strona główna > Kultura > Finał XV Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej
Kanał RSS Kanał RSS | Ustaw jako startową | Dodaj do ulubionych
Dzisiaj jest Poniedziałek, 25 Września 2017 roku, Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Polecamy: Z myślą o seniorach | Piąte urodziny KINOCHŁONA | Finisaż 29. Wystawy Twórczości Amatorskiej | Mistrzostwa Polaski U-16 | Szukasz części do maszyn, narzędzi w Augustowie? | Bostonka - popularna choroba dziecięca i nie tylko | Przygotuj swój taras lub balkon na jesień i zimę | Zderzenie dwóch samochodów osobowych | II Augustowski Festiwal Przedszkolaka | #Zacznijodlekkiej 2017 – Projekt Badawczy | Projekty do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszone | O współpracy edukacyjnej z Włochami | Punkt Informacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej | Pierwszy dzień jesieni 2017 | Informacja o posiedzeniu Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Augustowie |
zareklamuj sie u nas

Zostań fotoreporterem Augustow24.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:
E-mail: redakcja@augustow24.pl
Tel. 0 604 833 731
Tel./Fax: (0 86) 272 66 97
Najnowsze opinie:

~Fredek: I tut dobrze prawisz kolego, dobrze :)

~JOJEC: Widzisz Fredziu Juz dawno ten przybytek powinien istnieć...On istniał kiedyś tam..Komu przeszkadzał to nie wiem.. Kwestia finansowania chyba ...

~Fredek: Że toaleta publiczna to nawet nie ma dyskusji. Tylko, czy już wcześniej Miasto nie powinno wybudować z własnej kasy :( Nawet miejsce jest. W ...

~mati.dziejaszek: Czy życie jest bezpieczne dla dzieci?

~Bynio: Na stronie Urzędy Miejskiego jest od 13.09. Powód :) Uznaliśmy, że naszą stronę odwiedza więcej osób i w ten sposób chcemy upublicznić to ...

Dyżury aptek
Dzisiaj dyżur pełni:

Apteka - Arnica
ul. Hoża 2b
tel. 87 643-64-54

Kultura
2017-04-09 21:09:09 Finał XV Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej

W sobotę 8. kwietnia br. w dużej sali Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie odbył się Finał XV Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej.

Tegoroczny Przegląd cieszył się większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. Ogółem zgłoszono do oceny 131 prac w kategoriach: pisanki tradycyjne czarno-białe, pisanki tradycyjne kolorowe, pisanki techniką różną, palmy wielkanocne, stroiki, pająki i pieczywo obrzędowe. Prace oceniało Jury w składzie: Teresa Gocłowska, Anna Guzewicz. Nagrody wręczali: Dyrektor ODK SM Dorota Bujnowska i Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, Tadeusz Janusz Wierzbicki.

Fundatorami nagród dla uczestników XV Powiatowego Przeglądu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej byli: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Augustowie, Gmina Miasto Augustów, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Firma Usługowa BUDREM Stanisława Niedźwieckiego.

Oprawę muzyczną podczas uroczystości wręczenia nagród zapewnił Zespół „Senior” z Osiedlowego Domu Kultury SM w Augustowie.

Niżej publikujemy pełna listę nagrodzonych i wyróżnionych.

Zb.B. / Augustow24.pl


Galeria zdjęć z wydarzenia TUTAJ >>>


W KATEGORII: – pisanki tradycyjne czarno-białe – dorośli:


Przyznano dwie I nagrody:

  • Helena Tokarzewska (Augustów);
  • Danuta Judycka (Augustów)

II nagroda – Teresa Malinowska (Augustów)

– pisanki tradycyjne kolorowe – dorośli:

Przyznano dwie I nagrody:

  • Dorota Sobolewska (Augustów);
  • Genowefa Sztukowska (Lipsk)

Przyznano dwie II nagrody:

  • Krystyna Cieśluk (Lipsk);
  • Eugenia Sieńkowska

III nagroda – Jan Wanatko (Zielona Góra)

– pisanki tradycyjne – dzieci:

I nagroda – Sandra Sobolewska (Augustów)
II nagroda – Piotr Krasiński (Kroszewo)
III nagroda – Julia Piekarska (SP Rygałówka)

