Forum Portalu Augustow24.pl Strona Główna
 SzukajSzukaj FAQFAQ DownloadAugustow24.PL RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bogaci jak szejkowie Arabscy.
Autor Wiadomość
jarzombek 

Wysłany: 2015-01-09, 11:50   

:-D 6 tyś "wylane" na próbe :lol: ale to nie wszystko. Ratrak , śprzęt do naśnieżania to jak sie nie myle 1,5 mln zł. Narty, buty, wiazania, kijki też za darmo się nie wzieły ( nie znam kosztów). Teraz 25 zł za cały dzień minus 23% Vatu to 19.25 zł. 311 osób musi zapłacić by tylko koszt naśnieżania zwrócić!!!!!! A gdzie amortyzacja i eksploatacja sprzętu, awarie, pracownicy wypożyczalni, prąd podatki etc.

Tylko wyjątkowo rozgarnięty biznesmen na cudzym mógł wymyśleć taki interes życia pod tytułem "Jak wydać miliony z kasy miasta". POGRATULOWAĆ. Tak trzymać. :spoko: Więcej nam trzeba takich specjalistów a niedługo TOUR DE SKI w Augustowie. Ha ha ha

Koolo 

Wysłany: 2015-01-09, 11:52   

Offtopic
TEDA to kto, kiedy i jak okrada czy bardzo ciężka praca górników nie zmieniają (usprawiedliwiają) faktu że eksploatacja surowców naturalnych która powinna przynosić dochody dla państwa jest dotowana na gigantyczną skalę.
To tak jakbym przyjechał do twego lasu wyrąbał drzewa sprzedał kasę wziął sobie i oczekiwał że jeszcze mi za to dopłacisz i rentę ufundujesz ...

ktos123456

Wysłany: 2015-01-09, 12:01   

TAEDA napisał/a:

Za takie pieniądze można by było dać żarcie bezrobotnym, lub matkom wychowującym

Jestem przeciw, bezrobotni niech się biorą do roboty to nie będą głodować. Ambicje do kieszeni i brać się za siebie. Czemu mam opłacać darmozjadów na zasiłkach, mi nikt za darmo niczego nie daje.

Cytat:
Was nie dziwi, że kopalnie pełne węgla są nieopłacalne ? To tak jakby pole z ziemią przeniczną nie było opłacalne !!!!!!

No właśnie dziwi mnie to, że węgiel taniej sprowadzić z zagranicy niż wydobyć u siebie. Może jednak plan naprawczy warto wdrożyć, a to zawsze wiąże się z zamknięciem nierentownych zakładów. A może u nas w ogóle nie opłaca się wydobywać węgla, inni to zrobią taniej i nam przywiozą?

Fredek 

Wysłany: 2015-01-09, 14:19   

Podsumowując jarzombkowy temat - jarzombek mówi, że to zły pomysł. Gdyby tego nie było, to jarzombek będzie grzmiał na tym forum, że tego NIEMA :!: :!: :!:

JOJEC 

Wysłany: 2015-01-09, 16:36   

ktos123456 napisał/a:
TAEDA napisał/a:

Za takie pieniądze można by było dać żarcie bezrobotnym, lub matkom wychowującym

Jestem przeciw, bezrobotni niech się biorą do roboty to nie będą głodować. Ambicje do kieszeni i brać się za siebie. Czemu mam opłacać darmozjadów na zasiłkach, mi nikt za darmo niczego nie daje.

Cytat:
Was nie dziwi, że kopalnie pełne węgla są nieopłacalne ? To tak jakby pole z ziemią przeniczną nie było opłacalne !!!!!!

No właśnie dziwi mnie to, że węgiel taniej sprowadzić z zagranicy niż wydobyć u siebie. Może jednak plan naprawczy warto wdrożyć, a to zawsze wiąże się z zamknięciem nierentownych zakładów. A może u nas w ogóle nie opłaca się wydobywać węgla, inni to zrobią taniej i nam przywiozą?

To tak jakbym słuchał Balcerowicza. Sprzedać, zamknąć,zlicytować, nagłośnić nieopłacalność.
Efekty są teraz widoczne,ale za kilka lat będą Tobie też bokiem wychodzić. Inni wydobywać będą ,a ty nie będziesz miał za co kupić. Snieg można przywieźć z Alaski.
Poza tym nie wierzę w nierentowność naszego byłego przemysłu i rolnictwa.A celowe działania, co do destrukcji owych dziedzin, są mi bardzo dobrze znane.
https://www.youtube.com/watch?v=cdJ-LHZ7xKQ

JKD 

Wysłany: 2015-01-10, 09:23   

https://www.youtube.com/watch?v=_UeYuQjJIXk

jarzombek 

Wysłany: 2015-01-10, 14:22   

:-) Moim marzeniem jest by Ci dysydenci zamiast marnować siły i wene na idiotyzmy zapewnili animatorów zabaw na pływalni w okresie ferii. Zapewnili nagrody i zabawy dla naszych pociech, zabezpieczyli wyciąg nad Neckiem by jedyna atrakcja wiosną nie popłyneła po raz drugi w historii. (historia lubi sie powtarzać). Trzeba z pozycji nowego burmistrza na zbity ryj powywalać jajogłowych i pozatrudniać w ramach konkursu przygotowanych merytorycznie kierowników a nie trzymać idiotów na stanowisku zatrudnionych PO znajomości.
Czas przeciąć spirale głupoty. Nie mamy juz czasu na eksperymenty. :-|

Gajowy

Wysłany: 2015-01-10, 16:01   

No to niech nowy burmistrz przeznacza finanse na te działania i będzie jak należy.

mk2

Wysłany: 2015-01-10, 23:15   

link strony na facebooku (możne nie dostane ostrzeżenia za linka ) jak widać na zdjęciach ktoś tam jeździ
https://www.facebook.com/skitournarty?fref=photo

Hero108

Wysłany: 2015-01-14, 09:10   

Może wyścig nart wodnych na stadionie? Panie Zarzecki co pan na to. Za ratrakiem. Nowa dyscyplina a ile możliwości.Śniegu nie trzeba robić tylko wylać wodę i mniejsze koszta pracowników. Do dzieła.

JOJEC 

Wysłany: 2015-01-14, 16:08   

Hero108 napisał/a:
Może wyścig nart wodnych na stadionie? Panie Zarzecki co pan na to. Za ratrakiem. Nowa dyscyplina a ile możliwości.Śniegu nie trzeba robić tylko wylać wodę i mniejsze koszta pracowników. Do dzieła.

Chyba nie rozumiesz nic!
Gdyby śnieg był -to niepotrzebny byłby ratrak i armatka. Jak śniegu nima to nie potrzebny jest ratrak i armatka. :-D
A gdyby tak obficie naśnieżyć R.Zygmunta to i firmy sprzątające miałyby co robić i bezrobocie spadnie.....

HieronimDWed
HieronimDWed

Wysłany: 2015-02-18, 14:35   Bogaci jak szejkowie Arabscy

Według Mnie na rynku w Skokach jest ładnie. Niczego tam nie brakuje po za resztš wyremontowanych kamienic. Może miasto dopłaca na remont kamienic lub na własnš rękę to remontuje oczywiœcie za zgodš właœciciela? Wiem koszty sš ogromne ale z pewnoœciš by było jeszcze ładniej

----------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez B---A 2015-02-18, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  

TAEDA 

Wysłany: 2015-02-18, 21:10   

Panie.! To nie chodzi o to żeby było ładnie.
Chodzi o to żeby było za co przeżyć i nie chodzić po śmietnikach.

Odpowiedz do tematu