Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustów Zdrój cały w smogu
Autor Wiadomość
mistral

Wysłany: 2016-02-22, 15:11   

To ciekawe co piszesz, rolnicy tez nie maja lekko, a niedlugo podniosa stopy procentowe.
Nie jestem rolnikiem. Moze bym w to wszedl gdyby nie eurosojuz, moze jak sie rozpadnie za pare lat to bym zajal sie produkcja serow. Na razie geszeft niemcow z francuzami narzuca nam bzdurne prawo, a w zyciu nie ma co sie uzerac.
Pracuje zdalnie i lubie podrozowac, a pisze na forum ze wzgledu na lokalny patriotyzm i prace u podstaw.

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-22, 15:18   

Wszystko ok . Ja jednak twierdzę,że produkty od obecnych "rolników" trują więcej niżby dym.. Jesz mięso nafaszerowane już podczas chowu ,pijesz mleko z chemią,jesz kartofle wyhodowane na chemii .... wszystko podporządkowano zyskowi.... Do tego chcesz dodać GMO
To jak to w końcu ma być? To co bardziej truje?
Proponuję jeszcze poczytać na temat fluorowania zębów -dlaczego przymusza się do tej czynności ale jednocześnie jakie są skutki psychologiczne tych zabiegów. Kto zyskuje na utylizacji fluoru jako odpadu poprodukcyjnego.

mistral

Wysłany: 2016-02-22, 20:22   

Nie ma co licytowac sie na trucizny. Jak sie dba o rodzine to trzeba kupowac to co najmniej przerobione, Polacy maja o tyle dobrze ze jeszcze mozna miesko poza sklepem dostac. Na zachodzie to tylko te z antybiotykami, z polek sklepowych.

Lepiej nie bedzie, wtrace jeszcze wiecej - dobrze ze jeszcze jest te mieso czy mleko w sklepach. Warto sie zastanowic jaki jest lancuch dostaw w zywnosci, ile skladnikow/dostawcow jest potrzebnych zeby wyprodukowac kilogram schabu? ile antybiotykow i jakiej paszy potrzeba by utrzymac populacje fermy drobiu? Nigdy tak jeszcze w historii nie bylo, ze tyle elementow musi zaistniec zeby czlowiek w miescie mogl mleka sie napic. W razie wiekszego kryzysu, te elementy lancucha zawioda i wtedy bedziemy z widlami walczyc o te 'zatrute' miesko.

Powinno sie kupowac od rolnika bezposrednio, wtedy on kredytow nie musi brac, ani mleka wylewac, a w razie W to okaze sie jak wartosciowe jest niezalezne rolnictwo. No ale nadzor sojuzu juz zdecydowal, ze male gospodarstwa nie maja racji bytu w dzisiejszym nowoczesnym lepszym swiecie.

No a znowu temat o smogu w Augustowie. Wiatr przyjdzie to rozwieje, problem rozwiazany ;-)

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-23, 07:02   

Masz rację. Człowiek z miasta jest zjadaczem g.... które podsuwa mu dyskont i nie wie co spożywa ale widzi dym nad miastem....

ktos123456

Wysłany: 2016-02-24, 22:46   

Piśdzielce zabrali kasę na walkę ze smogiem w Krakowie i dali ją s.lowi w czarnej sukience. W Augustowie mozna by też trochę połechtać proboszcza z bazyliki. Owieczki niech się duszą. Wazne aby kler pławił się w luksusie.

mistral

Wysłany: 2016-02-25, 13:09   

ktos123456 napisał/a:
Piśdzielce zabrali kasę na walkę ze smogiem w Krakowie i dali ją s.lowi w czarnej sukience. W Augustowie mozna by też trochę połechtać proboszcza z bazyliki. Owieczki niech się duszą. Wazne aby kler pławił się w luksusie.

To nie wiedziałeś, że ze smokiem sie walczy Dratewką a nie pieniędzmi? Smok nie jest przekupny.

Niemieckie piwa zatrute roundupem:
http://www.welt.de/wirtsc...t-belastet.html

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-28, 10:17   Re: Dymowa propaganda

JOJEC napisał/a:
mistral napisał/a:
jgs napisał/a:

Propaganda 'zielonego' lewactwa...dym im przeszkadza....
A opryski chemiczne z samolotów /chemtrials/, szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' w rzekach coraz mniej wody, śnięcie ryb, zatrute wody gruntowe... GMO...? ...
Chrzanicie o dymie?...Już cwaniacy od 'zielonej' energii zacierają ręce ---już kombinują jak kasę wyrwać od ludzi..

Bzdury straszne.
- chemtrails - ty na powaznie?
- szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' - rozumiem ze chodzi o wycieki do srodowiska? to koronny argument ekoterrorystow przeciwko wydobyciu lupkow w polsce. Takie plotki puszcza gazprom.
- śnięcie ryb - ze jakie śnięcie? na zime? czy ze otrute? gdzie i kiedy?
- zatrute wody gruntowe - moja gruntowa woda z Pomian nadaje sie swietnie do picia, tzn ze albo bzdura, albo twoja woda byla zatruta
- GMO, czyli ze dobrze czy zle? bo pomidorow w zime bys nie dostal gdyby nie GMO.

Powrot do opakowan szklanych? Opakowania wymienne jak najbardziej - jestem za. Problem w tym, ze Polak majac wybor mleko w tetrze za 1,80, a szklo za 2,50 to co wybierze?

Polecam zapoznać się z realiami :-D Trudno jest dyskutować z laikiem.

Panie JOJEC,
Trochę byłem zajęty innymi sprawami, bo ekologia to tylko moja prywatna troska, nie zawodowa. Nie miałem czasu reagować na Pana posty. Jednak jeden schemat się przewija:
1) obrażliwy ton, "etykietkowanie" ludzi, lekceważenie ich opinii
2) krytyka bez podawania argumentów, czysta demagogia i retoryka
3) obrażanie, ksenofobiczne i rasistowskie wstaweczki
4) pyszałkowatość, zgrywanie autorytetu.
Nie chodzi mi tylko o post powyżej, tylko o cały styl.

Co to za riposta: "polecam zapoznać się z realiami" - jakie realia? gdzie te racjonalne argumenty? o co tutaj Panu chodzi? typowy post JOJCA - przywalić, obrazić, opluć jadem.
"trudno jest dyskutować z laikiem" - jakim "laikiem"? czemu Pan obraża? czemu się Pan wywyższa? nawet jeśli ktoś inny to robi, Pan nie musi powtarzać tego schematu..

Typowy pisowski styl rozmowy. Teraz spodziewam się strumienia jadu i plucia ogniem, ale szczerze mówiąc - mam Pana opinie teraz głęboko w poważaniu, bo Pan nie masz ani wiedzy, ani stylu, a teraz - autorytetu.

Żałosny styl. Zero argumentacji. Typowy forumowy pieniacz, podobnie jak TAEDA - albo chodzicie parami po forum, albo to ta sama osoba. Szkoda czasu na dyskusje z Wami. Chociaż zarazem powinno się takie zachowania otwarcie tępić.

Przynajmniej, jak Pan sam już przyznał, wiadomo, ze jest Pan z Pomian. Nic nie ujmując - Maps Google pokazuje, że to kilkadziesiąt gospodarstw. Co Pan może powiedzieć o smrodzie w Augustowie, jak wokół Pana to się nie dzieje? Kim Pan jest z wykształcenia albo z zawodu, że taki Pan mądry czy doświadczony?

Żegnam, EE

[ Dodano: 2016-02-28, 10:37 ]
TAEDA napisał/a:
Macie rację @JGS.
Mnie przeszkadza bieda tych ludzi a nie sam dym.

A mnie przeszkadza i bieda finansowa, i biega mentalna - współczuję tym ludziom. Nie wiem, która bieda gorsza, ale od tej mentalnej bierze się właśnie egocentryzm i brak poszanowania innych... To co Pan uprawia należy traktować, jako chwyt retoryczny - stawia Pan troskę o otoczenie i o naturę naprzeciw biedy.

A tymczasem są to rzeczy, które tylko częściowo są zależne.
Przecież są ludzie żyjący skromnie i troszczący się o innych - o ich zdrowie, o czystość otoczenia, traktujący naturę jako swój dom, a nie zasób.

Ale ciągle się u Pana przewija ta sama argumentacja - że bieda usprawiedliwia aspołeczne zachowania. Czy mówi Pan o sobie i o swoim postępowaniu? Dlaczego Pan tak broni tego ciasnego sposobu myślenia?

Powtarzam - przy okazji dodam: nie obrażając, bez rasistowskich wstawek, bez opryskliwego "Ty", dając wolność przekonań innym - dlaczego biedny w bloku płaci za centralne ogrzewanie (i to jest OK), a taki sam biedny w domku - może zatruwać innych? Dlaczego? Dlaczego bieda upoważnia, aby niszczyć i eksploatować swoje otoczenie? Taka logika jest bez sensu...

A na koniec - wielu bogatych także smrodzi i jest to udowodnione naukowo - np. w badaniach Politechniki Krakowskiej w związku ze smogiem w Krakowie. Nieekologiczne podejście, to stan umysłu, niestety auto-destruktywny dla wszystkich w dłuższej perspektywie.

Pozdrawiam, EE

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-28, 17:30   

Nie znoszę ludzi,którzy mają "klapki na oczach" i ich świadomość jest ograniczona. :-D To jest okrutna nieuleczalna choroba. Wyrazy współczucia. A do Pomian mam ,bagatela, ze trzysta kilometrów. :lol:

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-29, 13:51   

JOJEC napisał/a:
Nie znoszę ludzi,którzy mają "klapki na oczach" i ich świadomość jest ograniczona. :-D To jest okrutna nieuleczalna choroba. Wyrazy współczucia. A do Pomian mam ,bagatela, ze trzysta kilometrów. :lol:

Oj, JOJEC, JOJEC, niczego nie skumałeś człowieku. :dno:
Ale wiesz Pan, mam na to celną ripostę, oto słowa człowieka, który używa etykietek połączonych z poradami, ale sam ich nie rozumie i nie stosuje:

Nie znoszę ludzi, którzy mają "klapki na oczach" i ich świadomość jest ograniczona. :-D To jest okrutna nieuleczalna choroba. Wyrazy współczucia.

(może teraz coś pomoże? ale nie liczyłbym specjalnie na to...)

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-29, 15:32   

To jak nazwać człowieka,który widzi tylko nikły ułamek podtruwania w postaci smogu? To znaczy,że tego co nie widać to tego nie ma? Chłopie pijesz fluoryzowane ,zanieczyszczone napoje ,zjadasz mnóstwo chemii w wędlinach,mięsie,chlebie, pijesz mlekopodobne gówno i zjadasz przetwory z tego. Wdychasz drobiny aluminium i wmawia się Tobie,że to jest dla ochrony klimatu....
Ty jednak tego nie widzisz czyli tego nie ma....
Moja propozycja - nie czytaj poprawnych politycznie czasopism ...
Jestem też takim samym zjadaczem jak ty, tylko ja wiem o tym..

Bynio 
Administrator

Wysłany: 2016-03-02, 14:14   

JOJEC mam prośbę aby wypowiedzi odnosiły się do tematu rozmowy. Obraźliwe wypowiedzi w stosunku do osób, które mają własne zdane na dany temat jest niewskazane i niekulturalne.

JOJEC 

Wysłany: 2016-03-04, 20:33   

OK. :-D

Bynio 
Administrator

Wysłany: 2016-03-04, 20:48   

:spoko:

ktos123456

Wysłany: 2016-03-05, 22:29   

JOJEC napisał/a:
To jak nazwać człowieka,który widzi tylko nikły ułamek podtruwania w postaci smogu? To znaczy,że tego co nie widać to tego nie ma? Chłopie pijesz fluoryzowane ,zanieczyszczone napoje ,zjadasz mnóstwo chemii w wędlinach,mięsie,chlebie, pijesz mlekopodobne gówno i zjadasz przetwory z tego. Wdychasz drobiny aluminium i wmawia się Tobie,że to jest dla ochrony klimatu....
Ty jednak tego nie widzisz czyli tego nie ma....
Moja propozycja - nie czytaj poprawnych politycznie czasopism ...
Jestem też takim samym zjadaczem jak ty, tylko ja wiem o tym..

W Krakowie akurat to nie jest nikły ułamek. W Augustowie na razie nikły, co nie znaczy że problemu w ogóle nie ma.
Co do jedzenia masz rację, ja też o tym wiem. Tylko że dziś już tego uniknąć się nie da, a lepsza chemia niż salmonella.

pralina

Wysłany: 2016-03-06, 09:07   

Ale jak rolnicy mają nie "oszukiwać" jak za 1kg żywca dostają 3,30zł (cena w piątku). Mieszkam od 4 lat na wsi, nie będę bronić ani rolników, ani mieszkańców miasta, bo każdy ma tak samo ciężko.
Sąsiad posiada ekologiczne świnie. Ekologiczne w sensie karmi własnym zbożem, nie daje dodatków. Tu jestem w stanie poświęcić rękę za jego uczciwość. Świnek ma w granicach 10-20. Taka świnka u niego rośnie około roku, czasem nawet ponad. Za drogą kolejny sąsiad ma tych świnek 1000. 3 razy w tygodniu przyjeżdża transport po martwe, drugie tyle dowożą. Karmi sztuczną paszą, granulatami itp. Jego świnka urośnie praktycznie o połowę szybciej.
Ten, który ma ekologiczne dostaje 3,30 i musi sam je zawieźć do punktu skupu (zapakować na przyczepkę i zawieźć). Ten, który ma "chemiczne" dostanie nawet 1zł więcej, ponieważ na raz mogą zabrać setki i kalkuluje się jechać nawet z drugiego krańca Polski. Zapakują za niego i odjadą spod domu. Za maciory czy świnie kalekie dają 1zł za kg.
Zdarza mi się kupić mięso w sklepie. Ceny mnie porażają. Przy cenie 3,30zł za 1kg ceny mięsnych wyrobów to dla handlarzy czysty zysk. I jak ma być dobrze jak rolnicy dostają psi pieniądz, a w mieście głupia pasztetowa kosztuje w granicach 15zł?
O mleku też mogę opowiadać, nie jest tak jak tu piszecie.
Mieszkając w mieście i pracując na etacie miałam inny punkt widzenia. Zapewne podobny do większości tu piszących. Odkąd mieszkam na wsi widzę jak to wszystko wygląda, jak oszukuje się nas i Was. Jak za wszelką cenę stara się skłócić wieś i miasto. To przykre, bo i my i Wy walczymy o przeżycie, zapierdzielamy od rana do nocy naiwnie myśląc, że będzie lepiej. Nie stoję po żadnej stronie. Mam to szczęście, że pracowałam na etacie i pracuję na wsi. Jestem w stanie porównać oba te środowiska i nie stawać po żadnej ze stron.

Odpowiedz do tematu