strona główna > Artykuły i felietony > Gotówkomat – szybki sposób na dodatkową gotówkę
Kanał RSS Kanał RSS | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Wtorek, 20 Lutego 2018 roku, Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Polecamy: Międzynarodowy Dzień Przewodnika | Jak wybrać ergonomiczne i wygodne krzesło do biurka dla nastolatka? | Konkurs plastyczny pod tytułem "KOTY TRZPIOTY" | Wspólna zabawa w sport | Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w narciarstwie biegowym | Bezpłatne badania mammograficzne | Z kresowego Bobrujska do argentyńskiej Villa Carlos Paz | Otwarty konkurs ofert | Uroczyste wręczenie nagród i stypendiów | Kolejna ulica zostanie przebudowana we współpracy z mieszkańcami | Czy mieszkańcy ulicy Limanowskiego zapłacą opłatę adiacencką? | NIE MA MOCNYCH na dziewczyny z Lipska | Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw | Ogłoszenie o posiedzeniach Komisji RM w Augustowie | Augustowscy nauczyciele na trzecim miejscu w województwie |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Augustow24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@augustow24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~uzi: W zarządzeniu BM są tylko strony nieparzyste. Czy to powód do anulowania konkursu i ogłoszenia go ponownie?

~bocian: Ta ulica to bubel budowlany. Chodniki tam mają miejscami 40-50 cm, więc osoba na wózku czy rodzice z dzieckiem w wózku muszą nielegalnie ...

~JKD: "Liczymy, że Ratusz przyzna nam rację i weźmie pod uwagę naszą sytuację,,już po was

~jasisz: Jest to błąd logiczny, zwany błędem przeżywalności.

~ernesto933: Budynki sprzed 100 lat były budowane przez ludzi , którzy mieli o tym pojęcie . Dlatego pozostały tylko budynki ...bo któż ma prawo i śmie ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka - Maciej Otto
ul. Wojska Polskiego 51
tel. 87 643-74-46

Artykuły i felietony
2017-03-29 22:15:34 Gotówkomat – szybki sposób na dodatkową gotówkę

Gotówkomat zwany również pożyczkomatem to urządzenie łudząco podobne do bankomatu. Kiedy podczas zakupów zabraknie Ci pieniędzy, gotówkomat pozwoli Ci cieszyć się dodatkową gotówką. Dziś podpowiemy w jaki sposób skorzystać z tego urządzenia i czy pożyczenie pieniędzy w taki sposób jest bezpieczne.

Zielone maszyny, które do złudzenia przypominają bankomaty można znaleźć w największych polskich miastach. Najczęściej znajdują się w centrach handlowych, jednak jakiś czas temu pojawiły się również na stacjach warszawskiego metra.

Gotówkomat – nowy sposób na szybkie pożyczki

Korzystając z gotówkomatu nie wypłacisz pieniędzy z własnego konta. Przy pomocy tego urządzenia możesz za to zaciągnąć pożyczkę w maksymalnej wysokości 1600 zł. Pożyczając pieniądze w zielonej maszynie, skorzystasz z usług firmy Vivus. Obecnie jest to jedyny pożyczkodawca, oferujący gotówkę w taki sposób.

Podobnie jak w przypadku innych sposobów wnioskowania o pożyczkę online, także w tym przypadku potrzebny będzie jedynie dowód osobisty oraz numer telefonu komórkowego.

Jak zaciągnąć pożyczkę w gotówkomacie – instrukcja krok po kroku

Aby pożyczyć pieniądze, na monitorze gotówkomatu wybierz przycisk „Złóż wniosek”. Konieczne będzie również potwierdzenie, że zapoznałeś się z warunkami ochrony danych osobowych oraz wyrażenie zgody na nagrywanie swojego wizerunku (tak, tak – o tym napiszemy już za chwilę).

Następnie poinformuj gotówkomat czy kiedykolwiek wcześniejszej zaciągałeś pożyczkę w firmie Vivus.

Wybór kwoty i okresu spłaty

Jeśli jesteś nowym klientem, będziesz mógł wybrać 1 z 4 opcji kwoty pożyczki. Może być to 300, 800, 1200 lub 1600 zł. Trzeba przyznać, że jest to wybór dość ubogi.

