓW może coś się ziści...Tylko ile ten CUD nad Neckiem będzie kosztować i kto za to zapłaci?...
2012-07-06 05:45:13 | B
TEN PAN ZE WSZYSTKIMI SIE SADZI TAKI JUZ MA CHARAKTER WSZYSCY W URZEDACH GO ZNAJA POMOST TRAKTOWAL JAK SWOJA WLASNOSC ,MOŻE WKONCU ZNAJDZIE SIE NORMALNY DZIERŻAWCA ALE MU WSPOLCZUJE ZE WZGLEDU NA DAWNEGO DZIERZAWCE.....
2012-07-05 22:44:08 | SK
A może na tę własność "skarbu państwa" jest kupiec?
To tylko przypuszczenia ,ale kto wie?
2012-07-05 22:17:42 | assssstor
Ten grunt to własność Skarbu Państwa. Koniec kropka.
2012-07-05 20:27:06 | :(
Nie znam, ale jak rusza prokuraturę to chyba jest pewny swego. Ale co mi tam, zeby te plaze w końcu były jak należy :(
2012-07-05 19:58:44 | a
przecież ten czlowiek lazi i obraża wszystkich i traktuje tą łąkę jako własność.Niech ogarnie swoje podwórko najpierw
Serwis komputerowy
Polecamy: Mapa miasta | UM Augustów | Starostwo Powiatowe w Augustowie | Augustów Przez Celownik ... | Radio Białystok | Radio 5 | APK Augustów | UKS Centrum Augustów | Oferty pracy | KP PSP Augustów | OSP Augustów | CSiR Augustów | SPARTA Augustów | Bajkowski.net | Podlasiak.Info | Kino ISKRA | Policja Augustów | Dyżury Aptek | Doctor Rock | Praca | "ASON" |
Redakcja | Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech