Forum Portalu Augustow24.pl Strona Gwna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ruszya Obwodnica
Autor Wiadomo
mirex22

Doczy: 26 Maj 2010
Wysany: 2014-11-07, 01:50   Ruszya Obwodnica

Wanie z moj „drug powk” wrcilimy z nocnej przejadki ju otwart dla ruchu OBWODNIC AUGUSTOWA. Z ronda przy stacji Tomka Dobkowskiego do nowego ronda przed Suwakami (na kocu tzw. cznika). Najlepiej jechao si dwupasmowym fragmentem przyszej Via Baltiki. Co ciekawe chyba o otwarciu nie wiedz jeszcze gps-y kierowcw tirw poniewa cz z nich na rondzie albo krcia kka albo jechaa na star tras.

A jak cicho zrobio si na Brzostowskiego, Chreptowicza i 29 Listopada- nareszcie bdzie te mona bez czekania przej z 3 Maja do parku przy Starej Poczcie- super !!!

pan yabu

Doczy: 24 Kwi 2012
Wysany: 2014-11-07, 02:55   

Moze i na obwodnicy bylo fajnie bo na 29 listopada okolo poludnia dzialy sie cuda.Nie dzialaly swiatla,kierowano ruchem, byly korki.Co to tam bylo???

JOJEC 

Doczy: 14 Sty 2013
Skd: Augustw
Wysany: 2014-11-07, 06:38   

pan yabu napisa/a:
Moze i na obwodnicy bylo fajnie bo na 29 listopada okolo poludnia dzialy sie cuda.Nie dzialaly swiatla,kierowano ruchem, byly korki.Co to tam bylo???

Wymieniano nawierzchni na niektrych odcinkach.

ktos123456

Doczy: 12 Kwi 2013
Wysany: 2014-11-07, 14:07   

Na dugi weekend przybywam do aug, zobaczymy jak to wyglda wszystko gdy inwazja tirw si skoczya.

ringblack

Doczy: 06 Lis 2011
Wysany: 2014-11-07, 14:33   

eby nie byo - ciesz si, e obwodnica powstaa. Miasto dziki temu odetchnie. Ale ponarzeka jednak troch trzeba - tylko po jednym pasie w obu kierunkach to zdecydowanie za mao. Dzisiaj rano ruch nie by jeszcze zbyt duy (porwnujc ze star tras BAU - BS), a ju czowiek mg utkn za TIR-em. I tak jak kto wyej - zdecydowanie najlepiej jechao si po wjedzie na Via Baltica - cud mid i orzeszki. Szkoda, e inwestycja za 680mln nie przewidziaa budowy 2 jezdni dwupasmowych - podr byaby przyjemniejsza. Tym bardziej, e przepyw samochodw osobowych i ciarowych jest u nas wysoki (a takie Olecko z jednak mniejszym ruchem ma 2 pasy w kadym kierunku).

Tak czy siak, dobrze e obwodnica jest, przejazd zaliczony, mona nawet lekko przycisn bez obaw, e si wjedzie w dziur i skoczy na drzewie.

bocian

Doczy: 05 Gru 2010
Wysany: 2014-11-07, 15:00   

ringblack napisa/a:
Szkoda, e inwestycja za 680mln nie przewidziaa budowy 2 jezdni dwupasmowych - podr byaby przyjemniejsza. Tym bardziej, e przepyw samochodw osobowych i ciarowych jest u nas wysoki (a takie Olecko z jednak mniejszym ruchem ma 2 pasy w kadym kierunku).
.

Ale po co 2 jezdnie do Raczek? Drogi buduje si na dekady, a nie na kilka lat. Docelowo, czyli na dzie dzisiejszy pod koniec 2020r, zniknie prawie cay ruch od strony omy, a ten od Biaegostoku si zmniejszy. Nie ma sensu wydawa pienidzy na co co suyoby tylko przez kilka lat, a przez nastpne dziesiciolecia generowaoby due i niepotrzebne koszty.

P.S. Obwodnica Olecka nie jest drog dwujezdniow, ani nie ma po 2 pasy ruchu w kad stron. Jest drog jedniojezdniow kategorii GP w przekroju 2+1.

ringblack

Wysany: 2014-11-07, 20:52   

Cytat:
P.S. Obwodnica Olecka nie jest drog dwujezdniow, ani nie ma po 2 pasy ruchu w kad stron. Jest drog jedniojezdniow kategorii GP w przekroju 2+1.

