Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bynio
2013-12-31, 19:29
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Autor Wiadomość
Eugeniusz

Wysłany: 2016-12-26, 15:27   

W Apokalipsie św. Jana, w liście do Kościoła w Laodycei sam Chrystus wypowiada się o sobie w znamienny sposób: "Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego...". Zatem Jezus Chrystus nazywa siebie ' Początkiem stworzenia Bożego'. Synonimami słowa "początek", są: narodziny, pierwocina, preludium, punkt wyjścia, rozpoczęcie, zapoczątkowanie, powstanie itd. Skoro jest 'Początkiem stworzenia Bożego' to nie można o nim powiedzieć, iż nie miał początku...

TAEDA 

Wysłany: 2016-12-26, 18:02   

towarzyszu Eugeniusz, wicie, no , czytajcie ze zrozumieniem.
Religia pustynna ma jednego boga a jest nim Jahwe. On właśnie nie miał początku bo był zawsze. Tak samo zresztą jak Ozyrys.
Gdy modlisz się :---Ojcze nasz...itd, To kto jest ojcem ? To jest modlitwa do Jahwe. A nie do jego syna.
Syn jego , bez względu na to co mówił, jest synem boga . A że odłam wiary wymyślony znacznie później, stawia Josue bardzo wysoko, to nie znaczy, że my mamy uważać ,że jest akurat odwrotnie. Jest ojciec i syn, pierwszy nie miał początku a drugi miał.
To ten nasz KK zaczyna odwracać wiarę i jest to groźne.
Nawiasem mówiąc, początkiem stworzenia Bożego był Jahwe -to chyba jest jasne. Ale on sam nie miał początku bo był wiecznie.

Eugeniusz

Wysłany: 2016-12-26, 18:33   

Zainteresowała mnie wypowiedź "Viola1", która napisała, że kiedy czyta Pismo Święte, to wiele rzeczy jej się nie zgadza z tym, co słyszy w Kościele, i jest tym zniechęcona. Wydaje mi się, iż nie tylko ona tak myśli.

JOJEC 

Wysłany: 2016-12-28, 16:53   

A może by tak staroświeckim obyczajem złożyli życzenia? I nie dochodzili kto jak powstał? Trochę empatii nikomu nie zaszkodzi.

Odpowiedz do tematu