Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bynio
2016-12-04, 19:11
Basen Miejski
Autor Wiadomość
lks

Wysłany: 2016-11-08, 23:08   Basen Miejski

Witam. Chodzę z córką 2-3 razy w tygodniu na basen. Woda jest lodowata, moim zdaniem podawane temperatury wody są wysoko zawyżone. Pomimo wykupionych karnetów, ostatnio nie mogłyśmy skorzystać z basenu, ponieważ zjechały się jakieś szkoły. W tym momencie pytam się, gdzie rekompensata? W około basenu jest za przeproszeniem "nasrane" przez psy, można wdepnąć na "minę". Ceny jak na nasze miasto są kosmiczne. Na zjeżdżalni według mnie (i nie tylko) jest grzyb... Na suficie też są dziwne plamy. Po naprawie, jedno jacuzzi już nie działa. To po to trwał 2-3 tygodniowy remont? Boję się, że podczas pływania spadnie mi na głowę płytka z sufitu, ponieważ wyglądają podejrzanie. Zamki w toaletach raz działają, raz nie. Sprzęt do pływania dla dzieci zablokowany na klucz. Basen, w którym pali się sauna? Chyba jedyny na świecie... Obsługa co najmniej niemiła. Pomijając to wszystko, jest olbrzymi teren do rozbudowy kompleksu i do zagospodarowania terenu. Chyba nikomu się nie chce tym zająć, ani przejąć problemem. Stołki grzeją tyłki i odwrotnie. Może nadszedł czas na jakieś zmiany, na których ośrodek zyska? Może nadszedł czas na osoby młodsze z doświadczeniem i inicjatywą, które posiadają odpowiednie uprawnienia? P.S. podgrzali byście chociaż wodę. Ten obiekt ma potencjał, którego nikt nie potrafi wykorzystać.

JOJEC 

Wysłany: 2016-11-09, 06:44   

Basen,który pochłania dużą część budżetu miasta nie powinien w ogóle powstać!!!

Fredek 

Wysłany: 2016-11-09, 10:05   

Ja wożę teściową i jest wniebowzięta. Ciężko ja wyciągnąć z tego basenu. Może dlatego, że kupiła sobie karnet aby korzystać z przyjemności kąpieli i rehabilitacji a nie zabawiać się w inspektora budowlanego czy panią z sanepidu :) Jest chyba rozpiska co do korzystania z basenu. W szkołach też uczą się nasze córki, które maja ochotę popływać. Maja wyprosić kilkadziesiąt dzieciaków, bo jedna córeczka ma z tym problem. Mogło to wkurzyć, tylko poco od razu na forach wywalać swoją frustrację i dowalać na prawo i lewo.Co do rządów to o co ci biega? Basem miejski a cała rada do młodzi, czego chcesz. Dawaj na nich za nieprawidłowości a nie na Basem.

zarmar

Wysłany: 2016-11-09, 18:25   

To kolejna nagonka zwolenników nowej rady miasta, już przerzucili się na augustow24. Robią… czystki, żeby zwolnić stoł‚ki dla swoich. Teraz walczą przy pomocy kup. Rozgłaszają…, że jak zmieni się™ zarzą…dca, to psy okolicznych mieszkańców z radoś›ci przestaną… srać‡ pod basenem.

Fredek 

Wysłany: 2016-11-09, 19:12   

:) :) dokładnie tak to odebrałem :) :) Nic to, bedzie lodowisko sezonowe pomysł innych a zapiszą dla sibie. Bedzie głośno. Pole trza przygotować nie IKS :)

TAEDA 

Wysłany: 2016-11-09, 20:27   

JOJEC napisał/a:
Basen,który pochłania dużą część budżetu miasta nie powinien w ogóle powstać!!!

Drogi kol. JOJEC !
Przede wszystkim basen nie powinien powstać w mieście otoczonym przez 3 duże jeziora !
A co zimą ? Ano zimą siedź na dupie i pod piecem czytaj se książki czekając na lato.
A latem--za zaoszczędzone pieniądze KUPCIE WRESZCIE TEN DWORZEC KOLEJOWY.
Można też wydać trochę tych pieniędzy na jakiś bar mleczny działający na koszt państwa (gminy) jako że 50% jest tu bezrobotnych jak nie LEPIEJ.

Są to sprawy oczywiste, ale to dopiero w wolnej Polsce.

nk

Wysłany: 2016-11-09, 20:53   

zgadzam się woda na basenie jest zimna,parking zapchany samochodami z okolicznych bloków karnet jest drogi wolę poczekać do lata

bocian

Wysłany: 2016-11-09, 22:59   

lks napisał/a:
Witam. Chodzę z córką 2-3 razy w tygodniu na basen. Woda jest lodowata, moim zdaniem podawane temperatury wody są wysoko zawyżone. Pomimo wykupionych karnetów, ostatnio nie mogłyśmy skorzystać z basenu, ponieważ zjechały się jakieś szkoły. W tym momencie pytam się, gdzie rekompensata? W około basenu jest za przeproszeniem "nasrane" przez psy, można wdepnąć na "minę". Ceny jak na nasze miasto są kosmiczne. Na zjeżdżalni według mnie (i nie tylko) jest grzyb... Na suficie też są dziwne plamy. Po naprawie, jedno jacuzzi już nie działa. To po to trwał 2-3 tygodniowy remont? Boję się, że podczas pływania spadnie mi na głowę płytka z sufitu, ponieważ wyglądają podejrzanie. Zamki w toaletach raz działają, raz nie. Sprzęt do pływania dla dzieci zablokowany na klucz. Basen, w którym pali się sauna? Chyba jedyny na świecie... Obsługa co najmniej niemiła. Pomijając to wszystko, jest olbrzymi teren do rozbudowy kompleksu i do zagospodarowania terenu. Chyba nikomu się nie chce tym zająć, ani przejąć problemem. Stołki grzeją tyłki i odwrotnie. Może nadszedł czas na jakieś zmiany, na których ośrodek zyska? Może nadszedł czas na osoby młodsze z doświadczeniem i inicjatywą, które posiadają odpowiednie uprawnienia? P.S. podgrzali byście chociaż wodę. Ten obiekt ma potencjał, którego nikt nie potrafi wykorzystać.

Basen idealny nie jest, ale to co piszesz to jakieś wylewanie żali delikatnie mówiąc. Byłem na nim ostatnio i problemów nie miałem. Komentowanie większości zarzutów to strata czasu, więc odniosę się do tego co mnie najbardziej uderzyło.

Chyba jedyny na świecie.... sranie w banie. Pare miesięcy temu jakaś spaliła się w Kędzieźynie-Koźlu, wcześniej we Wrocławiu w Aquaparku, w hotelu gdzieś na Mazurach. Wystarczy w google sprawdzić.
Woda lodowata? A kostki lodu pływały? :-D Jej temperatura jest ustalona przez wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Wystarczy w google wpisać "odpowiednia temperatura w basenie" i masz w pierwszym linku:
"Wiele osób przychodzących na basen ma wątpliwości co do temperatury wody - takie pytania pojawiają się przeważnie w chłodniejszych okresach roku kalendarzowego. Wszelkie wytyczne w tym zakresie są regulowane przez Ministerstwo Zdrowia (Departament Zdrowia Publicznego) w publikacji „Wymagania Sanitarno-Higieniczne dla Krytych Pływalni”.
W powyższym opracowaniu oraz w przepisach FINA (Światowa Federacja Pływacka) znajduje się szczegółowy opis zakresów temperatur w basenach kąpielowych i są to następujące przedziały:

• temperatura wody w basenach pływackich i do nauki pływania: od 27oC do 28oC
• temperatura wody w basenach pływackich wg FINA 2009-2013 od 25oC do 28oC
• temperatura wody w basenach do skoków wg FINA 2009-2013 min. 26oC
• temperatura wody w basenach dla dzieci od 30oC do 32oC
• temperatura wody w basenach typu terapeutycznego od 32oC do 36oC"

http://www.gosir.osielsko..._w_basenie.html

Nie wyobrażam sobie, że wchodzę na basen czy też już do samej wody i mam fajną, relaksującą temperaturę. Musi być trochę chłodno, bo przecież przyszedłem się tam ruszać, więc się rozgrzeję. A dla chcących leżeć odwłokiem jest sauna lub woda z bąbelkami.
Obsługa nie miła? Zapomniałem ostatnio okularków to pożyczyłem od obsługi... Może miałem farta, a może wystarczy być miłym?

Jak coś Ci się nie podoba to może rusz tyłek i coś zrób, co? Jak widzisz gdzieś, np. grzyba to poszukaj odpowiednich przepisów, powołaj się na nie i napisz skargę do organu, który jest w stanie to skontrolować! Temp. wody też możesz zmierzyć :-D

Same negatywy odbieram jako wielki ból d... tylnej części ciała.

CamillaCab 

Wysłany: 2018-01-12, 09:13   

Ogólnie preferuję fit style ale na nasz basen miejski nie mam ochoty chodzić. Też uważam że to masakra.

Odpowiedz do tematu