Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek na torze gokartowym
Autor Wiadomość
sok123

Wysłany: 2016-07-09, 14:09   Wypadek na torze gokartowym

Wczoraj (8.07.) na augustowskim torze kartingowym doszło do nieszczęśliwego wypadku. Siedemnastoletniej suwalczance podczas jazdy wkręciły się włosy. Dziewczyna została „oskalpowana” i teraz przebywa w warszawskim szpitalu.

Masakra jakaś! Kto by przypuszczał, że coś takiego może się zdarzyć.

nk

Wysłany: 2016-07-09, 14:41   

pare lat temu był już taki sam wypadek i kobieta się sądziła z właścicielem gokartów ale wtedy to była 10 letnia dziewczynka też wyrwało włosy widać facet się niczego nie nauczył liczy się tylko kasa a wystarczy powiedzieć żeby związać włosy i po kłopocie

Panda4 

Wysłany: 2016-07-09, 19:03   

Biedni ludzie... Dlaczego niektórzy się nie uczą?! :sciana:

sok123

Wysłany: 2016-07-09, 23:58   

Na kilku portalach jest podane, że osoba która pilnowała była pod wpływem alkoholu :(

Fredek 

Wysłany: 2016-07-10, 13:04   

Z tym alkoholem to może poczekajcie. Portale piszą, a Policja nic nie wspomina. Gdyby tak było, to na pewno by nie pomijali tego. Inna sprawa, że małolaty lubią jak im wiatr włosy rozwiewa :(( Czy na motorach, czy nawet rowerach. Szkoda dziewczyny ale może inni pomyślą zanim wsiądą na jakiś pojazd.

sok123

Wysłany: 2016-07-10, 20:07   

FAKTY TVN

http://fakty.tvn24.pl/ogl...ora,659964.html

nk

Wysłany: 2016-07-11, 09:57   

pomyśleć to powinien właściciel bo to nie pierwszy przypadek ,a co do alkoholu właściciela poddać codzienne badaniu alkomatem na 100% nigdy nie będzie 00 każdy znając tego pana wie o tym

pralina

Wysłany: 2016-07-11, 11:16   

Przed torem wisi regulamin. Ona z tego co wiem ma 17 lat, nie 5 - domniemam, że umie czytać. To typowo polskie, nie czytać regulaminów, umów, a potem płacz w tv i wielka krzywda. Każdy kto choć raz w życiu widział gokarda wie, że jest to pojazd, którego konstrukcja znajduje się niemal na podłożu, czyli wsiadając włosy bankowo się jej opierały gdzieś na konstrukcji. Skoro od 14 lat zapuszczała zapewne niejednokrotnie w ciągu dnia zdarzały się sytuacje, że je wiązała czy to w trosce o bezpieczeństwo czy wygodę. Tu moim zdaniem zadziałała próżność i chęć popisu na "fejsie". W kasku uroczo się nie wygląda, a rozwiane włosy jednak swoje robią. Właściciela nie zamierzam bronić, bo każdy wie jak było i jak jest nadal, zresztą nawet na reportażu widać jego "mamtowdupie". Nauczka dla innych.

JOJEC 

Wysłany: 2016-07-11, 14:19   

A czego tu szukać? Przyczyn? Nawet gdyby właściciel był pijany to odpowiedzialność jego jest znikoma.
Przykład: Pożyczam komuś drabinę jestem w stanie '
"po spożyciu" i co? mam odpowiadać za ewentualne skutki wypadku najmującego? Paranoja!!!!! Szkoda tej małolaty .Oby nauka nie poszła w las. Teraz obarczać się będzie wszystko i wszystkich tylko nie winowajcę.

TAEDA 

Wysłany: 2016-07-12, 00:30   

tu trzeba by zapytać : A gdzie był PAN ?
Dlaczego jednemu małolatowi daje się śmierć lub wypadek a innemu --jeszcze głupszemu--nie daje się ? Co porabia opatrzność w takich wypadkach ?
Że co, niezgłębione są wyroki ?
No to chyba pora żeby je zgłębić po 2 tysiącach lat.

Prawda wygląda tak, że każdy dzień to walka o przetrwanie jak w dżungli. Możesz się modlić i chodzić na msze codziennie. A potem sopel lodu spadnie ci na łeb albo twemu dziecku i po nim.
Nic nie ma.
Dżungla i powiew śmierci stale i bez przerwy.

Nie można wymagać podwiązania włosów, ostatecznie to nie formuła 1.
1000 osób nie podwiązywało włosów i nic nie było. A tu było !! Dlaczego akurat tu ?

mati.dziejaszek 

Wysłany: 2016-07-12, 07:30   

A pamiętacie Isadorę Duncan?