Co oznacza naprzemiennie dwa pasy ruchu, raz w jednym kierunku, nastpnie w drugim, co pozwala na wyprzedzanie wolniejszych pojazdw. Tumaczc na nasze - jest to droga na jednej jezdni, ze staymi trzema pasami, tylko stosowanymi naprzemiennie, zalenie od kierunku ruchu. Na naszej obwodnicy nigdzie nie ma dwch pasw jednokierunkowych i o to mi chodzi. Do i z pracy jechaem obwodnic, coby si napatrzy, bo pniej i tak bd jedzi star tras i kurcze - wszystko adnie piknie, ale cz cignikw siodowych ma ograniczenie nawet nie do 90m/h a 80... drugi pas przydaby si. No i naley do tego jeszcze doda MOP-y, z ktrych kierowcom atwiej byoby si doczy do ruchu. Dlaczego? Bo cz kierowcw widzc ludzi wyjedajcych z MOP-a wjeda na lewy pas, aby prawy udostpni wolniejszemu kierowcy.

PS: tak, wiem. Bodaje jeden MOP zosta sprzedany, bo na reszt nie ma chtnych.

EDIT: dwie jezdnie nie s potrzebne, wystarczy jedna jezdnia z czterema pasami. Da si tak zrobi, naprawd :) Zwaszcza, gdy te tereny s ju wykupione :)

EDIT 2: fakt, si rozpdziem w pierwszym pocie z dwoma jezdniami - wystarczy jedna, tak jak w pierwszym edicie pisaem :)

bocian

Wysany: 2014-11-08, 11:37   

ringblack napisa/a:
Cytat:
P.S. Obwodnica Olecka nie jest drogą dwujezdniową, ani nie ma po 2 pasy ruchu w każdą stronę. Jest drogą jedniojezdniową kategorii GP w przekroju 2+1.

No i należy do tego jeszcze dodać MOP-y, z których kierowcom łatwiej byłoby się dołączyć do ruchu. Dlaczego? Bo część kierowców widząc ludzi wyjeżdżających z MOP-a wjeżdża na lewy pas, aby prawy udostępnić wolniejszemu kierowcy.

PS: tak, wiem. Bodajże jeden MOP został sprzedany, bo na resztę nie ma chętnych.

EDIT: dwie jezdnie nie są potrzebne, wystarczy jedna jezdnia z czterema pasami. Da się taką zrobić, naprawdę :) Zwłaszcza, gdy te tereny są już wykupione :)

EDIT 2: fakt, się rozpędziłem w pierwszym poście z dwoma jezdniami - wystarczy jedna, tak jak w pierwszym edicie pisałem :)

O, nie wiedziałem, że jeden MOP został sprzedany, komu? Orlen, Loto, ktoś inny? Dziwię się, że w ogóle ktoś chce je teraz kupować.
Wszystkie wjazdy i zjazdy z tej trasy posiadają pasy rozbiegowe, więc z MOP-ami nie może być inaczej.

Jasne, że da się zrobić drogę jednojezdniową z 4 pasami ruchu, ale po co? Ona przydałaby się tylko przez kilka lat, bo teraz faktycznie będzie tam tłok. Jak pisałem wcześniej drogi buduje się do docelowego systemu transportowego, a za kilka lat ten odcinek obwodnicy bardzo się rozliźni.
Budowa 4-pasmówki to wiekszy koszt wszystkiego (mostów, wiaduktów, jezdni), bo droga byłaby szersza o min 8 metrów (nie wierzę, że wykupiono więcej ziemi niż trzeba było). Po wybudowaniu via-baltici jej potencjał byłby niewykorzystywany, a utrzymywać ja trzeba by było. Dobrze, że ta inwestycja drogowa nie była na wyrost tak jak bezsensowana budowa obwodnicy Bargłowa czy Olecka.
Nasza droga w systemie 2+1 może i miałaby sens, ale ten typ dróg w Polsce to nowość, a także być może nie dało się już zmienić w 2008 czy 2009 planów, bo wymagałoby to zbytniej ingerencji w odcinek wcześniej już wybudowany.