Co bowiem z klientami, którzy potrzebują jedynie 500 lub 1000 zł? W takim przypadku konieczne będzie pożyczenie wyższej kwoty, co wiąże się z wyższymi kosztami zaciągnięcia zobowiązania.

Możliwy okres spłaty takiej pożyczki to 15 lub 30 dni. Także w tym aspekcie klient nie będzie miał więc dużego wyboru.

Niezbędne dane osobowe

Kiedy wybrałeś już kwotę pożyczki oraz preferowany okres spłaty pora podać pożyczkodawcy swój numer telefonu.

Uwaga: w momencie pożyczania pieniędzy miej przy sobie telefon komórkowy.

Już za kilka minut pożyczkodawca przyśle Ci specjalny kod, który umożliwi wyjęcie pieniędzy z gotówkomatu. Po wpisaniu numer telefonu niezbędne będzie podanie podstawowych informacji z dowodu osobistego.

Skan dowodu osobistego

Kiedy maszyna zna już Twoje dane personalne, należy potwierdzić je, skanując dowód osobisty. W tym celu włóż dokument do specjalnego otworu.

Uwaga: dowód należy zeskanować z obu stron.

Kiedy gotówkomat zakończy skanowanie, możesz szeroko się uśmiechnąć. Oto przyszedł czas na wspomniane wyżej nagranie, a właściwie wykonanie fotografii.

Jej celem jest porównanie zdjęcia z dowodu z tym, wykonanym przez maszynę.

Taka procedura pozwoli zminimalizować ryzyko oszustw i nadużyć, polegających na zaciąganiu pożyczki na inne osoby.

Uwaga: analizą fotografii zajmuje się nie maszyna, ale osoba, pracująca w firmie pożyczkowej. To ona ocenia, czy na obu zdjęciach znajduje się ta sama osoba.

Potwierdzenie wprowadzonych danych

Ostatnim elementem wnioskowania o pożyczkę w gotówkomacie jest zatwierdzenie wszystkich wymaganych zgód oraz potwierdzenie wprowadzonych danych.

Po wykonaniu tych czynności nie pozostaje nic innego jak poczekać kilka chwil na decyzję pożyczkodawcy i otrzymanie kodu, umożliwiającego wypłatę środków.

Ile wynosi czas oczekiwania na decyzję pożyczkową?

Czas oczekiwania na decyzję wynosi z reguły kilkanaście minut. Oznacza to, że od momentu rozpoczęcia całej procedury do momentu wypłaty środków może minąć mniej niż 30 minut. Trzeba przyznać, że jest to imponujące tempo, którego banki mogą jedynie pozazdrościć.

Czy gotówkomaty są bezpieczne

Wiele osób obawia się, czy gotówkomaty okażą się bezpieczne i nie spowodują wycieku danych osobowych. Obawy te potwierdzają także emocjonujące dyskusje na internetowych forach.

Twórcy urządzeń zapewniają jednak, że klienci nie mają powodów do obaw. Gotówkomaty zostały zabezpieczone w najlepszy możliwy sposób zarówno przed kradzieżą czy wyciekiem danych, jak również przed błędną weryfikacją tożsamości klienta.

Inteligentny skaner

Skaner posiada specjalne mechanizmy, umożliwiające wykrycie fałszywego dowodu osobistego. Dodatkowo, jeśli ktoś będzie próbował wziąć pożyczkę na zastrzeżony (np. na skutek kradzieży) dowód, operator również wychwyci ten fakt i odmówi wypłaty środków.

Ty też zastanawiasz się, co stanie się w sytuacji, kiedy złodziej ukradnie dowód i skorzysta z gotówkomatu jeszcze zanim osoba poszkodowana zdąży go zastrzec?

W takiej sytuacji osoba, która nie zdążyła zastrzec dokumentu jest chroniona przez prawo.

Dla kogo pożyczka z gotówkomatu?

Gotówkomaty to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki np. na zakupach. Nie bez przyczyny większość zielonych maszyn widnieje właśnie w centrach handlowych.

