Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI AUGUSTOWSKIEJ
Autor Wiadomość
Viola1

Wysłany: 2017-05-26, 00:00   TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI AUGUSTOWSKIEJ

Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI AUGUSTOWSKIEJ? W znalezionej informacji czytam: WSZECHSTRONNY ROZWÓJ GOSPODARCZO - KULTURALNY SPOŁECZEŃSTWA AUGUSTOWA I ZAPEWNIENIE REGIONOWI ZNACZĄCEGO MIEJSCA W ŻYCIU WOJEWÓDZTWA I KRAJU, taka jest ich misja. Interesuje mnie to wszystko tylko się zastanawiam kto tam działa, bo z dostępnych informacji wyliczyłam że średni wiek członków zarządu i komisji rewizyjnej to 71 lat. Czy są tam jacyś młodsi ludzie (bez urazy dla tych starszych), bo z samymi tak wiekowymi panami to raczej trudno coś dobrego zdziałać dla naszego Augustowa. Jestem przekonana że ktoś ma wiedzę na ten temat. Nazwa wskazuje że powinno to być sztandarowe miejsce dla ludzi chcących coś dobrego zdziałać dla naszego miasta. Mam zamiar wybrać się pod podany w necie adres ale wcześniej dobrze wiedzieć coś więcej na ten temat.

TAEDA 

Wysłany: 2017-05-27, 20:10   

Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w kraju no i na świecie, należy po prostu nie ruszać Ziemi Augustowskiej pozostawiając ją w spokoju aż się ten cały cyrk przewali ( i znowu rozwalą obie wieże w kościele--to mamy na bank).
Owszem, każdy ma jakieś tam postulaty, na przykład warto się zająć tym aby ziemię augustowską uprawiać tam gdzie są grunty orne, i to bez względu na opłacalność, bo nie po to stworzono na niej pola aby teraz je zalesiać i nic nie robić. W bratniej Białorusi po ok. 6 latach nieuprawiania swojej ziemi--państwo zabiera ziemię I MA RACJĘ.
Wypadało by uruchomić dworzec PKP na owej ziemi augustowskiej bo po 120 latach nie potrafimy mieć dworca kolejowego czynnego. Natomiast mamy wiele ścieżek rowerowych i one są dla nas opłacalne !!!!!!!!!!!
Jak widzimy, aby takie podstawowe postulaty wykonać, członkowie wspomnianego towarzystwa powinni by zastosować się do metod naszego Feliksa Dz. ale jak wiemy w tym zaawansowanym wieku można z bliska nie trafić nawet ze służbowego nagana.
A więc--niech lepiej nic nie robią, co i wam tow. Viola doradzam serdecznie.

Odpowiedz do tematu