Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkt z Augustowa w konkursie Podlaska Marka Roku
Autor Wiadomość
JozefSwiatkowsk 
Jozef Swiatkowski

Wysłany: 2015-03-03, 18:00   Produkt z Augustowa w konkursie Podlaska Marka Roku

PROMUJMY BEZPŁATNIE AUGUSTOWSKI PRODUKT :spoko: I WYGRAJMY NAGRODY!! GŁOSUJMY I PRZEKAŻMY TEN LINK DALEJ ZNAJOMYM
Produkt Łódź Balt 818 Tytan BALT-YACHT zakwalifikował się do II etapu w konkursie Podlaska Marka Roku 2014. Łódź znalazła się w gronie 20 produktów, które przeszły do kolejnego etapu. Plebiscyt kreujący najlepszą jakość produktów regionalnych organizowany jest przez Marszałka Województwa Podlaskiego.
Z 20 wybranych przez ekspertów produktów zostanie wyłonionych 5 laureatów. Zapraszam wszystkich do głosowania za pośrednictwem strony internetowej.
Aby zagłosować na „Tytana” należy wejść na stronę http://glosowanie.podlaskamarka.pl/, wybrać łódź z BALT-YACHT usytuowaną na pozycji Nr.10 i oddać swój głos. Osoby, które zagłosują automatycznie biorą udział w konkursie o nagrody specjalne: Rower Trek 14 X-Caliber 8, Apple iPad Air 2 LTE Wi-Fi 16 GB, Aparat Cyfrowy NIKON P600, Lampa przednia ProX Triple Power, Licznik Bontrager Trip 200.
Wyniki konkursu ogłosi 17 kwietnia Kapituła Konkursowa podczas Gali Finałowej.

JOJEC 

Wysłany: 2015-03-03, 18:17   

Jak miło,że Członek Samorządu zajrzał na Forum. Ostatnio, chyba trzy albo cztery lata temu Pan Kleczkowski raczył napisać kilka wyrazów. Witamy,witamy i prosimy czynny udział . :-D

Mose

Wysłany: 2015-03-03, 19:16   

Niech członek JozefSwiatkowsk lepiej jedzie na "Zachód" biznesmenów tu nam przywieść. Niech nam tu fabryki stawiają. A nie naganiać za darmo forumowiczów do głosowania na prywatną firmę.

JozefSwiatkowsk 
Jozef Swiatkowski

Wysłany: 2015-03-03, 19:58   

Mose napisał/a:
Niech członek JozefSwiatkowsk lepiej jedzie na "Zachód" biznesmenów tu nam przywieść. Niech nam tu fabryki stawiają. A nie naganiać za darmo forumowiczów do głosowania na prywatną firmę.

Szanowny Mose, masz 100% racji. Uwolnienie gruntów pod inwestycje i stworzenie przez to nowych miejsc pracy to mój i priorytet całej rady. Przez to zgłosiłem się do Komisji Rozwoju i Komisji Budżetu, aby dbać o rozwój tego miasta. Nie odpuściłem ani jednego głosowania. Jestem świeżutkim radnym 3 miesiąc, lat straconych nie odkupimy. Ja też bym chciał już, teraz, natychmiast. Ci co mnie znają, wiedzą, że cierpliwość nie jest moją mocną stroną. Chciałbym zapewnić, że idzie wszystko w dobrym kierunku, panuje zgoda, Pan Burmistrz doskonale kieruje pracami. Można przyjść na komisję, na sesję, zabrać głos w dyskusji, spotkać się ze mną, łatwo mnie znaleźć na FB. Augustów jest naszym wspólnym domem i póki nie jest inaczej, cieszmy się z tego co mamy i promujmy wszystko co "augustowskie". Niech inwestorzy słyszą, niech zazdroszczą, niech o nas mówią. Serdecznie pozdrawiam ;-)

TAEDA 

Wysłany: 2015-03-03, 20:17   

To ja z dalekości jako były augustowianin napiszę panu radnemu żeby na jakiejś sesji podniesiono temat odbudowy tartaku wraz z całą drogą wodną i sortownią na Lipowcu.
Nawet gdyby to wymagało rozebrania kilku willi o ile takie już tam postawiono.
To musi być na tym miejscu gdzie stal tartak przez 100 lat a nie gdziekolwiek, bo to się łączy ze spławem i bliskością wyciągów z jeziora.
Jest absolutnym skandalem, że dorobek pokoleń w tym miejscu został po prostu zmarnowany. Kto za to odpowiada personalnie ?
Musimy wiedzieć żeby było wiadomo kogo rozstrzelać, który to burmistrz, który kierownik nadzoru budowlanego--są przecież podpisy pod decyzjami na podstawie których zniszczono całą tę inwestycję.

-----------------------------------------------------------------------
Słowo jest gównem--liczą się czołgi.

JOJEC 

Wysłany: 2015-03-03, 20:20   

Mose napisał/a:

Oj ,oj nie przeginasz? Z zachodu to już mamy dość "inwestorów" inaczej likwidatorów polskiej gospodarki.
Jeżeliby przyjechali biznesmeni zachodni to co,to oni nie są prywatnymi przedsiębiorcami?
TO NALEŻY PROPAGOWAĆ PRZEMYSŁ I HANDEL ZACHODNI?
Wole sto razy dołożyć polskiemu przedsiębiorcy,kupić towar drożej pochodzenia rodzimego niż nie widzieć żadnych szans jako niewolnik zachodu.
A fabrykę to postaw sobie sam i zatrudnij wiele ludzi i obyś jak najdłużej miał z tego satysfakcje. Tego życzę Tobie ze szczerego serca. :-)
A, i będę głosował na produkt,który jest wytworzony w Augustowie nawet gdyby był niezbyt dobrej jakości.

JozefSwiatkowsk 
Jozef Swiatkowski

Wysłany: 2015-03-03, 21:08   

[quote="JOJEC"]
Mose napisał/a:
Z zachodu to już mamy dość "inwestorów" inaczej likwidatorów polskiej gospodarki.

Drogi Panie, pod Poznaniem powstaje fabryka VW, która zatrudni do 10.000 pracowników.
Przyjęci specjaliści z zakresu planowania produkcji, logistyki, informatyki i finansów będą odpowiadać za rozruch fabryki. Później przyjdzie pora na lakierników, spawaczy i montażystów. We Wrześni pracować będzie 3 tys. osób. W sumie Volkswagen Poznań zatrudniać będzie 10 tys. osób.
Budowa nowej fabryki to także szansa dla lokalnych przedsiębiorstw. W VW szacują, że jedno miejsce pracy w fabryce samochodów daje 3-4 dodatkowe stanowiska u dostawców. Dziś 40 proc. części wykorzystywanych w zakładzie w Poznaniu pochodzi od polskich firm. We Wrześni ten udział ma być jeszcze większy.
Wrzesiński Gestamp, który już dziś dostarcza blachę dla caddy'ego i transportera, już szuka 200-300 nowych pracowników, którzy pomogą wyprodukować także karoserię dla craftera.
Takiego inwestora nikt do Augustowa póki co nie przyciągnie, ale kooperanci VW z pewnością będą potrzebni w całej Polsce. Jest wiele firm, które w sprzyjających warunkach administracyjno-prawnych mogliby w Augustowie inwestować. BAT jest najlepszym przykładem. Optymalnie, jakby wszędzie był polski kapitał i zyski zostawały w PL, a najoptymalniej w Augustowie... Kto wie :!:
http://wyborcza.biz/bizne...l#ixzz3TM2WqxPg

JOJEC 

Wysłany: 2015-03-03, 21:46   

Drogi Panie
BAT w Augustowie pozbawił pracy kilka tysięcy ludzi. Plantatorów.pracowników itd.Ciekaw jestem reakcji Pana na to gdyby od jutra BAT przeniósłby swą działalność np na Białoruś?
Wszystko jest możliwe i temu Pan nie zaprzeczy.
Z podobną historią spotkali się ludzie pracujący w "Fiacie" . Jest Pan pewien ,że VW zapewni pracę wielu ludziom i po kilku latach nie zamknie działalności?
Dlaczego większość z Was jest przeciwnikami budowy i rozbudowy polskiego przemysłu?
Ja osobiście nie mogę tego zrozumieć. Czyżby inna ekonomia? Czyżby inne powody?
Podam też przykład FSO kupiony przez "azjatyckiego tygrysa" tylko po to aby zlikwidować ten zakład. Jest wiele przykładów likwidacji polskich firm zakupionych przez zachodnich inwestorów tylko po to aby je zlikwidować i pozbyc sie konkurencji.
A z ogródka własnego to chyba "delfin" jest przykładem zachodnich inwestycji. Do tej pory SAM jest scigany listem gończym .

JozefSwiatkowsk 
Jozef Swiatkowski

Wysłany: 2015-03-03, 22:01   

JOJEC napisał/a:
Drogi Panie
BAT w Augustowie pozbawił pracy kilka tysięcy ludzi. Plantatorów.pracowników itd.Ciekaw jestem reakcji Pana na to gdyby od jutra BAT przeniósłby swą działalność np na Białoruś?
Wszystko jest możliwe i temu Pan nie zaprzeczy.
JS: SZLAG BY MNIE TRAFIŁ :shock:
Z podobną historią spotkali się ludzie pracujący w "Fiacie" . Jest Pan pewien ,że VW zapewni pracę wielu ludziom i po kilku latach nie zamknie działalności?
PEWNY JESTEM ŚMIERCI I PODATKÓW
Dlaczego większość z Was jest przeciwnikami budowy i rozbudowy polskiego przemysłu?
BZDURA, KAŻDY INWESTOR BĘDZIE MILE WIDZIANY
Ja osobiście nie mogę tego zrozumieć. Czyżby inna ekonomia? Czyżby inne powody?
Podam też przykład FSO kupiony przez "azjatyckiego tygrysa" tylko po to aby zlikwidować ten zakład. Jest wiele przykładów likwidacji polskich firm zakupionych przez zachodnich inwestorów tylko po to aby je zlikwidować i pozbyc sie konkurencji.
PRAWDA, TAKICH PRZYKŁADÓW SPORO
A z ogródka własnego to chyba "delfin" jest przykładem zachodnich inwestycji. Do tej pory SAM jest scigany listem gończym .
TAK, ALE HOTELU Z SOBĄ NIE ZABRAŁ

JOJEC 

Wysłany: 2015-03-03, 23:08   

:-D
Odpowiedzi dyplomatyczne,ale cóż.Miło,że zagościł Pan na forum.Pewnie będzie wiele innych pytań i wniosków nie tylko z mojej strony. Wielu mieszkańcom i nie tylko, zależy na dyskusji z nowymi władzami i zapoznanie się z poglądami poszczególnych osób.

ktos123456

Wysłany: 2015-03-04, 09:20   

JOJEC napisał/a:
Dlaczego większość z Was jest przeciwnikami budowy i rozbudowy polskiego przemysłu? Ja osobiście nie mogę tego zrozumieć. Czyżby inna ekonomia? Czyżby inne powody?

Nie ma czegoś takiego jak "polski przemysł". Znam kilka przykładów polskich firm które osiągnęły niejaki sukces. Ale potem natychmiast zaczęły szukać "inwestora" z zachodu lub z bratniego mocarstwa zza oceanu. Polak nie jest stworzony do samodzielnej działalności, w naturze Polaka leży być murzynem i tanią siłą roboczą u zachodniego pana i władcy.

Telekomunikacja Polska, Era, Zelmer, czy wymieniać dalej? Samodzielność jest taka trudna, a niemiecki czy francuski pan i władca da jeść i pić niczym dobra mama dziecku, no i myśleć samemu nie trzeba, wystarczy ugiąć się pod batem pana i władcy i pracować na niego. Dlatego właśnie nigdy nie będzie polskiego przemysłu.

Celem polskiego przedsiębiorcy jest osiągnięcie takiego sukcesu, aby dało się już zainteresować sobą bogatego pana z zachodu, który "zainwestuje". Samodzielne inwestycje za granicą to tylko wyjątki potwierdzające regułę.

TAEDA 

Wysłany: 2015-03-04, 14:16   

Ale to dopiero teraz tak jest.
Dawniej bylo odwrotnie, weźmy ten wasz tartak albo meble Swarzędz albo Polfa.
Te zakłady byly polskie i istniały kilkadziesiąt lat bez wkładu zagranicznego.
A skoro tak, to powodem nie są cechy genetyczne Polaków ale realia ekonomiczne stworzone przez okupanta po 1989 roku.
Realia te istnieja także i za granicą i nastawione są na wyniszczenie narodowego przemysłu w taki sposób aby zostal on przejęty przez kapitał "trustowy".
A kapitał jest jewrejski.
Procesy te obejmują w tym samym okresie wszystkie kraje Europy, a na koniec będą realizowane w Niemczech.
Już dziś, przykładowo, w Italii padła poczta narodowa (państwowa). Proszę zauważyć, że dokładnie w tym samym momencie pada poczta Polska.
Więc nie możemy powiedzieć ,że cechy narodowe Włochów i Polaków jednocześnie wylazły na jaw i polegają na niemożnosci utrzymania własnej poczty !!!!!
Cudów nie ma--to jest spisek.

JOJEC 

Wysłany: 2015-03-04, 21:29   

Nie ukrywam,ze jestem przeciwnikiem sojuzu jewropejskiego i związanych z tym jawnych kradzieży i poddaństwa w imię prawa jewropejskiego . Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego gdybym był w swych poglądach odosobniony. Jednak po wielu kontaktach i rozmowach na tematy z tym związane, większość/ok 90%/ Polaków jest podobnego zdania.
W słynnym referendum byłem przeciwnikiem poddańczej -niewolniczej przynależności do UE
Teraz chyba pozostały czołgi,jak powiada Taeda,których niestety brak. Ale koktajle są.

Odpowiedz do tematu