Taki sposób pożyczania pieniędzy będzie dobrym rozwiązaniem także dla osób, które nie posiadają konta bankowego lub ich konto zostało zablokowane np. przez komornika i pożyczka online jest dla nich nieosiągalna.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

Większość firm pożyczkowych, oferujących pożyczki online wymaga weryfikacji danych przy pomocy przelewu weryfikacyjnego. W przypadku firm stosujących inne metody weryfikacji danych (np. PaszportPrzelewy24, Konto Connect, Grosz Connect czy Instantor), pieniądze i tak trafiają na konto bankowe. Osoba bez rachunku w banku nie ma więc zbyt wielu „możliwości ruchu”.

Gotówkomat może być dla niej łatwo dostępnym źródłem dodatkowej gotówki.

Pieniądze na wyciągnięcie ręki

Niestety, łatwa dostępność gotówki oprócz zalety może być też sporą wadą.

Zwłaszcza dla osób, które decydują się skorzystać z urządzenia pod wpływem impulsu, np. widząc na sklepowej wystawie piękną sukienkę, na która bez dodatkowych pieniędzy zwyczajnie ich nie stać. Kiedy chęć zakupu staje się silniejsza niż racjonalne argumenty, wizja kłopotów finansowych staje się coraz bardziej realna.

Gotówkomat – na co uważać?

Pożyczają pieniądze w gotówkomacie można bardzo łatwo przeoczyć wysokość kosztów okołopożyczkowych, Zwłaszcza, jeśli klient potraktuje gotówkomat bardzo beztrosko.

Warto pamiętać, że konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki z gotówkomatu są właściwie identyczne co w przypadku pożyczki zaciąganej online. Jeśli po 30 dniach nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca może rozpocząć procedurę windykacyjną, wysyłając monity, czyli przypomnienia o konieczności uregulowania zadłużenia.

Groźne konsekwencje braku spłaty

Jeśli windykacja wewnętrzna nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, Vivus może skierować sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub do sądu.

Efektem postępowania sądowego mogą być zajęcia komornicze.

Kolejną konsekwencją, o której wielu pożyczkobiorców zdaje się zapominać jest wpisanie danych do baz dłużników oraz negatywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Niski scoring w BIK-u może stać się przyczyną kłopotów z zaciągnięciem kolejnych pożyczek i kredytów. Są jednak firmy udzielające pożyczki bez weryfikacji w BIK - znajdziesz je tutaj.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki w firmie Vivus

Jak deklaruje na swojej stronie internetowej pożyczkodawca, w przypadku opóźnienia spłaty będzie mógł podjąć działania windykacyjne. Może być to np. wysyłanie SMS-owych lub listownych monitów oraz kontakt telefoniczny z pożyczkobiorcą. W przypadku braku terminowej spłaty Vivus może przekazać wierzytelność zewnętrznej firmie windykacyjnej lub dochodzić zwrotu pieniędzy na drodze sądowej. Kosztami postępowania sądowego zostanie obarczony oczywiście pożyczkobiorca.

Wpis do bazy dłużników

Kolejną konsekwencją nieterminowej spłaty może być przekazanie informacji o opóźnieniu do Biura Informacji Kredytowej oraz przekazanie danych klienta do Biur Informacji Gospodarczej.

Niestety, obie czynności mogą znacząco wpłynąć na jego zdolność kredytową.

Jeśli nie chcesz zastanawiać się, ile komornik może zabrać z pensji zadbaj o to, by Twoje decyzje finansowe były w pełni przemyślane, odpowiedzialne i dojrzałe.

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

2017-03-31 20:23:27 | pan yabu
Jednego czego tu brak to wysokości kosztów takiej pożyczki....
Serwis komputerowy
Polecamy: Mapa miasta | UM Augustów | Starostwo Powiatowe w Augustowie | Augustów Przez Celownik ... | Radio Białystok | Radio 5 | APK Augustów | UKS Centrum Augustów | Oferty pracy | KP PSP Augustów | OSP Augustów | CSiR Augustów | SPARTA Augustów | Bajkowski.net | Podlasiak.Info | Kino ISKRA | Policja Augustów | Dyżury Aptek | Doctor Rock | Praca | "ASON" |
Redakcja | Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech