Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
likwidacja gimnazjum nr 1
Autor Wiadomość
Raptor

Wysłany: 2015-10-27, 21:36   likwidacja gimnazjum nr 1

Czy to prawda ,że gimnazjum nr 1 być zlikwidowane?

Allemania

Wysłany: 2015-10-28, 08:46   

Wczoraj padło na spotkaniu z burmistrzem, że gimnazjum nie będzie likwidowane.

mistral

Wysłany: 2015-10-30, 12:47   

Niedługo wszystkie gimnazja w Polsce zostaną zlikwidowane - i dobrze!

Fredek 

Wysłany: 2015-11-01, 18:43   

A co tam burmistrz wie? Trzeba zapytać kierownika Szkiłądzia.

Karol

Wysłany: 2015-11-01, 20:40   

Przed wyborami nie wolno było zakłócać spokoju żeby wyniku głosowania nie popsuć.
Darek - wielki obrońca poszkodowanych z gimn. nr1 zmienił zdanie i wespół z drugim obrońcą Wojtkiem zamierzają pozbyć się kłopotu. ZDZIWIENI JESTEŚCIE? żal.

"Otóż na wtorkowym spotkaniu partyjnie zaangażowanego nowego kierownika wydziału oświaty Dariusza Szkiłądzia, oraz burmistrza Wojciecha Walulika z Radą Pedagogiczną, rodzicami i młodzieżą Gimnazjum Nr1 w Augustowie, poinformowano zebranych o najbliższych planach władz. Plany te dotyczą najstarszej i wyjątkowo zasłużonej, miejskiej placówki oświatowej. Podczas przebiegającej w burzliwej atmosferze wizyty, przedstawiciele magistratu poinformowali zebranych o wariantach dotyczących sposobu wyprowadzenia uczniów i nauczycieli ze szkoły, a co za tym idzie jej wygaszenia." ..... więcej na konkurencyjnym portalu pt. I po kampanii.

Ciekawe dlaczego burzliwe spotkania z burmistrzem i mieszkańcami tylko w jednych mediach są opisane? Za Kazika to p. Perzanowska wszystkie sprawy gimn1 opisywała.
Ludzie piszą że geodeta już działki boiska gimn. podzielił, czy to prawda?
A p. Dziądziak z ZNP to dlaczego boi się zadać pytania i stać w obronie społeczności szkolnej na sesji miasta ?

Perez

Wysłany: 2015-11-01, 22:14   

Odczep sie od zwykłych ludzi jak Pan Dziądziak i Pani Perzanowska to nie są osoby publiczne ze rzucasz ich nazwiskami na forum. A gimnazjum powinni zlikwidować i zrobić tam urząd, po jakiego grzyba taki stary moloch trzymać dla parunastu dzieci. Przenieść ich do sp3 lub sp4 gdzie są dobre warunki

Karol

Wysłany: 2015-11-01, 23:34   

Taaaaaa, rozumiem, że rozgłos tu nie wskazany, a im bardziej grzeczne media i strachliwi związkowcy tym lepiej dla likwidacji. Zważ, że dziennikarka sama się podpisywała pod swoimi artykułami. Teraz spodziewam się raczej nagonki na gimn. z tych mediów. Tak się tu załatwia sprawy. Główny związkowiec zaś powinien bronić interesów tych z których składek ma pensję. Mniemam, że masz w likwidacji swój interes?
Wojciech rok temu zapewniał że nie zlikwiduje gimnazjum. hahaha

Perez

Wysłany: 2015-11-02, 08:56   

To walcz o te gimnazjum jak Ci zależy, a nie oskarżasz ludzi siedząc za komputerem posługując się ich nazwiskiem. Wielki bohater anonimowy.
Ostatnio zmieniony przez Perez 2015-11-02, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

bocian

Wysłany: 2015-11-02, 11:03   

Karol napisał/a:
Mniemam, że masz w likwidacji swój interes?

Nie wiem czy i jaki interes ma kolega Perez, ale ja interes w tym mam (jak i wg mnie większość mieszkańców). Ten temat był już wałkowany 2-3 lata temu na tym forum i też byłem za likwidacją tej szkoły.
Zależy mi, aby to miasto się rozwijało, a pieniądze były efektywnie wydawane, np. na nowy cmentarz, na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, zmniejszenie zadłużenia, może obniżkę podatków lokalnych, poprawę infrastruktury miejskiej, wymianę oświetlenia na ledowe, rozbudowę ogrzewania systemowego, itd
Dziś mamy sytuację, gdzie jest tyle samo szkół co 20 lat temu, a dzieci jakieś 30% mniej. Miasto powinno szukać oszczędności, gdzie tylko się da i starać się, aby jak najmniejsza część wydatków to były wydatki stałe. Budynek Gim nr 1 to zabytek, o który powinniśmy dbać i go wyremontować, co jednak tanie nie będzie. Innej funkcji dla niego jak siedziba urzędu miasta (po likwidacji szkoły) dla niego nie widzę. Dziś wydziały UM mieszczą się w 4 czy 5 lokalizacjach, a mogłyby w jednej. Kto wie, może nawet ta operacja wyszłaby kosztowo na zero: remont budynku Gim nr 1 i sprzedaż/zakończenie wynajmu wszystkich dotychczasowych lokalizacji.

Swoją drogą to nigdy nie myślałem na przyszłością terenu boiska. Miasto się rozlewa, a tu taki kawał ziemi. Na pierwszy rzut oka jakieś małe osiedle, max 2-piętrowe mogłoby tu się pojawić :)

JOJEC 

Wysłany: 2015-11-02, 11:34   

A gdyby tak zlikwidować 50% urzędników i gimnazjum? To byłaby oszczędność!!! :-)

Perez

Wysłany: 2015-11-02, 11:45   

bocian napisał/a:
Karol napisał/a:
Mniemam, że masz w likwidacji swój interes?

Nie wiem czy i jaki interes ma kolega Perez, ale ja interes w tym mam (jak i wg mnie większość mieszkańców). Ten temat był już wałkowany 2-3 lata temu na tym forum i też byłem za likwidacją tej szkoły.
Zależy mi, aby to miasto się rozwijało, a pieniądze były efektywnie wydawane, np. na nowy cmentarz, na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, zmniejszenie zadłużenia, może obniżkę podatków lokalnych, poprawę infrastruktury miejskiej, wymianę oświetlenia na ledowe, rozbudowę ogrzewania systemowego, itd
Dziś mamy sytuację, gdzie jest tyle samo szkół co 20 lat temu, a dzieci jakieś 30% mniej. Miasto powinno szukać oszczędności, gdzie tylko się da i starać się, aby jak najmniejsza część wydatków to były wydatki stałe. Budynek Gim nr 1 to zabytek, o który powinniśmy dbać i go wyremontować, co jednak tanie nie będzie. Innej funkcji dla niego jak siedziba urzędu miasta (po likwidacji szkoły) dla niego nie widzę. Dziś wydziały UM mieszczą się w 4 czy 5 lokalizacjach, a mogłyby w jednej. Kto wie, może nawet ta operacja wyszłaby kosztowo na zero: remont budynku Gim nr 1 i sprzedaż/zakończenie wynajmu wszystkich dotychczasowych lokalizacji.

Swoją drogą to nigdy nie myślałem na przyszłością terenu boiska. Miasto się rozlewa, a tu taki kawał ziemi. Na pierwszy rzut oka jakieś małe osiedle, max 2-piętrowe mogłoby tu się pojawić :)
Zgadzam się w 99% z Tobą, tylko tereny gdzie jest boisko bym przeznaczył pod rekreację łącznie z rozbudową bazy kajakarzy, a nie na osiedle.

zrównoważona

Wysłany: 2015-11-02, 12:56   

jako matka dziecka uczęszczającego do szkoły nr 2 jestem zadowolona z planu przeniesienia (a nie likwidacji) Gimnazjum. W mojej szkole nie ma sali, nie ma parkingu, na podłodze płytyki PVC, o które można zęby wybić, okna za które płacili rodzice, a władze dokładają do utrzymania szkoły w której uczy się garstka dzieci? żądam wręcz ujawnienia ile Urząd dokłada do rocznego utrzymania tej szkoły (nauczyciele i ogrzewanie oraz rachunki) a ile do np mojej szkoły SP 2 i te pieniądze w pierwszej kolejności powinny pójść na salę do mojej szkoły. Drodzy nauczyciele, ZNP i inne związki, zapytuję czy uczciwe jest aby nauczyciele w Gimnazjum 1 mający w salach połowę uczniów zarabiali tyle co nauczyciele Gimnazjum nr 2 którzy mają pełne sale uczniów? więcej sprawdzianów, wypracowań, egzaminów itp? :sciana:

Gajowy

Wysłany: 2015-11-02, 14:05   

No ciekawe, na drugi dzień po wyborach zdrada i nóż w plecy :( Haniebne działania! Zapamietamy te niespelnione obietnice i sposób w jaki PiS słucha ludzi którzy złożyli swoje podpisy za utrzymaniem szkoły.

sylwia1

Wysłany: 2015-11-03, 22:39   

Nasi włodarze osiągnęli szczyt hipokryzji . Walulik złożył pisemną obietnicę mieszkańcom że Gimnazjum nr1 nie będzie likwidowane, drugi głosił się obrońcą nauczycieli i uczniów tejże szkoły, a z posłem Zielińskim nawet walczył aktywnie o szkołę w Monkiniach, poświęcał się dla 19 uczniów w klasach 4-6, są zdjęcia: http://dziennikpowiatowy.pl/4741.html
A jak już u władzy, to kilka tysięcy podpisów mieszkańców do kosza, obietnice do kąta. Przychodzą i ogłaszają w publicznej placówce za ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI swoje decyzje o czym piszą dziennikarze z augustowskireporter.pl "Za zamkniętymi drzwiami".

Taka to "transparentność i otwartość" nowej władzy, taka to arogancka władza likwidująca kolejne już miejsca pracy, naprędce zamawiająca Opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu przy budynku Gimnazjum nr 1 w Augustowie i zanim cokolwiek my jako mieszkańcy zdążyliśmy się dowiedzieć już oferta została roztrzygnięta.

http://um-augustow.pbip.p...nformacji=10154

Czy ksiądz Wróblewski dalej błogosławi tym decydentom (na których nawoływał głosować rok temu) za ich działania, czy stanie w obronie pokrzywdzonych, zawiedzionych i upokarzanych i zacznie publicznie za nimi obstawać?

JKD 

Wysłany: 2015-11-07, 10:37   

Błogosławi im na pewno tu i tu liczy się kasa i władza

Odpowiedz do tematu