Viviene

Wysłany: 2016-07-12, 12:51   

Nie ważne czy jest regulamin czy nie. Właściciel będąc na miejscu jest zobowiązany do tego aby respektować przestrzeganie regulaminu. Jest za to odpowiedzialny i to nie podlega dyskusji. Czy kazdy z Was gdziekolwiek wchodzi czyta regulamin?????Odpowiedz jest prosta NIE. Od tego między innymi są pracownicy i personel. Co za tym idzie, spożywanie przez niego alkoholu w miejscu pracy jest NIEDOPUSZCZALNE. Naprawdę niektórzy z Was piszą bzdury lecz najprawdopodobniej sa to znajomi własciciela. Chciałabym tylko słyszec te same tłumaczenia gdyby to przytrafiło się ich dziecku. Wczoraj w TVN był dosyć obszerny materiał na ten temat gdzie podano wiele informacji. Własciciel w momencie "prawidłowego" badania jak podano miał 0,3 promila alkoholu. Niby niewiele lecz jak to mówia "prawko juz by stracil". Dodajmy jednak, że badanie "prawidłowe" odbyło sie po ok 3 godz od wypadku. Ile było 3 godz wczesniej????? Tvn pusciło również film z monitoringu przy NORD ul zarzecze jak zaraz po wypadku znany wielu osobom policjant prawdopodobnie Marcin W. bada własciciela na stan trzezwosci. Wydaje mi sie ze jezeli podejmuje jakas czynnosc musi zostac po tym jakis slad (zgłoszenie, notatka, zapisek). Mowicie ze Policja nie podaje informacji i nie ma co oceniac lecz jak mozna wierzyc Policji???? Dlaczego własciciel przybiegł do Nordu i badał sie na stan trzezwosci tam a nie na miejscu wypadku? Dlaczego informacje o tym nie zostały podane wczesniej? Dlaczego musiało minac 3 godziny do czasu podjecia czynnosci itp itd??????? Pytan jest masa........ Znajomosci, pieniadze, wpływy?????? Odpowiedz kazdy z nas zna. Nie oczerniam nikogo, nie szykanuje, nie stwierdzam.... Po prostu pytam jak kazdy z nas...

Fredek 

Wysłany: 2016-07-12, 19:06   

NO tak, tak dalej, to wyjdzie, że poszkodowany zawsze ma rację :( Baba włazi mi na pasach przed samą maską i ona oczywiście też ma rację :( Gość w mojej restauracji złamał zęba otwierając kapsel w butelce zębami i też ma rację (nie chciał aby mu otworzono). Ludzie, zanim naskoczycie, poczekajcie na rezultaty dochodzenia. Tu trzeba brać obie strony pod uwagę. Czytaliście też, że dziewczyna dzięki tym włosom wygrała jakiś konkurs, a więc wiedziała, co ma i może lubiła się chwalić ? Nie mówię, że tak było, ale należy wszystko brać pod uwagę.

pralina

Wysłany: 2016-07-13, 07:12   

Viviene, zawsze czytam. Tego nauczyłam się w pracy i stosuję na co dzień. Rozumiem, że jak podpisujesz umowy bankowe lub inne tego typu dokumenty to też nie czytasz co podpisujesz tylko zwalasz odpowiedzialność na pracowników.
Spożywanie alkoholu w jakiejkolwiek by nie było pracy jest NIEDOPUSZCZALNE, ale nie masz dowodów, że tak było. Pogłoski czy plotki to nie fakty, a faktem jest, że miał 0.3 promila, ale po 3 godzinach od wypadku. I doszukiwanie się tu ile miał przed jest bezsensowne. Liczą się fakty.
Jeszcze nie tak dawno w tv głośno było o innym wypadku, w którym policja przybyła na miejsce po 4 godzinach od zdarzenia. Dlaczego? Bo najpierw wezwano karetkę, a na końcu policję. W nagraniach ze stenogramów jasno można było usłyszeć, że ktoś wezwał policję dopiero po paru godzinach od zdarzenia. Być może i tu tak było?? W takim szoku nie ma się głowy do służb. Najpierw ratuje się życie. Być może dopiero personel szpitala poinformował co się stało. W każdym razie moje stanowisko w sprawie jest jasne. Nauczka na przyszłość.

[ Dodano: 2016-07-13, 08:12 ]
mati.dziejaszek napisał/a:
A pamiętacie Isadorę Duncan?

O tym samym pomyślałam.

ktos123456

Wysłany: 2016-07-13, 07:40   

Podobno hodowała włosy zeby oddać chorym na raka. Najwyżej odda wcześniej, w zasadzie już można brać i to ze skalpem.

Viviene napisał/a:
Własciciel w momencie "prawidłowego" badania jak podano miał 0,3 promila alkoholu. Niby niewiele lecz jak to mówia "prawko juz by stracil". Dodajmy jednak, że badanie "prawidłowe" odbyło sie po ok 3 godz od wypadku. Ile było 3 godz wczesniej?????

Może nic nie było 3 godziny wcześniej. Skąd wiesz?

Odpowiedz do tematu