Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet PowerLTE CP/PLUS
Autor Wiadomość
augustow48

Wysłany: 2014-12-31, 11:29   

st7 napisał/a:
Witam ponownie ,trochę to trwało ale w końcu wziąłem ten internet lte CP z routerem Huawei B593s narazie smiga fajnie oto speedtest wifi również dobry zasięg ,dodam że mieszkam w piętrowym budynku i na piętrze i na parterze wifi ful zasięg lepjej niż NEO ,bo wcześniej właśnie miałem i bywało różnie ,speedtest mierzony w wewnątrz budynku bez anteny zewnętrznej ,martwi mnie tylko to że w ciągu 30 minut rozmowy przez skypa zjadło mi 500 MB a przeglądanie internetu 3 godz ponad 1GB a ogólnie mam już prawie 2 GB danych w kilka godzin i ciekawi mnie co będzie jak wykorzystam swój limit 25 GB ,w umowie jest lte bez limitów, ale tylko w zasięgu lte a z tego co czytałem to te lte potrafi niespotykanie szybko zwolnić do HSPA a nawet UMTS. A jak to jest na waszych łączach ? Mam też jeszcze pytanko ma ktoś może podpięty telefon voip jak tak to z czym to się je czy potrzebuje jakiejś bramki czy tylko muszę skonfigurować ten router ? Dodam że telefon to zwykły maxcom i chodził podłączony do liveboxa jako tel voip to tyle pozdro...

podłącz sobie antenę zewnętrzną MIMO Lte jeśli twój modem ma dwa wyjscia antenowe wtedy bedziesz mial o wiele większą prędkość i napewno bedziesz w zasiegu pełnego LTE (w polaryzacji pionowej i poziomej bedziesz odbierał sygnał LTE), co do pobranych danych to coś jest nie tak z tym twoim cyfrowym Polsatem :P bo u mnie w orange jest OK :).
Co do predkosci to masz takie sobie te LTE. Na HSPA+ jak dobrze pamietam jest do ok 40MB/s. To masz tylko o 10MB/s wiecej a LTE chodzi do 120MB/s

ktos123456

Wysłany: 2015-01-09, 08:41   

augustow48 napisał/a:
Na HSPA+ jak dobrze pamietam jest do ok 40MB/s. To masz tylko o 10MB/s wiecej a LTE chodzi do 120MB/s

Podajesz wartości teoretyczne, a nie realne. Owszem, HSPA+ DC teoretycznie nawet do 42 Mbps, ale ciesz się jak osiągniesz połowę tego. Co do LTE to u żadnego operatora nie prędkości wyższej niż 80 Mbps i to zależy od lokalizacji, bo nie do wszystkich nadajników doprowadzony jest tak szybki net (w Augustowie - wątpię). Także 50 Mbps jak na nasze warunki w LTE to jest dobrze.

augustow48

Wysłany: 2015-01-10, 11:36   

na hspa+ osiagnelem max i bez anteny. Niedługo przetestuje antenę pojedyńczą i dual zrobie kilka testów i wrzuce.

Maks

Wysłany: 2015-01-12, 18:38   

Ja mam LTE z plusa . Mam 30giga pakietu i o ile w tym pakiecie net zasuwa aż miło to po wyczerpaniu limitu zwalnia i to znacznie. Czasami nawet do tego stopnia że speed test pokazuje prędkość 0,26 mega :sciana:
Człowiek na infolinii jak mi sprzedawał tego interneta powiedział że po wyczerpaniu pakietu net zwolni i zapewniają prędkość do 10 mega bez limitu, w sumie 0,26 to jest prędkość do 10 mega więc nie kłamał :cry: Czy ktoś też tak ma czy tylko ja?

st7

Wysłany: 2015-01-12, 21:18   

Maks napisał/a:
Ja mam LTE z plusa . Mam 30giga pakietu i o ile w tym pakiecie net zasuwa aż miło to po wyczerpaniu limitu zwalnia i to znacznie. Czasami nawet do tego stopnia że speed test pokazuje prędkość 0,26 mega :sciana:
Człowiek na infolinii jak mi sprzedawał tego interneta powiedział że po wyczerpaniu pakietu net zwolni i zapewniają prędkość do 10 mega bez limitu, w sumie 0,26 to jest prędkość do 10 mega więc nie kłamał :cry: Czy ktoś też tak ma czy tylko ja?
No niestety raczej wszyscy tak mają ,ja dokupiłem pakiet nocny 100GB za 2,90zł za miesiąc,trzeba tylko w routerze przestawiać na HSPA+ lub 3G bo tylko przy takim ustawieniu włącza się pakiet nocny i niema problemu.

dżin_Dobry 

Wysłany: 2015-01-13, 12:23   

U mnie po przekroczeniu limitu też mam niby zapewnione do 10 Mega, ale w rzeczywistości jest to prędkość oscylująca w granicach 1-1,5M.

michalkoza31 

Wysłany: 2015-01-27, 11:44   

Moim zdaniem dobrym wyborem będzie tutaj antena panelowa. Ja mam taką i mogę ją z czystym sumieniem polecić:

Poczytajcie jaką ma specyfikację. Obsługa standardu MIME, polaryzacja skośna, pionowa i pozioma i częstotliwość 1700 - 1890 MHz. W tej cenie nie znajdziecie nic lepszego. Internet śmiga jak burza, choć nadajniki znajdują się wiele kilometrów od mojego miejsca zamieszkania.
Ostatnio zmieniony przez B---A 2015-01-27, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  

Xober 

Wysłany: 2017-08-09, 08:12   

Ja za internetem LTE zbytnio nie przepadam. Swego czasu miałem i ciągle narzekałem na słaby sygnał, szczególnie podczas burzy - internet potrafił całkowicie zniknąć. Umowa się skończyła, a ja przerzuciłem się na lokalnego dostawcę xxx. Teraz wszystko działa jak należy, mam stabilny internet z dobrą prędkością i w sumie niższą ceną niż za LTE.
Ostatnio zmieniony przez Bynio 2017-08-09, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  

DreMar 

Wysłany: 2017-08-11, 09:41   

Ja z kolei mam problem z lokalnym dostawcą i kiepskie alternatywy. Chyba tylko LTE mi zostaje.

Odpowiedz do tematu