Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Bynio
2013-04-04, 07:52
Zamawianie jedzenia przez internet w Augustowie.

Czy uwa?asz, ?e zamawianie jedzenia w Augustowie jest dobrym pomys?em ?
Dobry pomys?.
57%
 57%  [ 12 ]
Z?y pomys?.
33%
 33%  [ 7 ]
Nie mam zdania.
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-26, 17:01   Zamawianie jedzenia przez internet w Augustowie.

Chciałbym przeprowadzić pewną ankietę dotyczącą zamawiania jedzenia przez internet. Zapewne parę osób z was się już z taką możliwością się spotkało. Dlatego co powiecie o takiej formie składania zamówień 'na większą skale' tzn. aby była możliwość składania zamówień np. w 80% lokali gastronomicznych w Augustowie (obecnie jest możliwość składania w paru lokalach przez pewien serwis ale nie ma szans aby udostępnił możliwość składania zamówień w większości lokali)? Jeżeli uważacie, że jest to jak najbardziej trafiony pomysł to proszę o podanie w jakich lokalach chcielibyście zamawiać jedzenie przez internet.
pozdrawiam :arrow:

mistral

Wysłany: 2013-03-26, 20:04   

To jest wygodne, ale podnosi cenę dania: http://www.wykop.pl/ramka...pizzaportal-pl/

Ile lokali już macie, czy dopiero zaczynacie?
do bynia: nie usuwaj

szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-26, 21:10   

mistral napisał/a:
To jest wygodne, ale podnosi cenę dania: http://www.wykop.pl/ramka...pizzaportal-pl/

Ile lokali już macie, czy dopiero zaczynacie?
do bynia: nie usuwaj

Nic nie podnosi,a wręcz można powiedzieć, że przewidzieć można więcej promocji ponieważ ten serwis, który wymieniłeś pobiera duże prowizje od zamówienia, a w 'tym' 0zł :) zatem restauratorzy mogą śmiało dawać promocję bo i tak nic nie płacą, a pozyskiwać będą tak 'czy siak' więcej zamówień. Tak 'zaczynacie' :-) i analizę (a jak dobrze pójdzie to marketing z pozyskiwaniem restauratorów) przeprowadzamy od mojego ulubionego miasta :-)

Another
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 21:17   

Osobiście wole zamówić przez tel.-dostane od razu odpowiedż że zamówienie zostało przyjęte a przy online różnie to może być.Dziś mamy groszowe sprawy za tel. więc nie widze tu jakiś strasznych opłat telefonicznych-w kilka sekund sie sklada i po sprawie.

po_co_mi_nick

Wysłany: 2013-03-28, 14:14   

Rozumiem, że pytanie zadane zostało w kontekście biznesu? Dobry pomysł i życzę powodzenia, żeby się przyjął. Dla mnie jednak największym problem wydaje się być fakt, że lokale gastronomiczne na jakimś poziomie to w Augustowie na palcach jednej ręki można policzyć.. :)

Przewagą takich portali w większych miastach i, np. co w moim przypadku sprawia, że z nich korzystam jest przede wszystkim to, że czasami człowiek "nie wie czego mu się chce". Wchodzisz na stronę i widzisz: Chińczyk, pizza, sałatka, burgery itd. I podejmujesz decyzję skąd zamawiasz i co akurat chcesz zjeść (przy okazji masz na bieżąco informację - jakie jest danie dnia czy na co aktualnie jest promocja w danym lokalu). No a w Augustowie, jeśli chodzi o pizzę to każdy raczej ma swoją ulubioną i nie kombinuje, ewentualnie jakieś inne jedzenie z Greka albo Włocha, zestawy obiadowe z trzech lokali wiadomo jakich.. I to chyba tyle :)

szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-28, 15:26   

Another napisał/a:
Osobiście wole zamówić przez tel.-dostane od razu odpowiedż że zamówienie zostało przyjęte a przy online różnie to może być.Dziś mamy groszowe sprawy za tel. więc nie widze tu jakiś strasznych opłat telefonicznych-w kilka sekund sie sklada i po sprawie.

Dlaczego zamawianie przez internet jest lepsze?
- Siedząc w biurze, uczelni czy domu gdy zgłodniejesz nie musisz posiadać ulotki z menu i nr. telefonu do np. pizzerin oraz wchodząc na serwis otrzymujesz bazę nowych lokali z twojej okolicy o których możesz nawet nie wiedzieć.
- Składane zamówienia przekazywane są bezpośrednio do restauratora dzięki czemu odpowiedź odnośnie realizacji zamówienia możesz otrzymać w ciągu kilku sekund zależeć to będzie od osoby obsługującej konto ale nie powinno to trwać dłużej niż 30 sekund.
- Zamawiając pierwszy raz u danego restauratora masz możliwość sprawdzić opinie innych klientów (np. co polecają, a co odradzają) oraz po realizacji zamówienia sam wystawić ocenę i komentarz restauratorowi.
- Składając zamówienie z odbiorem w lokalu możesz sprecyzować godzinę odbioru (np.16.45) i przyjść na 'gotowe' nie tracąc czasu na przygotowanie danego zamówienia. Jeżeli firma oferuje dowozy to masz też możliwość złożenia zamówienia z dowozem na daną godzinę.
- Dostęp do serwisu dla restauratorów jest bardzo łatwy dzięki czemu na bieżąco mogą dodawać aktualne promocję, a ty nie musisz przez to gromadzić ulotek.
- Przy każdym daniu możesz dodać uwagi odnośnie dania (np. proszę bardziej przypiec pizzę) dzięki czemu restaurator widzi dokładne zamówienie, a w razie pomyłki restauratora (co zdarza się przy zamówieniach telefonicznych) możesz bez problemu za reklamować zamówienie ponieważ posiadasz dokładny opis złożonego zamówienia na koncie i nie będzie tłumaczenia 'zamawiał Pan/Pani to i to' :)
- Zamawianie jedzenia jest darmowe. (ale tylko w naszym serwisie, który przy odrbędzie dostępny w Augustowie

po_co_mi_nick

Wysłany: 2013-03-28, 17:33   

szybkozamawiam

100% racji z tym co piszesz, ale zauważ, że w Augustowie zwyczajnie nie masz takiego wyboru lokali gastronomicznych, aby coś takiego mogło się przyjąć. Ile tak naprawdę tego masz? Po co komu ulotka z Jędrusia, Greka czy Park Pubu?

Zamówienie i przyjście na "gotowe". W większości augustowskich lokali to jest niemożliwe nawet telefonicznie, więc jaki lokal zgodzi się na taką usługę przez internet?

Życzę Tobie jak najlepiej, im więcej "własnych" biznesów w tym mieście tym lepiej dla każdego. Ale zastanów się dwa razy, bo, jak pisałem wcześniej - moim zdaniem rynek tutaj jest po prostu na to za mały - ludzie korzystający regularnie z lokali gastronomicznych przy takim ich wyborze doskonale wiedzą gdzie lubią jadać i co lubią jadać - nie potrzebują chyba przewodnika w postaci portalu. No, a kto nie jada za często - to i na portal bez odpowiedniej reklamy nie trafi na pewno.

Moim zdaniem sporym atutem takiego portalu byłoby bieżące, codzienne uaktualnianie, jakie w lokalu jest danie itd. - nawet jak ktoś będzie chciał zamówić czy zajść - to na portal zawsze zajrzy żeby zobaczyć co gdzie jest daniem dnia czy jaka jest promocja - a wiadomo - pieniądz z reklam od wejścia na stronę wpadnie :) A chyba nieliczne (albo żadne?) lokale nie uaktualniają strony codziennie zmieniając menu itd.

Powodzenia, choć uważam, że łatwo nie będzie - właśnie dlatego, że lokali u nas raczej nie jest pod dostatkiem :)

szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-28, 20:48   

po_co_mi_nick napisał/a:
szybkozamawiam

100% racji z tym co piszesz, ale zauważ, że w Augustowie zwyczajnie nie masz takiego wyboru lokali gastronomicznych, aby coś takiego mogło się przyjąć. Ile tak naprawdę tego masz? Po co komu ulotka z Jędrusia, Greka czy Park Pubu?

Zamówienie i przyjście na "gotowe". W większości augustowskich lokali to jest niemożliwe nawet telefonicznie, więc jaki lokal zgodzi się na taką usługę przez internet?

Życzę Tobie jak najlepiej, im więcej "własnych" biznesów w tym mieście tym lepiej dla każdego. Ale zastanów się dwa razy, bo, jak pisałem wcześniej - moim zdaniem rynek tutaj jest po prostu na to za mały - ludzie korzystający regularnie z lokali gastronomicznych przy takim ich wyborze doskonale wiedzą gdzie lubią jadać i co lubią jadać - nie potrzebują chyba przewodnika w postaci portalu. No, a kto nie jada za często - to i na portal bez odpowiedniej reklamy nie trafi na pewno.

Moim zdaniem sporym atutem takiego portalu byłoby bieżące, codzienne uaktualnianie, jakie w lokalu jest danie itd. - nawet jak ktoś będzie chciał zamówić czy zajść - to na portal zawsze zajrzy żeby zobaczyć co gdzie jest daniem dnia czy jaka jest promocja - a wiadomo - pieniądz z reklam od wejścia na stronę wpadnie :) A chyba nieliczne (albo żadne?) lokale nie uaktualniają strony codziennie zmieniając menu itd.

Powodzenia, choć uważam, że łatwo nie będzie - właśnie dlatego, że lokali u nas raczej nie jest pod dostatkiem :)

Mylisz się jest tych lokali trochę :) a nawet powiem, że w 4 lokalach jest możliwość zamawiania w taki sposób (w konkurencyjnym serwisie) tyle, że nie dają takich możliwości i restauratorzy płacą za każde przyjęte zamówienie 1,50zł zatem jeżeli ten temat dalej dobrze się toczył i ktoś właśnie mógł zaproponować w jakich lokalach przydałaby się taki serwis to wtedy my proponujemy darmową współpracę darmowym lokalom i inwestujemy w reklamę, a restauratorzy zamiast płacić w konkurencyjnym serwisie mogą dawać dla klientów dodatkowe rabaty :)

Rynek nie jest za mały... szczególnie latem dla turystów, którzy tak naprawdę nie znają miasta zatem dobra reklama i dzięki takiemu serwisowi dochód restauratorów znacznie się zwiększy, a szczególnie mogą na tym zarobić 'mniej znane lokale'.

Jeżeli chodzi o uaktualnienie jakie jest danie itd. to dzięki temu, że jest łatwy i prosty dostęp do menu to restauratorzy bez problemu będą codziennie uaktualniać menu i dodawać promocje więc tym bardziej dla konsumentów będzie przydatny takie serwis (zastanawiając się gdzie by tu dziś iść: wchodzisz sprawdzasz promocję i już wiesz)

Fredek 

Wysłany: 2013-03-28, 20:56   

Może ktoś dobrze kombinuje, ale to nie realne w Augustowie. Korzystam często z dostawy do domu. Mogę zamówić wszystko i to za groszowa opłatę. Mówię oczywiście o naszych taryfiarzach. Chłopaki błyskawicznie dojeżdżają i bez względu na korporację. Wszystko szybko, nie przepłacam i naprawdę trudno mi w Augustowie wyobrazić lepsza obsługę pod tym względem. Tak szczerze, to czasami się zastawiam, że im się chce. No ale konkurencja duża i się starają. Jednym słowem taki pomysł, to wielki niewypał w naszym mieście.:(

szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-28, 21:52   

Fredek napisał/a:
Może ktoś dobrze kombinuje, ale to nie realne w Augustowie. Korzystam często z dostawy do domu. Mogę zamówić wszystko i to za groszowa opłatę. Mówię oczywiście o naszych taryfiarzach. Chłopaki błyskawicznie dojeżdżają i bez względu na korporację. Wszystko szybko, nie przepłacam i naprawdę trudno mi w Augustowie wyobrazić lepsza obsługę pod tym względem. Tak szczerze, to czasami się zastawiam, że im się chce. No ale konkurencja duża i się starają. Jednym słowem taki pomysł, to wielki niewypał w naszym mieście.:(

