Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustów Zdrój cały w smogu
Autor Wiadomość
TAEDA 

Wysłany: 2016-02-09, 21:42   

Wszystko to szczera prawda.
Tutaj , jeszcze w granicach tzw. wielkiej Warszawy, gdzie bywam i mam taki drewniany domek sprzed 100 lat----wszyscy palą śmieciami i płytami meblowymi. Wieczorem trzeba sie zamknąć w domu bo szczera trucizna w powietrzu, coś okropnego.
Ale tu nikt nie wzywa policji lub straży, bo wiemy,że są to ludzie mający 540---800 złotych dochodu na miesiąc.
Znam ten rejon od początku komuny----nigdy tak nie było. Teraz jest bo nędza straszna.
Węgiel na worki w składach---po 1000 zł tona. W tych domkach trzeba 2 tony na zimę. Gdyby leśnictwo sprzedawało tanio drewno---a gdzie tam. Ta banda cwaniaków chce masę forsy a w lesie leży suchego całe tysiące m3.
Uważam,że w ramach solidaryzmu czasu okupacji powinniśmy na siebie nie donosić przynajmniej--trudno, po wyzwoleniu będzie tych ludzi stać na polski węgiel.
A tych mądrali z sejmu----będzie też stać........ma opał z tajgi jak se wytną....nabiorą wprawy powoli i zwalać będą jołki po jednej na barak. A jak ktoś nie da rady------jego sprawa.

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-16, 13:20   

Pomijając wszelkie nasze dyskusje o biedzie jako przyczynie, pomówmy o skutkach.
LUDZIE ZATRUWAJĄ SAMYCH SIEBIE I SWOICH SĄSIADÓW!

Można palić drewno i węgiel (tutaj pytanie o jakość), ale nie wolno palić śmieci, plastyków, laminatu, opon, farb itd. Skutki tego są opłakane.

Oto przykład - ogólne zatrucie środowiska dioksynami w takim stopniu, że nie da się wyhodować zdrowych kur, znoszących czyste od chemii, ekologiczne jajka. Bo zatrute jest wszystko w otoczeniu, a nie tylko karma czy woda!

Artykuł: http://wyborcza.biz/bizne...html#BoxBizLink
"...Tymczasem w jajkach pochodzących z uzdrowiska Rabka-Zdrój stężenie dioksyn przekraczało normy czterokrotnie (...). Jeszcze gorzej było w okolicach Zakopanego i Kościeliska...
Skąd w jajkach tak wysoki poziom dioksyn? Prof. Adam Grochowalski, kierownik Zakładu Chemii Analitycznej Politechniki Krakowskiej, nie ma wątpliwości: - Ze spalania śmieci w piecach domowych!"

Tutaj chodzi o sposób myślenia, o szanowanie swojego własnego środowiska, nie chodzi już o jakieś ekologiczne ideologie.
Augustów jest taki piękny i zarazem taki zasmrodzony, podobnie jaki inne miasta.

miszle

Wysłany: 2016-02-16, 15:07   

Ja bym w to jaj kurzych z wolnego wybiegu nie mieszał. Każdy z nas wie jakiej jakości są jaja z ferm i czym się różnią od jaj kur z wolnego wybiegu, czy też jaj kur wiejskich chowanych przy domu. Oczywiście przed Świętami Wielkanocnymi jak zwykle to bywa propaganda smarowana przez właścicieli wielkich ferm działa i odwraca kota ogonem robiąc ludziom wodę z mózgu.

lks

Wysłany: 2016-02-16, 17:33   

Ja kupuję jajka od rodziny na wsi, a jak kury się nie niosą to raczej unikam jajek ze sklepu...

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-20, 12:53   Ludzie puszczają kominem na miasto gazy bojowe!

Moim zdaniem nie ma żadnych argumentów na spalanie chłamu w piecach domowych. Trzeba to zmienić i tyle. Ci, którzy to robią z premedytacją powoli zabijają siebie i innych. Koniec, kropka. Czy to za mocne słowa?
Dlaczego, jak Cię goni narkoman ze strzykawką zakażoną AIDS, to jest to źle, a gdy sąsiad spala reklamówki i styropian w piecu - to się na to nie reaguje? Czy różnicą jest tylko brak bezpośredniego fizycznego zagrożenia i opóźnienie w czasie?

Oto co zbadano w pracowniach Politechniki Krakowskiej: http://wyborcza.biz/bizne...html#BoxBizLink
"Skład powietrza, które wdychamy, przypomina skład niektórych gazów bojowych - mówi prof. Adam Grochowalski z Politechniki Krakowskiej. Winni są ludzie, którzy do domowych pieców wrzucają byle jaki węgiel i śmieci.
[...] Dziś już niewiele mnie dziwi. Mówię to z rozczarowaniem i ze złością. Bo pomimo ustawy śmieciowej, pomimo akcji edukacyjnych ludzie wciąż do pieca wrzucają wszystko. W połowie badanych przeze mnie przypadków znajduję w popiele pozostałości śmieci. W piecu lądują tworzywa sztuczne, opakowania, stare meble, sprzęty elektroniczne, szkło, butelki PET, folie, stare gazety, gumy...
[...]
- Najbardziej popularne są śmieci codziennego użytku. Opakowania po jogurtach, olejach, proszkach do prania, płynach, pastach do zębów, folie, butelki PET. To jest też jeden z najgorszych rodzajów śmieci. To świetnie ogrzewa, ale nie spala się kompletnie. Np. folia wzlatuje do komina i oblepia go. Jest nie tylko groźna dla zdrowia, ale też niebezpieczna dla właściciela. Wystarczy nieszczelny komin, drewniany strych, dach pokryty papą. Niejeden dom już spłonął przez takie palenie.
[...] Porównałbym skład niektórych spalin, które badam, do składników broni chemicznej i gazów bojowych. Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest."

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-20, 15:32   

No to zmień opakowania na szklane jak było onegdaj!! I nie pieprz ,że ludziska będą palić szkło.Wszystkie nabiały były w szkle,napoje w szkle ,były to opakowania wymienne . A się zachciało nowoczesności.Koncerny produkujące plastyki mają was zielonych w du....To do nich twoje apele!!!!! :chair:

JKD 

Wysłany: 2016-02-20, 19:48   

dokładnie producenci wszystko pchają w plastik a odpowiedzialność zrzuca się na obywateli :sciana:

jgs

Wysłany: 2016-02-21, 06:17   Dymowa propaganda

TAEDA napisał/a:
Wszystko to szczera prawda.
Tutaj , jeszcze w granicach tzw. wielkiej Warszawy, gdzie bywam i mam taki drewniany domek sprzed 100 lat----wszyscy palą śmieciami i płytami meblowymi. Wieczorem trzeba sie zamknąć w domu bo szczera trucizna w powietrzu, coś okropnego.
Ale tu nikt nie wzywa policji lub straży, bo wiemy,że są to ludzie mający 540---800 złotych dochodu na miesiąc.
Znam ten rejon od początku komuny----nigdy tak nie było. Teraz jest bo nędza straszna.
Węgiel na worki w składach---po 1000 zł tona. W tych domkach trzeba 2 tony na zimę. Gdyby leśnictwo sprzedawało tanio drewno---a gdzie tam. Ta banda cwaniaków chce masę forsy a w lesie leży suchego całe tysiące m3.
Uważam,że w ramach solidaryzmu czasu okupacji powinniśmy na siebie nie donosić przynajmniej--trudno, po wyzwoleniu będzie tych ludzi stać na polski węgiel.
A tych mądrali z sejmu----będzie też stać........ma opał z tajgi jak se wytną....nabiorą wprawy powoli i zwalać będą jołki po jednej na barak. A jak ktoś nie da rady------jego sprawa.

Propaganda 'zielonego' lewactwa...dym im przeszkadza....
A opryski chemiczne z samolotów /chemtrials/, szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' w rzekach coraz mniej wody, śnięcie ryb, zatrute wody gruntowe... GMO...? ...
Chrzanicie o dymie?...Już cwaniacy od 'zielonej' energii zacierają ręce ---już kombinują jak kasę wyrwać od ludzi..

TAEDA 

Wysłany: 2016-02-21, 19:40   

Macie rację @JGS.
Mnie przeszkadza bieda tych ludzi a nie sam dym.

mistral

Wysłany: 2016-02-22, 11:33   Re: Dymowa propaganda

jgs napisał/a:

A opryski chemiczne z samolotów /chemtrials/, szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' w rzekach coraz mniej wody, śnięcie ryb, zatrute wody gruntowe... GMO...? ...
Chrzanicie o dymie?...Już cwaniacy od 'zielonej' energii zacierają ręce ---już kombinują jak kasę wyrwać od ludzi..

Bzdury straszne.
- chemtrails - ty na powaznie?
- szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' - rozumiem ze chodzi o wycieki do srodowiska? to koronny argument ekoterrorystow przeciwko wydobyciu lupkow w polsce. Takie plotki puszcza gazprom.
- śnięcie ryb - ze jakie śnięcie? na zime? czy ze otrute? gdzie i kiedy?
- zatrute wody gruntowe - moja gruntowa woda z Pomian nadaje sie swietnie do picia, tzn ze albo bzdura, albo twoja woda byla zatruta
- GMO, czyli ze dobrze czy zle? bo pomidorow w zime bys nie dostal gdyby nie GMO.

Powrot do opakowan szklanych? Opakowania wymienne jak najbardziej - jestem za. Problem w tym, ze Polak majac wybor mleko w tetrze za 1,80, a szklo za 2,50 to co wybierze?

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-22, 11:51   Re: Dymowa propaganda

mistral napisał/a:
jgs napisał/a:

Bzdury straszne.
- szczelinowanie przy 'gazie głupkowym' - rozumiem ze chodzi o wycieki do srodowiska? to koronny argument ekoterrorystow przeciwko wydobyciu lupkow w polsce. Takie plotki puszcza gazprom.
- zatrute wody gruntowe - moja gruntowa woda z Pomian nadaje sie swietnie do picia, tzn ze albo bzdura, albo twoja woda byla zatruta
- GMO, czyli ze dobrze czy zle? bo pomidorow w zime bys nie dostal gdyby nie GMO.

Powrot do opakowan szklanych? Opakowania wymienne jak najbardziej - jestem za. Problem w tym, ze Polak majac wybor mleko w tetrze za 1,80, a szklo za 2,50 to co wybierze?

Polecam zapoznać się z realiami :-D Trudno jest dyskutować z laikiem.

jgs

Wysłany: 2016-02-22, 12:17   Re: Dymowa propaganda

mistral napisał/a:
jgs napisał/a:

Bzdury straszne.

Za dużo kolego ogladasz telewizji i holywodzkich bredni filmowych. Byłbyś w komunie bardzo dobrym konsomolcem..Masz wzorowy korporacyjny umysł...
Nie będę ci udowadniał oczywistych oczywistości..
Wejdź do neta, a nawet na you tube i wpisz hasła - smugi chemiczne/chemtrials; haarp ; gaz łupkowy a skażenie środowiska,; gmo - wpływ na zdrowie ; kłamstwo cieplarniane.....poczytaj sobie, a potem rozmawiaj...

TAEDA 

Wysłany: 2016-02-22, 13:58   

@Mistral----już zupełnie ci mózg zlasowało.
POMIDORY w zimie są dlatego ,że są hodowane w namiotach (szklarniach) + sztuczne nawożenie. Zawsze można było je tak hodować ale były drogie więc się nie opłacało. Teraz ta metoda jest tańsza.Pewnie nie wiesz , ale przed wojną hodowano w Polsce ananasy w szklarniach, była na tę okoliczność nawet instrukcja. I to wszystko bez GMO.

Chemtrails---oficjalnie potwierdzone przez rząd USA , wobec tego nie rozumiem jaki masz problem z uznaniem zjawiska. Tam jest tylko kontrowersja pt.: dlaczego sie to robi i jaki jest skład tego opyłu.

Śnięcie ryb----kilkakrotnie w morzach, badanie oficjalne, podobnie jak ginięcie całych stad ptaków. To są rzeczy potwierdzone przez władze tych krajów gdzie to występowało.
To nie są tematy internetowe, to jest zjawisko w realu.

mistral

Wysłany: 2016-02-22, 14:24   

Filmy z zoltymi napisami nie pozostawiaja pola do dyskusji.
Jesli sa 'chemtrials' to mozemy palic syfem. Bardzo logiczne rozumowanie.
Swoja droga ta teoria ze jakies organizacje wydaja jakies niemozliwe pieniadze by opryskiwac powietrze zeby oglupic ludnosc jest swietna. Wychodzi z zalozenia ze ludzie to z zasady inteligentne jednostki. Z reguly jest odwrotnie, ludzie nie mysla wcale i tylko kilka % populacji to inteligencja, wg rozkladu Gaussa. Niestety w Polsce ostatnio wymordowano te kilka % i populacja zaczyna od nowa.

TAEDA, a z jakiegos kraju pochodza pomidory w dyskontach? hiszpania i holandia. sa bez smaku ale talerz mozna ozdobic. Bez GMO podaz pomidorow bylaby jak pomaranczy za komuny.
Szklarnie to ja sobie moge w ogrodku zrobic ale mieszczanie beda kupowac produkty GMO, glosuja portfelem.

I co z tym snieciem ryb? Na pacyfiku jest wyspa ze smieci o wielkosci Europy.

Z tym paleniem smieci polecam ksiazke "Freakonomics", ludzie kieruja sie wyborem wg warunkow najmniejszego kosztu. Zeby przestali palic, musi przestac im sie to oplacac. Na razie pozostaje albo zacisnac zeby, albo kupic domek z dala od zabudowan, albo w wyjechac do kraju gdzie nie trzeba ogrzewac zima.

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-22, 14:43   

Czy Mistral jesteś rolnikiem?
Czy w Twojej okolicy w roku ubiegłym nie zdechło kilkanaście sztuk bydła z przedawkowania moczniku?
Czy stosujesz "acze" do uzyskania mleka w klasie 1
Wiele jeszcze innych pytań nasuwa się do tej grupy "Polaków"
Ja osobiście straciłem zaufanie.... do was... :shock: Was obchodzi jedynie spłata kredytów...

Odpowiedz do tematu