Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustów Zdrój cały w smogu
Autor Wiadomość
miszle

Wysłany: 2016-03-06, 21:17   

Skończ te pierdoły bo zwymiotuję. Rolnik niech zapłaci ZUS i wszystkie składki i podatki tak jak inny zwykły zarejestrowany pracownik czy raczej przedsiębiorca. Dopłaty, sraty, kredyty preferencyjne, kredyty suszowe, interwencyjne skupy, szeroki wachlarz innych pierdoł częściowo za pieniądze podatników, częściowo za pieniądze UE (za co finalnie i tak zapłacimy) Piszesz o świnkach - to napisz ile pada krów i jaki jest system ich eksploatacji. Tylko nie pisz znowu o misjach jakie mają rolnicy bo padnę jeszcze dzisiaj na zawał. Przyjdź do miasta skończ studia i najlepiej jeszcze ze trzy podyplomówki i dostaniesz 2 tysie na rękę, moja żona tyle ma z dziesięcioletnim stażem. Nie mówiąc nic o młodych magistrach i inżynierach uciekających z kraju, bo państwo nic im nie pomoże. A młody rolnik to w ogóle Bóg choćby miał gimnazjum.

pralina

Wysłany: 2016-03-09, 20:45   

To ja zapraszam na wieś. Tak jak wspomniałam, ja pracowałam i na etacie i na wsi. Widzę tu typowe podejście "miastowego". Oceniasz mnie telewizyjną propagandą. Też mogę napisać jak masz dobrze. Płatne urlopy, 8h i do domku, zero stresu, odwalić swoje i do domu. Oboje wiemy, że to ściema w wielu przypadkach. Mało wiesz. Widocznie nie studia są wyznacznikiem inteligencji. Skoro tak tu super to rzuć w cholerę robotę i dawaj na rolę. Wszyscy wszystko dają, pracować nie trzeba, idealne życie...

miszle

Wysłany: 2016-03-10, 18:27   

A co jest wyznacznikiem inteligencji? Umiejętność obsługi dojarki i wideł? Jeżeli jesteś choć trochę bystra to chyba rozumiesz, że piję do faktu, że rolnicy są świętymi krowami, którzy nie są traktowani na równi z innymi pracującymi ludźmi. Nie musisz mnie zapraszać na wieś bo mieszkam na wsi i widzę do czego doprowadzają ciągłe gifty od unii i państwa. W końcu ktoś się zajmie tym śmiesznym krusikiem, rajem dla rolników i innych cwaniaków prowadzących działalności gospodarcze. Wszyscy muszą płacić jednakowe podatki, bo inaczej powstają patologie. A ponadto poszłaś na wieś bo tam są łatwe pieniądze. Jedź do większego miasta i zobacz jak pracują młodzi wykształceni ludzie, jak im korpo dobiera się do tyłka i ile tyrają za grosze. Przy czym ile odprowadzają podatku oni a ile rolnicy?

pralina

Wysłany: 2016-03-10, 18:53   

miszle, nie widzę sensu dalszej konwersacji. Mieszkać na wsi, a pracować na wsi to dwie różne rzeczy. Można widzieć i "widzieć". Też wiele widzę jeśli chodzi o etaty i też mogłabym wymienić jak masz dobrze, podejrzewam, że znalazłoby się sporo plusów. Pracowałam na etacie, nie potrafiłeś się odnieść, więc poszedłeś dalej - korpo. I tu Cię zaskoczę, był epizod. Stąd mój obiektywizm. No ale ok, masz swoje zdanie i masz do tego prawo, ale nie masz prawa oceniać wszystkich tylko dlatego, że coś tam "widziałeś".

miszle

Wysłany: 2016-03-10, 20:29   

Pracowałaś na etacie i uciekłaś na Krus? Czy może cię spławili i nie miałaś gdzie iść? Pewnie poszłaś cięższą drogą bo spełniasz swoją misję?

Bynio 
Administrator

Wysłany: 2016-03-10, 20:43   

miszle sprowadziłeś dyskusję na inny - nie koniecznie ciekawy temat. Jeżeli nie masz już nic do powiedzenia w sprawie będącej tematem tej dyskusji, to proszę powstrzymać się od innych komentarzy lub założyć własny temat na Forum.

miszle

Wysłany: 2016-03-10, 21:04   

OK, ale nie ja zacząłem ten temat.

EchoEko 

Wysłany: 2016-03-12, 11:26   Smog ignorowany, smog przemilczany

Drodzy Państwo,

Nie tylko Augustów się boryka z problemem smogu. Co innego jednak borykać się z jego skutkami, a co innego - aktywnie przeciwdziałać.

Niestety jakoś nie zauważam ani odrobiny zainteresowania władz miasta tym tematem. W tym także nie są odosobnione - wiele innych miast tak robi. Tylko, że to żadne usprawiedliwienie.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu: http://wyborcza.biz/bizne...html#BoxBizLink

Pozdrawiam, EE.

mistral

Wysłany: 2016-03-12, 20:12   Re: Smog ignorowany, smog przemilczany

EchoEko napisał/a:
Drodzy Państwo,

Nie tylko Augustów się boryka z problemem smogu. Co innego jednak borykać się z jego skutkami, a co innego - aktywnie przeciwdziałać.

Niestety jakoś nie zauważam ani odrobiny zainteresowania władz miasta tym tematem. W tym także nie są odosobnione - wiele innych miast tak robi. Tylko, że to żadne usprawiedliwienie.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu: http://wyborcza.biz/bizne...html#BoxBizLink

Pozdrawiam, EE.

Prosze podac konkrety jak aktywnie przeciwdzialac. Dyskusja powinna toczyc sie na argumenty a nie na linki.

dziadzia

Wysłany: 2016-06-18, 17:48   

Gwarantuję że gdy wyjdziemy z Unii to nadal będzie tak, że podstawą rozumowania będzie standard ludzi normalnych a nie walniętych w łeb lub agentów zielonych robiących wszystko dla zniszczenia cywilizacji - kótko mówiąc jest źle i smierdząco :(
Ostatnio zmieniony przez B---A 2016-06-18, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  

TAEDA 

Wysłany: 2016-06-18, 21:22   

No...trochę przesada z tym smogiem.
Miasto nie leży w kotlinie, poza tym jest duża ilość jezior i to powoduje duże ruchy konwekcyjne powietrza.
Ale od tych tirów itp. może być gęsto.
PS-----jak już wyjdziemy z UE to przywróci się ruch kolejowy i będzie więcej świeżego powietrza. Ale głupota ogólna niestety pozostanie i to na długo, bośmy se wyhodowali taką rasę (uwaga--słowo "rasa" jest efektem maltuzjańskiego odchylenia i tak powinno być klasyfikowane w tej wypowiedzi).
To pisałem ja==Taeda.

mati.dziejaszek 

Wysłany: 2016-06-19, 11:26   

TAEDA napisał/a:
To pisałem ja==Taeda.

Nikt chyba nie ma co do tego wątpliwości.

Odpowiedz do tematu