Taxi nie powie tobie o aktualnych promocjach :) a gdyby tak powiązać zamawianie z taxi ?:) czyli wchodzisz na serwis patrzysz gdzie jakie są promocję zamawiasz i wybierasz z dowozem :) a lokal zamawia taxi i tobie dowożą :) Owca cała i wilk syty :)

po_co_mi_nick

Wysłany: 2013-03-29, 00:20   

szybkozamawiam napisał/a:
po_co_mi_nick napisał/a:
szybkozamawiam

Mylisz się jest tych lokali trochę :) a nawet powiem, że w 4 lokalach jest możliwość zamawiania w taki sposób (w konkurencyjnym serwisie) tyle, że nie dają takich możliwości i restauratorzy płacą za każde przyjęte zamówienie 1,50zł zatem jeżeli ten temat dalej dobrze się toczył i ktoś właśnie mógł zaproponować w jakich lokalach przydałaby się taki serwis to wtedy my proponujemy darmową współpracę darmowym lokalom i inwestujemy w reklamę, a restauratorzy zamiast płacić w konkurencyjnym serwisie mogą dawać dla klientów dodatkowe rabaty :)

Rynek nie jest za mały... szczególnie latem dla turystów, którzy tak naprawdę nie znają miasta zatem dobra reklama i dzięki takiemu serwisowi dochód restauratorów znacznie się zwiększy, a szczególnie mogą na tym zarobić 'mniej znane lokale'.

Jeżeli chodzi o uaktualnienie jakie jest danie itd. to dzięki temu, że jest łatwy i prosty dostęp do menu to restauratorzy bez problemu będą codziennie uaktualniać menu i dodawać promocje więc tym bardziej dla konsumentów będzie przydatny takie serwis (zastanawiając się gdzie by tu dziś iść: wchodzisz sprawdzasz promocję i już wiesz)

Rzuciłeś temat na tapetę, więc obiektywnie podchodząc do niego, życząc Tobie naprawdę jak najlepiej próbuję Tobie jednak pokazać pewne przeszkody. Po Twoich postach widzę, że jesteś na etapie ostrego nakręcenia się tym interesem i nie widzisz minusów (tak, też tak nieraz miałem i różne osoby musiały sprowadzać mnie do pionu z moimi pomysłami :)) Ale tak jak napisałem wcześniej, moim zdaniem bardzo poważnym problemem jest właśnie mały rynek. Co do turystów to też spójrz na to z tej strony, że: 1) turystów jest u nas coraz mniej 2) przeciętny turysta, który jest w Augustowie to albo małolat z Białegostoku, który przyjeżdża tutaj z kartonem konserw albo ewentualnie idzie na miasto zjeść hamburgera - bo na pole namiotowe przecież nie będzie zamawiał (kto tak robi?:)), no albo są to ludzie nieco starsi, którym marzy się smażona ryba a nie pizza z Benka (po to też przyjeżdżają - zjeść coś lokalnego) 3) jaki turysta będzie siedział w domku/na polu namiotowym/w hotelu i szukał akurat Twojego serwisu i myślał skąd zamówić jedzenie, skoro całe miasto pod względem kulinarnym można obejść w 40min? - Przecież też na tym polega turystyka, żeby coś zobaczyć, a nie zamiawiać jedzenie z dowozem do karimaty :) Dlatego raczej na turystów się bym nie nastawiał, lecz na stałą klientelę z Augustowa.

Kup jakieś konto na ankieterku czy gdzieś premium za 30 zł i może zrób zwyczajnie porządniejszą ankietę, zanim zaczniesz.

Sam mogę się przecież mylić. Widzę sporo plusów Twojego pomysłu - jak właśnie możliwość przeglądania aktualnych promocji oraz aktualnego na dany dzień menu. Ale niestety augustowski wydaje mi się być jednocześnie trudnym do tego interesu..

Pzdr.

slb 

Wysłany: 2013-03-29, 06:30   

A mi pomysł się podoba.
Przede wszystkim będę miał aktualne menu z części lokali w jednym miejscu i nie będę musiał szukać informacji w internecie albo trzymać ulotki. Poza tym będę wiedział które lokale dowożą jedzenie (zakładam że jest ich więcej niż to co znam)

Jeżeli do tego będzie strona miała dość prosty adres, który będzie można łatwo zapamiętać to będzie fajnie.
Nie wnikam jakie są podstawy prowadzenia takiej działalności, nie widzę biznes planu, nie sondowałem rynku... Jeżeli serwis będzie funkcjonował poprawnie i wszystkie zasady działania będą jasne to mnie nie obchodzi czy właściciel prowadzi ją hobbistycznie czy też na tym zarabia.

szybkozamawiam

Wysłany: 2013-03-29, 14:53   

slb napisał/a:
A mi pomysł się podoba.
Przede wszystkim będę miał aktualne menu z części lokali w jednym miejscu i nie będę musiał szukać informacji w internecie albo trzymać ulotki. Poza tym będę wiedział które lokale dowożą jedzenie (zakładam że jest ich więcej niż to co znam)

Jeżeli do tego będzie strona miała dość prosty adres, który będzie można łatwo zapamiętać to będzie fajnie.
Nie wnikam jakie są podstawy prowadzenia takiej działalności, nie widzę biznes planu, nie sondowałem rynku... Jeżeli serwis będzie funkcjonował poprawnie i wszystkie zasady działania będą jasne to mnie nie obchodzi czy właściciel prowadzi ją hobbistycznie czy też na tym zarabia.

Dokładnie tak na prawdę nikt nie jest wstanie (chyba że jakiś prawdziwy maniak gastronomii) wiedzieć czy jakiś lokal nowy się nie otworzył, jakie są dziś w lokalach promocję (bo nie zawsze lokale robią ulotki) i posiadać wszystkie ulotki. :)

ewka8888

Wysłany: 2013-03-29, 16:38   

zamawianie przez internet jest złym pomysłem.To tylko jedzenie,,śmieciowe,, pica itp.
Jak nie mam zamiaru gotować to się wybieram do restauracji. Ja widzę że jest obrus na stole,kelner czysty , schludny i łazienka na poziomie, czysta, to siadam do stołu.Nie spieszę się z jedzenie , jem pomału , jak w pośpiechu to do baru.To trzeba celebrować,mieć czas,fajne towarzystwo , wolę poczekać na jedzenie , niech mi podadzą do stołu, świeże, ciepłe, a nie w styropianie jak z baru za komuny , kotlet ziemniaki i surówka, a potem w mikrofali podgrzewać bo już zimne.Ten pomysł się nie przyjmie. Tylko młodzi i to ci przed komputerem siedzący zamawiają pice przez telefon,jedzą byle co, byle jak,aby zapchać się.Nie oto chodzi,a potem taki jeden z drugim w przyszłości trafia na przyjęcie i nie wie jak jeść. Jakie kieliszki do czego, jakie sztuce do czego służą, co się je rękoma ,a co nożem i widelcem.Nie wspomnę że nie jeden nie wie jak jeść małże, czy kraby obserwując młodych nawet jak zamawiają w restauracji spaghetti to też nie potrafią jeść prawidłowo. To przykre ale kultura jedzenia w śród młodych jest na bardzo niskim poziomie.
Ja jestem przeciwniczka takiej formy jedzenia.

jaro

Wysłany: 2013-03-29, 17:14   

dobrze że Ty wiesz jak jeść małże i z zachowania przy stole stawiasz sobie piątki ale jak to się ma do tego że ktoś zamawia sobie ,,pice " , co ma jedzenie do pań lekkich obyczajów ??

Odpowiedz do tematu