Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie/ozdoby na BN w mieście
Autor Wiadomość
Wojtek

Wysłany: 2015-12-11, 20:56   Oświetlenie/ozdoby na BN w mieście

Witam! Rzadko udzielam się na forum, ale to co obserwuję w ostatnich dniach w mieście przyprawia mnie delikatnie mówiąc o zdumienie. Chciałbym się zapytać dlaczego w mieście nie ma ozdób - oświetlenia w związku ze zbliżającymi się Świętami BN wzorem innych miast, miasteczek, wsi? Czy naprawdę nie ma na to czasu, pieniędzy, dobrej woli? Przykro na to patrzeć, jestem zwyczajnie ZAWIEDZIONY...

jasisz

Wysłany: 2015-12-11, 21:00   

Jeszcze dwa tygodnie do Bożego Narodzenia ;)

Wojtek

Wysłany: 2015-12-11, 21:03   

Proszę pojeździć po innych miastach i miejscowościach. Od 6 grudnia wszystko jest gotowe i zwyczajnie cieszy oko...

jasisz

Wysłany: 2015-12-11, 22:36   

To na co te ozdoby? Na Mikołajki?

JOJEC 

Wysłany: 2015-12-12, 05:23   Re: Oświetlenie/ozdoby na BN w mieście

Wojtek napisał/a:
Witam! Rzadko udzielam się na forum, ale to co obserwuję w ostatnich dniach w mieście przyprawia mnie delikatnie mówiąc o zdumienie. Chciałbym się zapytać dlaczego w mieście nie ma ozdób - oświetlenia w związku ze zbliżającymi się Świętami BN wzorem innych miast, miasteczek, wsi? Czy naprawdę nie ma na to czasu, pieniędzy, dobrej woli? Przykro na to patrzeć, jestem zwyczajnie ZAWIEDZIONY...

O ile pamiętam to ozdabiano choinkę w wigilię Bożego Narodzenia. Skąd wziął się zwyczaj ozdabiania i choinki i miasta na miesiąc albo dwa przed świętem to powinieneś się domyśleć.Tak wypiera się tradycje. Ale skoro jesteś za wcześniejszym ozdobieniem miasta to chyba możesz to wykonać sam. Bez żądań,bez żądań...i bez zniesmaczeń..

TAEDA 

Wysłany: 2015-12-13, 01:46   

te ozdoby to taki gust z Garwolina.
Trzeba nie mieć poczucia smaku i wrodzonej kultury żeby się o to upominać.
Jak wywalimy Waltz-Gronkowiec z Warszawy to te żyrandole z burdelu w Astrachaniu się skończą. W stolicy i w innych miastach.

mati.dziejaszek 

Wysłany: 2015-12-13, 11:03   Re: Oświetlenie/ozdoby na BN w mieście

Wojtek napisał/a:
Rzadko udzielam się na forum

I tak trzymaj.

yassmin 

Wysłany: 2015-12-13, 11:46   

Ale jesteście niemili. Ktoś zapytał, to od razu trzeba zjechać. To takie nasze,polskie.

TAEDA 

Wysłany: 2015-12-13, 12:27   

ludzie żreć nie mają co a ten ma zmartwienie o świecidełka ? No i jak nie zjechać smarkacza, który nawet nie rozumie co robi ?

babajagapatrzy

Wysłany: 2015-12-13, 14:07   

TAEDA napisał/a:
ludzie żreć nie mają co a ten ma zmartwienie o świecidełka ? No i jak nie zjechać smarkacza, który nawet nie rozumie co robi ?

Dokładnie!! To są właśnie pomysły "Polaków gorszego sortu" (J.K.)
Jak można wydawac pieniazki na takie ateistyczne, pogańske, diabelkie wynalazki!!
Take fundusze można zainwestowac w kolejny pomnik smolenski. A na straży jego nasz Antoś wystawił by oddział żolnierzy ktorzy oddawali by co 30min salwy honorwe.

A co do ozdob swiatecznych to w szopce na przodzie stali by trzej krolowie Jaruś, Beatka i Andrzejek.

A na ulicach zmiast plugawych światełek zawisnął portety naszego obroncy narodu przywodcy duchowego, wielkiego Jarusia.

AVE CEZAR! yy... znaczy AVE JAREK!

Fredek 

Wysłany: 2015-12-13, 14:44   

A ja mam pomyłsa i piszę poważnie. Szanowni (chyba i szanowani?) Radni. W tym roku bez świecidełek z naszej kieszeni. Proszę przeznaczone środki finansowe przekazać na augustowskie Hospicjum! Chyba będą mieli na parę tysięcy pampersów i rękawiczek ochronnych. Im cały czas brakuje i WSZYSCY maja ich w głębokim poważaniu. TEN, którego narodziny mają być świętowane na 100% będzie z tego się radował. Natomiast ja jestem na 100% pewny, że ma ON w głębokim .... te wszystkie świecidełka, które to niby JEMU są poświęcane. Tyle w temacie :chair:

JOJEC 

Wysłany: 2015-12-13, 15:37   

Fredek napisał/a:
A ja mam pomyłsa i piszę poważnie. Szanowni (chyba i szanowani?) Radni. W tym roku bez świecidełek z naszej kieszeni. Proszę przeznaczone środki finansowe przekazać na augustowskie Hospicjum! Chyba będą mieli na parę tysięcy pampersów i rękawiczek ochronnych. Im cały czas brakuje i WSZYSCY maja ich w głębokim poważaniu. TEN, którego narodziny mają być świętowane na 100% będzie z tego się radował. Natomiast ja jestem na 100% pewny, że ma ON w głębokim .... te wszystkie świecidełka, które to niby JEMU są poświęcane. Tyle w temacie :chair:

Brawo Freduś.!!!!!!!!!! POPIERAM.

Wojtek

Wysłany: 2015-12-13, 22:23   

grunt to konstruktywny dialog. Najlepiej kogos zjechac i nazwac smarkaczem. Nikogo na forum nie obrazam i nie nazywam w ten sposob. Jak latwo Was sprowokowac, drodzy forumowicze. Niektore komentarze sa zalosne. Tyle w temacie.

TAEDA 

Wysłany: 2015-12-13, 23:40   

Widzicie JOJEC, ale "babajaga.." się z Wami nie zgadza.
Ona chce ślicznie ! Kolorki.
Towarzyszko JAGA-BABA:
Mam głęboko w "dpe" Jarosława i tych jego moherów już nie mowiąc o pomnikach. Jak rany--to już więcej sensu mają pomniki żołnierzy radzieckich.
Ale ja jestem przeciwko wsiowemu blichtrowi, przeciwko rozdawaniu głupolom bezrolnym świecidełek na sznurkach nad ulicą. Już lepiej niech dadzą każdemu po kilka granatów.
Pomysł Fredka popieram ale nie miejcie złudzeń. Aby stał się on realny to trzeba nie po kilka ale kilkadziesiąt tychże granatków kochanych.

ktos123456

Wysłany: 2015-12-14, 10:36   

Cóż, w większych miastach galerie handlowe są ozdabiane zwykle na początku listopada. Już po 11 listopada zawsze wiszą bombki i lampki świąteczne. Oczywiście, to głupota jest.

Zresztą to w ogóle jest głupota. Miasto nie powinno wydawać kasy na takie pierdoły oraz na prąd na zasilanie tego. Tak, lepiej kasę na hospicjum albo chociażby remont drogi.

Cytat:
TEN, którego narodziny mają być świętowane na 100% będzie z tego się radował. Natomiast ja jestem na 100% pewny, że ma ON w głębokim .... te wszystkie świecidełka, które to niby JEMU są poświęcane. Tyle w temacie

Do tego ON musiałby najpierw istnieć.

Odpowiedz do tematu