– pisanki techniką różną – dzieci:

I nagroda – Mateusz Dziądziak (Netta);

Przyznano trzy II nagrody:

  • Dominik Michałowski (Netta);
  • Laura Klimaszewska (Białobrzegi);
  • Kinga Klimaszewska (Białobrzegi)


Przyznano dwie III nagrody:

  • Weronika Michałowska (Netta);
  • Edyta Grochowska (Netta)


– palmy wielkanocne – dorośli:

I nagroda – Patrycja Pieńczykowska
II nagroda – Placówka Wsparcia Dziennego "Nasza Ostoja" w Augustowie

Wyróżnienie – Halina Chomiczewska

– palmy wielkanocne – dzieci:


Przyznano dwie I nagrody:

  • Monika i Magda Jurczyk;
  • Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie – zespół rewalidacyjno-wychowawczy, Studzieniczna, opiekun Beata Skowrońska)

II nagroda – Patrycja Aleksiejczyk (Lipsk)

Przyznano dwie III nagrody:

  • Agnieszka Rowińska (Nowinka);
  • Zuzanna Siewiec (Rygałówka);


Wyróżnienia:

  • Anna Kowalewska (Netta);
  • Natalia Roszkowska (Białobrzegi);
  • Weronika Łada (Płaska);
  • Karol Zakarzecki (Płaska);
  • Julia Piekarska (Rygałówka);
  • Maja Koronkiewicz (Białobrzegi)


– stroiki – dorośli:

Przyznano dwie I nagrody:

  • Krystyna Kulik (Rutki Stare);
  • Placówka Wsparcia Dziennego "Nasza Ostoja" w Augustowie

Przyznano dwie II nagrody:

  • Dorota Skorupa (Sosnowo);
  • Joanna Szkiłądź

Przyznano dwie III nagrody:

  • Agata Morus;
  • Danuta Pieńczykowska


– stroiki – dzieci:

Przyznano dwie I nagrody:

  • Natalia Kuklińska (Kroszewo);
  • Damian Mościński i Mateusz Stepka (Szkoła Specjalna SP nr 7 w Augustowie, opiekun Halina Szulewska)

Przyznano dwie II nagrody:

  • Julia Baczyńska (Białobrzegi);
  • Monika Akusz (Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie, zespół rewalidacyjno-wychowawczy – Studzieniczna - opiekun Beata Skowrońska);

Przyznano cztery III nagrody:

  • Mariola Masalska (Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie, zespół rewalidacyjno-wychowawczy, Studzieniczna, opiekun Beata Skowrońska);
  • Aleksandra Raczkowska (Płaska);
  • Weronika Łochowska (Kroszewo);
  • Maja Koronkiewicz (Białobrzegi);


Wyróżnienia:

  • Arkadiusz Górski (Białobrzegi);
  • Joanna Rzodkiewicz (Płaska);
  • Izabela Bieniewska (Netta);
  • Katarzyna Skorupa (Białobrzegi);
  • Julia Jasińska (Nowinka);
  • Julia Kozłowska (Białobrzegi);
  • Aleksandra Gołaszewska (Płaska);
  • Miłosz Pietrewicz (Augustów);
  • Hubert Pietrewicz (Augustów);
  • Weronika Korenkiewicz (Netta);
  • Ewa Sutuła (Nowinka);
  • Kacper Pokorski
  • Oskar Głowacki
  • Emila Skorupa
  • Katarzyna Sidorowicz
  • Miłosz Milewski
  • Amelia Siemiaszko


– pająki:

I nagroda – Rafał Dziądziak (Netta);
II nagroda – Kinga Borkowska (Netta)

– pieczywo obrzędowe – dorośli:


I nagroda – Dorota Skorupa (Sosnowo)

– pieczywo obrzędowe – dzieci:

I nagroda – Karolina Ledniowska (Płaska)

Przyznano dwie II nagrody:

  • Rafał Harmuszkiewicz (SP nr 7 Szkoła Specjalna w Augustowie, opiekun Agnieszka Turowska)
  • Oliwia Sewastynowicz (Płaska)


Przyznano dwie III nagrody:

  • Oliwier Zdanowicz (Płaska);
  • Dominika Formejster (SP nr 7 Szkoła Specjalna w Augustowie, opiekun Agnieszka Turowska)


Za udział:

1. Abrycka Amelia (Płaska)
2. Boguszewska Weronika (Kroszewo)
3. Bołtralik Kajetan (Płaska)
4. Brzostowska Paulina (Płaska)
5. Chełmińska Lena (Białobrzegi)
6. Cudnowski Kacper (Białobrzegi)
7. Frąckiewicz Dominik (Białobrzegi)
8. Gliński Tomasz (Płaska)
9. Górski Łukasz (Białobrzegi)
10. Jadeszko Jarosław (Płaska)
11. Jakubiak Kinga (Augustów)
12. Jamińska Julia (Kroszewo)
13. Jasiński Kacper (Płaska)
14. Joka Patrycja (Białobrzegi)
15. Kacprzyk Julia (Janówka)
16. Kondracka Monika (Białobrzegi)
17. Koronkiewicz Natalia (Białobrzegi)
18. Kowalski Krzysztof (Zespół Szkół Specjalnych Augustów)
19. Kupińska Emilia (Płaska)
20. Leszczyńska Maja (Białobrzegi)
21. Łaniewska Magda (Płaska)
22. Masłowski Marek (Płaska)
23. Mazur Wiktoria (Białobrzegi)
24. Michniewicz Laura (Białobrzegi)
25. Milewska Paulina (Płaska)
26. Milewski Bartłomiej (Płaska)
27. Milewski Jakub (Płaska)
28. Młodzianowski Karol (Białobrzegi)
29. Naumowicz Sylwia (Płaska)
30. Nazarowska Klara (Białobrzegi)
31. Niedźwiecki Szymon (Janówka)
32. Pawłowski Szymon (Płaska)
33. Puczyłowska Maja (Płaska)
34. Raczkowska Małgorzata (Płaska)
35. Raczkowski Krystian (Płaska)
36. Remiszewska Natalia (Białobrzegi)
37. Rzodkiewicz Magda (Płaska)
38. Sewastynowicz Hubert (Płaska)
39. Sewastynowicz Julia (Płaska)
40. Sędek Marta (Płaska)
41. Skorupa Łukasz (Kroszewo)
42. Suchocka Patrycja (Nowinka)
43. Suchocki Mateusz (Janówka)
44. Szarkowski Piotr (Płaska)
45. Ślużyńska Martyna (Płaska)
46. Tarasiewicz Krzysztof (Płaska)
47. Tyburek Maria (Płaska)
48. Wasilczyk Kacper (Płaska)
49. Zawiślak Alicja (Płaska)
50. Żukowski Michał (SP nr 7 Szkoła Specjalna Augustów)
51. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Augustowie
52. Świetlica Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie
53. Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Augustowie, zespół rewalidacyjno-wychowawczy gr. I (opiekun Agata Renda)
54. Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Augustowie, zespół rewalidacyjno-wychowawczy gr. II (opiekun Daria Dębowska)
55. ZSS, opiekun Agnieszka Szczygło
56. ZSS, opiekun Beata Skowrońska
57. ZSS, opiekun Halina Szulewska
58. ZSS, opiekun Agnieszka Turowska



Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Nie zostały wpisane jeszcze żadne komentarze...

Serwis komputerowy
Polecamy: Mapa miasta | UM Augustów | Starostwo Powiatowe w Augustowie | Augustów Przez Celownik ... | Radio Białystok | Radio 5 | APK Augustów | UKS Centrum Augustów | Oferty pracy | KP PSP Augustów | OSP Augustów | CSiR Augustów | SPARTA Augustów | Bajkowski.net | Podlasiak.Info | Kino ISKRA | Policja Augustów | Dyżury Aptek | Doctor Rock | Praca |
Redakcja | Reklama | Współpraca | Prywatność | Regulamin Ogłoszeń | Regulamin Katalogu Firm | Regulamin Forum | Serwis Komputerowy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
"INFOTECH" mgr Ruchlewicz; 19 200 Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 2/1 | Infotech