Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustów Zdrój cały w smogu
Autor Wiadomość
EchoEko 

Wysłany: 2016-02-07, 16:14   Augustów Zdrój cały w smogu

Ludziska,

Jak długo jeszcze będziemy tolerować ten stan? Jak długo sąsiad będzie truł sąsiada, paląc śmieci, albo kiepski opał, albo odpady z produkcji łodzi, bo tak jest taniej? Jak długo jeszcze miasto będzie pobierało od swoich gości opłatę klimatyczną, wieczorem serwując mu na sen smrodliwą kołderkę lekko trującego dymu?

Jak długo władze i służby miasta będą unikać tego dosłownie śmierdzącego tematu, bo jest niewygodny, bo trzeba by coś niepopularnego zrobić, bo trzeba by tym zajmować się przez lata, bo to kosztuje?

Czy dopiero wtedy, gdy ewidentnie będzie widać, jak ludzie chorują i umierają z tego powodu? Gdy już naprawdę nie da się wyjść na ulicę z powodu smrodu? Czy dopiero wtedy, jak i schowanie się domu nie pomoże, bo tak będzie zanieczyszczone powietrze? Czy dopiero wtedy, jak już wiatr z żadnego kierunku czy inne czynniki nie usuną znad miasta dymów? Czy dopiero kwaśne deszcze, zatruta woda, szary śnieg, kikuty drzew to spowodują?

Czy naprawdę musi dojść do tak ekstremalnych sytuacji, żeby to zaczęło przeszkadzać, żeby zmusić do działania jakąś grupę ludzi?

Jak długo, jak dużo jeszcze?? :sciana:

Pozdrawiam, EE.

miszle

Wysłany: 2016-02-07, 16:38   

Bardzo długo i lepiej nie pytaj bo temat był już niejednokrotnie wałkowany bez żadnego skutku.
Popisać to sobie możesz, tak jak i ja pisałem. Nic z tego nie będzie. Ludzie palą czym w zasadzie chcą i nikt tego nie kontroluje. Nie stać na drzewo i węgiel to pali śmieciami i odpadami, płytami i różnym innym kurest...em, co popadnie. Ja wentylację w domu zamykam bo się boję o dzieci. Władza i służby mają to w du...ie. Kiedyś nawet dzwoniłem do nieistniejącej już straży miejskiej, to mi powiedzieli, że oni do 15 tylko pracują więc cieszyłem się jak ją rozwiązali. Problem pozostał.

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-07, 18:44   

miszle napisał/a:
Bardzo długo i lepiej nie pytaj bo temat był już niejednokrotnie wałkowany bez żadnego skutku [...]. Nic z tego nie będzie.[...] Władza i służby mają to w du...ie. [...] Problem pozostał.

Bardzo to smutne, co piszesz. Bo przecież to jest niedorzeczne, absurdalne, autodestrukcyjne i aspołeczne zachowanie!

Czy jak napisać w kąciku porad poniższe światłe, przykładowe wskazówki, to będzie to odkrycie?
1) Nie sikaj do własnej i do cudzej studni, bo ktoś będzie chciał użyć tej wody.
2) Nie rób kupy we własnym ogródku pod krzakiem, bo będzie śmierdziało i będzie brzydko.
3) Nie wyrzucaj baterii czy świetlówek do kosza i nie strzelaj ze śrutu do zwierząt, bo dostarczasz trujący ołów (i czasem rtęć) do otoczenia.
4) Nie wyrzucaj azbestu czy potłuczonego eternitu do rowu, bo twoje dzieci mogą to potem wdychać jako rakotwórcze drobiny.

Przecież to tylko jeszcze jedna, podobna do tych powyżej: "Nie pal śmieci czy innych szkodliwych w spalaniu substancji".

Tu chodzi o zmianę sposobu myślenia. Wyjście ze skorupki ograniczeń. Człowiek jest gościem, a nie panem tej planety. Dajmy sobie i innym szansę na godne życie. Augustów i okolice są takie piękne, czemu to niszczyć? :-(
Pozdrawiam, EE.

arek

Wysłany: 2016-02-07, 20:59   

Tu trzeba zmienić mentalność ludzi

TAEDA 

Wysłany: 2016-02-07, 21:19   

Obywatelu EchEko--pieprzycie.
Czy wy naprawdę jesteście Eko to ja wątpię, raczej bierzecie forse za rozwój teorii udupiającej naród.
Tak jak "zieloni" finansowani przez Sorosha.
A czy ja mam prawo do was tak mówić...: otóż chyba mam bo pisałem pierwszą w Polsce pracę o ekologicznych metodach gospodarki leśnej--więc coś musiałem najpierw poczytać raczej......
Obywatelu :!:
Ludzie palą takim gównem bo nie mają pieniędzy na normalne życie, w tym na węgiel.
Za cara najbiedniejsi ludzie mieli na to pieniądze--teraz nie mają. Jakbyście tego nie wiedzieli-myślałby kto ! Więc się ratują jak mogą i chwała im za to że są pomysłowi. A że to jest niezdrowe ? Nasi bracia w wierze od tysiącleci palą na pustyni Kaanann gówno wielbłądzie i zobacz--jacy zdrowi.
Kolejne pieprzenie , które kilka miesięcy temu dopiero weszło do szaleństwa:
Oto ołów w pociskach którymi się strzela do zwierzątek jest szkodliwy i zatruwa nam środowisko !!!!!!!!!!!!!
Nic to, że strzelano od 500 lat. Nie szkodzi. Teraz my --zieloni--wiemy lepiej.
Zakaz używania dobrych termometrów-bo rtęć szkodzi ! No popatrz, a ja kupiłem ich kilka bo przewidywałem szaleństwo debilków----gnojków zielonych, i sam nimi mierzę. Wasi mocodawcy też to nadal robią prywatnie. Ale jakoś zapomnieliście o dokładnych barometrach==one są rtęciowe !!!
Przez pół wieku używałem farb miniowych, nawet sam mieszałem pokost z tlenkiem ołowiu w domu---ty pomyśl jakie to straszne.
Gwarantuję obywatelowi, że gdy wyjdziemy z Unii to nadal będzie tak, że podstawą rozumowania będzie standard ludzi normalnych a nie walniętych w łeb (lub agentów zielonych robiących wszystko dla zniszczenia cywilizacji). Co radzę wziąć pod uwagę czytającym te wypociny obywatela EKO, bo taki z niego EKO jak ze mnie Rozencwajg.

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-08, 01:11   

TAEDA napisał/a:
Obywatelu EchEko--pieprzycie.
Czy wy naprawdę jesteście Eko to ja wątpię, raczej bierzecie forse za rozwój teorii udupiającej naród. Tak jak "zieloni" finansowani przez Sorosha. [...]
Gwarantuję obywatelowi, że gdy wyjdziemy z Unii to nadal będzie tak, że podstawą rozumowania będzie standard ludzi normalnych a nie walniętych w łeb (lub agentów zielonych robiących wszystko dla zniszczenia cywilizacji). Co radzę wziąć pod uwagę czytającym te wypociny obywatela EKO, bo taki z niego EKO jak ze mnie Rozencwajg.

Panie TAEDA, swoimi wypowiedziami w-PIS-uje się Pan w ogólny nurt poszukiwaczy obywateli gorszego sortu, cyklistów, walniętych ekologów, rowerzystów i innych wrogów. Ten element jest akurat wyznacznikiem Pana kultury osobistej, więc sam wystawił Pan sobie wizytówkę. :-|

Nie twierdzę, że Pan "pieprzy", chociaż jak się poczyta więcej Pańskich postów, to możnaby się czasem skłaniać do takiego twierdzenia. Przypuszczam, że jest Pan sfrustrowany życiem i dużo w Panu nienawiści.

To, co Pan napisał, nic nie zmieniło, a wręcz tylko pokazuje, jaka mentalność pokutuje u niektórych ludzi. Co to za argument, że kiedyś były rozpowszechnione środki zawierające równie złe lub gorsze trucizny? Przecież to tylko gorzej...

W ogóle nie umie się Pan odnieść do tego, że bliźni bliźniemu smrodzi i go truje. Bo na to nie ma żadnych argumentów, włącznie z tym, że ktoś ma mniej kasy.

Prosty przykład: 1) obywatel A mieszkający w bloku (płacący za centralne ogrzewanie o dużo niższej szkodliwości dla otoczenia) 2) Obywatel B - oszczędzający, stosujący gorszy opał i piece, zatruwający otoczenie - przy załóżmy identycznym poziomie dochodów u obu. W Pana oczach A jest walniętym "debilkiem" i "gnojkiem zielonym", bo nie chce, żeby B go podtruwał. A co usprawiedliwia B? NIC. :dno:
Tutaj chodzi o szanowanie innych, o prawo do czystego otoczenia, o empatię dla ludzi.

Pojechałeś Pan po bandzie i na dodatek niemerytorycznie. Życzę powodzenia w relacjach z ludźmi, mimo wszystko. Zanim Pan coś jeszcze napisze, proszę się najpierw uspokoić i poszukać bardziej racjonalnych argumentów.

Pozdrawiam, EE.

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-08, 08:20   

Węgiel nie ekologiczny
Węgiel brunatny nie ekologiczny
Drewno opałowe nie ekologiczne
Pelet nie ekologiczny
Ekogroszek nie ekologiczny
Papier nie ekologiczny
Ocieplenie klimatu nie ekologiczne
Żarcie nie ekologiczne
Oddychanie nie ekologiczne
Hodowla krów nie ekologiczna
Wycinka lasów nie ekologiczna
Pierdzenie nie ekologiczne
- Ogromne opłaty za emisję CO2- ekologiczne. Największy przekręt 21 wieku.
- Opakowania plastykowe -ekologiczne
-Setki milionów ton papieru zużywanych przez biurokratów -ekologiczne
-60 samolotów w Davos -ekologiczne
- Żubry w puszczy Augustowskiej -ekologiczne
- Wielkie pogłowie drapieżników i szkodników -ekologiczne
-Bobry niszczące uprawy-ekologiczne
-Całkowity zanik zajęcy i kuropatw -ekologiczne
Oj, dużo więcej tego jest. Zasrani zieloni .Propaganda juz wam mózgi wyżarła.

lks

Wysłany: 2016-02-08, 08:34   

"Bliźni bliźniemu smrodzi", bo jak zarabia 1200zł to sra na ekologię... Musi na przykład dziecko wyżywić i posłać do szkoły, więc na rozpałkę bierze śmieci.

TAEDA 

Wysłany: 2016-02-08, 12:34   

Otóż to--kolega Iks napisał po męsku. Ale sprawa dymienia to tylko jedna . W poście EKO były idiotyzmy niezwiązane z poziomem posiadania forsy.
Panie EKO---teraz będzie łopatologicznie.
1--jest nieprawdą że ołów w dawce zawartej w pociskach łowieckich wpływa na cokolwiek.
2--jest nieprawdą,że termometry rtęciowe szkodzą komukolwiek i jakkolwiek.
3-- Azbest jest szkodliwy jako minerał niepoddany przerobowi, natomiast po przerobie jako dachówki eternitowe---JEST NIESZKODLIWY.
4--farby TLENKOWE - w tym stężeniu i kleistości preparatu--były nieszkodliwe a za to chroniły żelazo skutecznie przed rdzą i nie musiałeś zasuwać co 5 lat po nowy samochód,nowe ogrodzenie, nową blachę.

I to--to się upiera, i dyskutuje, i "ma rację" cholera , tylko patrzeć jak napisze ,że POlska jest krajem bez wody i sytuacja w tym zakresie jest gorsza niż w Egipcie ( to ostatnio lansowana teza przez Zimmermanów, a to po to,żeby uchwycić kontrolę nad ujęciami wody w gospodarstwach na wsi. Już to się zaczęło=ukrywajcie swoje studnie bo jak nie to kary będą --ustawa już wchodzi).

Znacie termin : "pożyteczny idiota "??? Tu on pasuje.
Ostatnio zmieniony przez Bynio 2016-02-10, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

Blert

Wysłany: 2016-02-08, 12:47   

Wracając do tematu to problem smogu istnieje także w innych polskich uzdrowiskach i nikt z opłat uzdrowiskowych nie rezygnuje. A jednym ze sposób na ograniczanie zanieczyszczeń jest zmiana przyzwyczajeń w sposobie palenia w kotłach.
Ostatnio zmieniony przez Bynio 2016-02-09, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

jasisz

Wysłany: 2016-02-08, 14:36   

No ja tak palę "od góry" właśnie i polecam. Jest potrzebna zmiana przyzwyczajeń, ale ogólnie po jakimś czasie nawet powtórne rozpalanie z wygarnięciem żaru (które mi się na początku wydawało jakąś niezwykle skomplikowaną operacją) zajmuje 5 minut.
Dymu i sadzy jest mniej, opału też jakby mniej idzie. Czaję się jeszcze, żeby przy przeróbkach w instalacji bufor ciepła dostawić.

miszle

Wysłany: 2016-02-08, 14:47   

Panowie nie chodzi tu o drzewo i węgiel, a o śmieci i odpady poprodukcyjne. Nie wiem czy jesteście w temacie i nie wiem czy wiecie jak to śmierdzi, jak nie to proszę o kontakt na pw. Podam nr telefonu i wpadniecie na piwo w międzyczasie sąsiad się rozpali to wam pokaże.

jasisz

Wysłany: 2016-02-08, 14:56   

Przyczyn jest wiele - śmiecie to na pewno jeden problem, ale na to akurat jest paragraf. Natomiast dymienie wskutek "duszenia" dobrego opału to inny problem, który można przynajmniej częściowo rozwiązać, przekonując ludzi i powołując się na przesłanki ekonomiczne.

JOJEC 

Wysłany: 2016-02-08, 17:25   

miszle napisał/a:
Panowie nie chodzi tu o drzewo i węgiel, a o śmieci i odpady poprodukcyjne. Nie wiem czy jesteście w temacie i nie wiem czy wiecie jak to śmierdzi, jak nie to proszę o kontakt na pw. Podam nr telefonu i wpadniecie na piwo w międzyczasie sąsiad się rozpali to wam pokaże.

Pewnie nie pali jakichś żywic,płyt meblowych ,folii albo innego gówna bo to naprawdę śmierdzi.

EchoEko 

Wysłany: 2016-02-09, 09:38   

TAEDA napisał/a:
Czy ty nie rozumiesz cyklisto nawiedzony, że Rozencwajgi zlasowały ci łeb ?
I to--to się upiera, i dyskutuje, i "ma rację" cholera ,[...]
Znacie termin : "pożyteczny idiota "??? Tu on pasuje.

Poziom tej dyskusji jest żałosny. To nie jest nawet dyskusja, bo Pan stosujesz obelgi. Widać brakuje racjonalnych argumentów.
Czepianie się literalnie termometrów, śrutu itd. to też tylko sztuczki retoryczne, bo naprawdę jest mnóstwo znacznie drastyczniejszych spraw, a to były tylko rzucone przykłady.

Przykro mi patrzeć Panie TAEDA, bo myślałem, że się Pan nieco podźwigniesz. Mnie to nie rusza, a Pan się wypalasz na tych wyzwiskach...
EE.

[ Dodano: 2016-02-09, 09:43 ]
lks napisał/a:
"Bliźni bliźniemu smrodzi", bo jak zarabia 1200zł to sra na ekologię... Musi na przykład dziecko wyżywić i posłać do szkoły, więc na rozpałkę bierze śmieci.

Właśnie tego dotyczył mój przykład. Obywatel A zarabia tyle samo, co obywatel B, ale z powodu tego, że B mieszka w domku, to najczęściej ma gdzieś środowisko i swojego sąsiada A. Brudzi dymem, śmieciami itd. Obywatel A też ma dzieci, też posyła do szkoły, ale oprócz tego musiał jeszcze zapłacić z tych 1200zł na centralne ogrzewanie.

Właśnie tego nie rozumiem - dlaczego w biedzie jeden drugiego truje i jeszcze ktoś to usprawiedliwia.

[ Dodano: 2016-02-09, 09:50 ]
JOJEC napisał/a:
Zasrani zieloni .Propaganda juz wam mózgi wyżarła.

Jak widać, nie trzeba być zielonym, żeby wyżarło :) Dlaczego to jest takie powszechne zachowanie, żeby obrażać, jak się nie ma argumentów albo ma się inne podlądy?

Człowieku, po co wymieniasz całą listę argumentów, jak potem kończysz obelgami? No bo widać ewidentnie brakuje tych argumentów. Gdyby wystarczyło racjonalne tłumaczenie, nie trzeba by było wyzwisk.

Panowie - cały czas słucham Waszych argumentów, ale szanujmy się jako ludzie. Wzajemny szacunek to podstawa. Cały czas czekam na dyskusję, a nie na awanturę...

.... I dlatego dziękuję kolego Blert za wpis. Właśnie tego nam wszystkim potrzeba - informacji, prób, odpowiedniego podejścia. Można? Można.

[ Dodano: 2016-02-09, 10:36 ]
miszle napisał/a:

... No właśnie, dobry przykład Miszle. Oto inny: facet na Obrońców Westerplatte spala resztki i odpady z produkcji ze swojego warsztatu produkującego łodzie laminowane. Co prawda za rękę go nie złapałem, ale jest to informacja od ludzi z okolic.

Ten gościu nie zarabia 1200 zł miesięcznie i biedy nie klepie. Ale ludzi w sąsiedztwie i w mieście to ma raczej gdzieś.
Ostatnio zmieniony przez Bynio 2016-02-09, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu