Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta bezglutenowa w Augustowie

Dieta bezglutenowa
Czy jeste? na diecie bezglutenowej?
20%
 20%  [ 2 ]
Czy Twój znajomy jest na diecie bezglutenowej
30%
 30%  [ 3 ]
Czy masz problem z zakupem ?ywno?ci bezglutenowej w Augustowie?
30%
 30%  [ 3 ]
czy jeste? zainteresowany wyk?adami, szkoleniami, warsztatami kulinarnymi na temat diety bezglutenowej
20%
 20%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
omega

Wysłany: 2014-06-16, 08:02   Dieta bezglutenowa w Augustowie

Czy w Augustowie dużo jest osób na diecie bezglutenowej? Pod kontrola jakiego lekarza jesteście: "rodzinnego" czy "specjalisty". Czy gluten to jedyna Wasza nietolerancja pokarmowa?
Ostatnio zmieniony przez omega 2014-06-16, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

galsanka 

Wysłany: 2014-06-16, 12:10   

Ta ankieta jest bardzo tendencyjna, nie daje możliwości wypowiedzi dla osób , które są na diecie i sobie bardzo dobrze radzą z jej stosowaniem. Nie ulega wątpliwości ,że została przygotowana przez kogoś, kto szuka rynku zbytu dla tej grupy osób. czy to w postaci tzw. wiedzy , czy produktów bezglutenowych. :dno:

omega

Wysłany: 2014-06-16, 12:37   

galsanko, czy mam przyjąć Twój głos jako osoby będącej na diecie i dobrze sobie radzącej? Nie szukam rynku zbytu dla produktów, nic nie sprzedaję. Poszukuję osób na diecie bezglutenowej ponieważ dotyczy ona (dieta bezglutenowa )również mnie.
Może udzielisz mi kilku rad jak dobrze radzić sobie na diecie?

JOJEC 

Wysłany: 2014-06-18, 15:21   

omega napisał/a:
galsanko, czy mam przyjąć Twój głos jako osoby będącej na diecie i dobrze sobie radzącej? Nie szukam rynku zbytu dla produktów, nic nie sprzedaję. Poszukuję osób na diecie bezglutenowej ponieważ dotyczy ona (dieta bezglutenowa )również mnie.
Może udzielisz mi kilku rad jak dobrze radzić sobie na diecie?

Masz w takim razie problem.Żona juz ok 20 lat cierpi na tę dolegliwość.Współczuję.
Radzi natomiast sobie nieźle z powkłaniami typu "celiakia". Nie dopuść do takiego stanu. Musialabys jednak porozmawiać z nia osobiście.
Zdrowka zyczę.

mama_zone 

Wysłany: 2014-06-19, 21:50   

witam, jestem zainteresowana tematem, gdyz niestety moj syn cierpi na nietolerancje glutenu i kilku innych skladnikow. jest to dla mnie temat nowy i jestem zielona w tym temacie. poki co wiedze czerpie z internetu, ale czasami "durnieje". co do produktow bezglutenowych to szukam po sklepach i w kazdym znajduje po 1-2 produkty, jest to czasochlonne, chyba zaczne zamawiac przez internet - tyle ze szkoda kasy na przesylke.

galsanka 

Wysłany: 2014-06-20, 07:00   

Jojec, ile ja tracę cennej wiedzy tylko dlatego ,że nie często tu zaglądam. Nigdy bym nie wpadła na to ,że celiakia jest powikłaniem czegoś. :lol:

A tak na poważnie, to zanim zaczniecie komuś w rodzinie odstawiać gluten, to najpierw zróbcie dokładne badania w jakiejś specjalistycznej klinice. Mam w swoim otoczeniu osobę ,której lekarze wmawiali celiakię przez dwadzieścia kilka lat. Przeszła horror. Dopiero jak wyszła za mąż i wyjechała do innego miasta, to mąż zainteresował się się bliżej jej '' chorobą". Dokładne badania w pewnej klinice wykluczyły domniemaną chorobę . Kobieta zaczęła normalnie żyć. :-D

omega

Wysłany: 2014-06-20, 08:21   

galsanko- dzięki Twoim wpisom nabieram przekonania, że na tym forum, a przynajmniej w tym temacie nie można wyrazić swojej opinii nie narażając się na Twój sarkazm. Jesteś lekarzem, masz wykształcenie medyczne. Co wiesz o celiace i diecie bezglutenowej, czy na podstawie historii Twojej znajomej? Daj nam po prostu wymienić informacje- bez złośliwych komentarzy i odbiegania od tematu.

TAEDA 

Wysłany: 2014-06-20, 14:37   

Ale "galsanka" wyraziła tylko opinię o tym, żeby nie ufać tak od ręki lekarzom.
Identyczną myśl ja z kolei umieściłem w poście o psychologach.

Istotą rzeczy jest to, że większość diagnoz lekarskich to diagnozy BŁĘDNE.
Absolutnie nie należy wierzyć bezgranicznie w rozpoznania.
Trzeba samemu doprowadzić do większej ilości badań, ponad to co lekarz zaleca.
Udać się następnie do kilku specjalistów oraz samemu przeanalizować dame z badań.
Dopiero wtedy postanowić co dalej. Jeśłi się nie znasz..........to się poznaj !
Na szczęscie mamy już w Polsce wiele mozliwosci samodzielnego przebadania--nawet bez skierowania.
W tym wypadku (przyswajanie glutenu) jest wiele do zrobienia--np. dokładne badania enzymatyczne, badania tarczycy wraz z nadnerczem (idzie o przemianę materii) a także na wszelki wypadek rezonans jamy brzusznej.
Potem można szukać sklepów ................
PS---------------wierzycie lekarzom ?? MOja znajoma z Białostockiego miała stale zapalenia układu moczowego. W klinice w B postanowiono w końcu operacyjnie naprawić sprawę.
Uszkodzili jej tylko to co i tak było źle. Dziewczyna zrobiła badania wskutek porad z forum=====i wyszło jej że ma stwardnienie rozsiane ( a ono wpływa na zapalenia moczowe). Leczy się teraz interferonem.
I to byli profesorowie z Białegostoku. Cała klinika !
Zapomnijcie o zaufaniu !

JOJEC 

Wysłany: 2014-06-20, 15:20   

Nie wiem skąd bierzecie informacje o chorobach,objawach,skutkach. Brak tolerancji organizmu na gluten powoduje skutki fatalne w układzie trawiennym. Tego jestem pewien i mam na codzień z tym doczynienia. Po zmianie diety na bezglutenową moja żona czuje się znacznie lepiej. Minęły biegunki ,wymioty i bóle brzucha.Jednak odbudowa flory bakteryjnej oraz wnętrza jelit być może już jest niemożliwa.
Diagnozę otrzymaliśmy po wielu latach i odwiedzinach być moze u dwudziestu gastrologów.
Pominąć natomiast wypowiedzi "galsanki" nie sposób. Jeżeli jesteś aż tak mądra to powtarzam. Celiakia jest wynikiem braku tolerancji organizmu na gluten i jest tego skutkiem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Celiakia

omega

Wysłany: 2014-06-20, 21:21   

JOJEC- właśnie dzwoniła moja znajoma z informacją, że wczoraj Ksiądz w Bazylice ogłaszał, że jutro jest jakaś konferencja na temat glutenu w szkole Nr 3. Zakładając ten wątek, byłam ciekawa, czy jest takich osób jaj ja w Augustowie więcej, czy warto się jakoś zorganizować. Taka konferencja to miła niespodzianka. Chyba odnalazłam to czego szukałam- jutro pójdę i sama porozmawiam sobie z osobami w podobnej sytuacji jak moja. Dziękuję za rozmowę.

Fredek 

Wysłany: 2014-06-20, 21:41   

Omega, ie prościej było wykupić reklamę na Aug24, zamiast samej tak nieporadnie się produkować. Że jeszcze modek Ciebie nie przymknął :-( Oczywiście, że pójdziesz, bo od początku masz w tym swój interes :-)

[ Dodano: 2014-06-20, 21:43 ]
aha, a w sondzie dodaj pytanie, czy kogoś to interesuje, ale z możliwością odpowiedzi TAK - NIE, to będziesz miała obiektywniejszy obraz :->

mama_zone 

Wysłany: 2014-06-20, 22:25   

dlaczego mierzycie ludzi swoja miarą?
to się nawet jakoś fachowo nazywa w psychologii projekcja (dla zainteresowanych link)
http://pl.wikipedia.org/w...8psychologia%29
rozumiem, gdyby było podane więcej szczegółów np. cena wejściówki, godzina etc. to byłabym bardziej podejrzliwa, a tak... kto wie???

dzięki Omega teraz przynajmniej wiem, że jest jakaś konferencja, szkoda tylko że tak późno dowiedziałam się, jakoś słabo rozreklamowana ta konferencja,... no, niestety do kościoła nie chodzę :)

omega

Wysłany: 2014-06-20, 22:49   

ja też dowiedziałam się dzięki koleżance. Zrobiłam ankietę, bo chciałam wiedzieć czy warto coś organizować, może jest nas więcej- na diecie bezglutenowej. Ciesze się, że ktoś zrobił to za mnie- bo po wpisach w tym temacie - ja bym się nie odważyła takiej organizacji :-)

JOJEC 

Wysłany: 2014-06-21, 07:23   

Dodam jeszcze. Jeżeli ma ktokolwiek tę dolegliwość to należy uważać i analizować skład kupowanych produktów.Mało kto wie,że mięso wraz z wędlinami sprzedawane w sklepach jest szprycowane glutenem aby nie traciło wagi i wyglądu. Bardzo mało jest produktów,które nie zawierają glutenu i nie zawsze jest o tym informacja na opakowaniach.

Olagentia

Wysłany: 2015-12-21, 11:51   

Staranne dobieranie produktów to jedno, ale moim zdaniem ważniejsze jest zrobienie sobie badań, aby sprawdzić czy nasz organizm na pewno nie toleruje glutenu,xxxxx
Ostatnio zmieniony przez Bynio 2015-12-22, 07:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu