Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzyby
Autor Wiadomość
lks

Wysłany: 2013-10-07, 17:34   Grzyby

Witam!

Jak w temacie, z ciekawości chciałem zapytać czy chodzicie jeszcze na grzyby i jeżeli tak to jakie głównie zbieracie? Jakie Wam najbardziej smakują, które suszyć, które na patelnię i w ocet itp. oraz z czystej ciekawości, czy w Augustowie są skupy runa leśnego, jeżeli tak, to ile płacą i za jaki rodzaj grzyba. Pytam, bo dużo jeżdżę po okolicach i widzę wciąż grzybiarzy. Żeby nie było, że reklama co do cen skupu, poproszę odpowiedzi na priv, albo bez nazw itp. reszta na forum. Dzięki i pozdrawiam Wszystkich :-)

aga30 

Wysłany: 2013-10-10, 18:14   Grzyby

Jeżdżę prawie co dzień na grzybki. Jest jeszcze sporo podgrzybków, trochę mniej borowików,turków. Pokazały się już siwki i zielonki. Z powodzeniem wiaderko można nazbierać. Gdzie nie gdzie są jeszcze kurki. W trawach można znaleźć rydze i kanie. Oprócz tych ostatnich w ocet nadają się wszystkie.Do smażenia też. Ja najbardziej lubię kanie smażone tak bez bułki i jajka. Rarytasem zaś są grzybki na zimno w śmietanie z cebulką. Najlepsze do tego są świnki(jeśli ktoś wie i zbiera) ale turki i siwki równie dobrze smakują. Wole mordy podobno najlepiej smakują dodane do kartaczy(takich z gotowanych ziemniaków). Suszyć można wszystkie grzyby ( kurek nie próbowałam). Suszone kanie miele się przez maszynkę na proszek a później dodaje do sosów. Co do skupów są u nas dwa, skupują kurki, podgrzybki a ten drugi dodatkowo borowiki ale tylko te białe.

agnes88 

Wysłany: 2013-10-13, 19:29   

Ja już o tej porze nie chodzę na grzyby, ale jeszcze miesiąc temu razem z narzeczonym chodziliśmy prawie codziennie i zbieraliśmy po wiadrze prawiaków (borowików) razem z podgrzybkami. Teraz można znaleźć jeszcze inne grzyby. Mój tata był 2 dni temu to prawie cały kosz podgrzybków znalazł. Ale moim zdaniem trzeba mieć swoje miejsca, żeby grzybki fajne znaleźć ;)
Smażone, to najlepsze kurki lub podgrzybki, a do słoików to borowiki chyba jednak najlepsze, szczególnie takie młode :)

[ Dodano: 2013-10-13, 20:31 ]
A jeśli chodzi o skup, to podobno na Lipowcu gdzieś jest. Niby 10zł za kg płacą.

czarny.kot 

Wysłany: 2014-10-01, 16:25   

Są, czy nie? :-(

Nardar

Wysłany: 2017-11-14, 10:48   

W tym roku słabo grzybów było nie wiem czemu ale bardzo słaby wysyp.

Odpowiedz do tematu