Taka ciekawostka.
Szacuje się, że Polska traci rocznie ok 25 mld zł (i to się zwiększa co roku) z powodu rozrostu infrastruktury wywołanej rozproszonym budownictwem. Można się u nas budować (od dziesięcioleci) prawie gdzie się chce, a później ludzie wymagają kanalizacji, wodociągów, dróg. itp, itd. Będzie niestety coraz gorzej (i drożej dla każdej kieszeni !) i mało co da się z tym już zrobić....

...........................

Ja pitole. Co to za hieroglify w tekcie? Czy tylko ja je widz?

ringblack

Wysany: 2014-11-08, 14:13   

Nie powiem kto kupi MOP, bo w tekcie, w ktrym o tym czytaem nie pada taka informacja niestety. Ale zgaduj, e bdzie to ktry z koncernw. Pytanie tylko brzmi jak bd wyglday ceny paliw :) Czy bd bardziej suwalskie czy augustowskie:)
Na obwodnicy s chyba miejsca na 3 MOP-y, sprzedali jeden, take i tak jest nieciekawie pod tym wzgldem.

PS: ja te hieroglify te widz.

marcinos 

Doczy: 14 Gru 2012
Wysany: 2014-11-08, 16:58   

Szczerze mwic to mona byo na tym odcinku zrobi utwardzone pobocza tak ja odcinku Augustw-Sztabin i wwczas jezdnia miaa by 11,00 m.

Andrzej11

Doczy: 08 Lis 2014
Wysany: 2014-11-08, 22:02   

Witam!
A ja mam pytanie dlaczego nadal ciarwki jad przez miasto? Jakie 20 min. temu z dziesi jedna za drug.

ringblack

Wysany: 2014-11-09, 01:06   

Bo nie kady jeszcze wie, e obwodnic gdzie si dojedzie. I druga sprawa - cz aut pewnie spoza UE, a co za tym idzie trasy maj ustalone przez Urzdy Celne i inaczej jecha nie moe.

wypusty123

Doczy: 04 Lut 2014
Wysany: 2014-11-09, 07:24   

Ja specjalnie wczoraj przejechalem sie w ta i spowrotem. Powiem ze obwodnica jest naprawde super, nie ma sie na szczescie do czego przyczepic. Oczywiscie po dwa pasy bylo by lepiej, ale i tak jedzie sie wspaniale. Po tylu latach w koncu jest cisza i spokoj w miescie. Osobom wiecznie niezadowolonym powiem, ze jako kierowca zawodowy widzialem tyle zle zrobionych nowych drog i obwodnic ze ta nasza Augustowska jest na baaardzo wysokim poziomie. Jesli ktos jezdzil dalej niz Suwalki czy Bialystok to na pewno wie o czym mowie:))
Reasumujac, Moja ocena to 9/10. Jedno oczko mniej za te smieszne odplywy wody, ale to tylko kwestia gustu. Pozdrawiam kierowców:)

sylwek11

Doczy: 28 Gru 2012
Wysany: 2014-11-09, 14:39   

te zrobiem sobie wycieczk :-D Naprawd super si jedzie. wiat si dla nas zmienia. Nie zatrzymujmy zmian. Leszek ma mj gos w wyborach, bo naprawd ten chop pokaza, e wiele potrafi. :spoko:

bocian

Wysany: 2014-11-09, 15:36   

marcinos napisa/a:
Szczerze mwic to mona byo na tym odcinku zrobi utwardzone pobocza tak ja odcinku Augustw-Sztabin i wwczas jezdnia miaa by 11,00 m.

Wyasfaltowane pobocza zwikszyyby liczb wypadkw, a co za tym idzie liczb trupw. Na tej drodze jest zakaz poruszania si pieszym, rowerom czy cignikom, wic pas dla pojazdw wolnobienych jest zbdny. Wiele razy widziaem jak na trasie do Suwak czy wspomnianego Sztabina kierowcy jadcy wolno zjedaj na bok (za lini cig) i myl, e innym "robi dobrze". Wyasfaltowane pobocza pozwalaj na wyprzedzanie "na trzeciego" i dobrze, e na nowej DK8 nie da si tego ju zrobi.

Super, e wreszcie jest i to w najlepszym wariancie :-)

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: