Forum Portalu Augustow24.pl
Forum Portalu Augustow24.pl

Luźne Gatki - Spółdzielnia i ogrzewanie

Gość - 2010-12-13, 12:56
Temat postu: Spółdzielnia i ogrzewanie
Witam serdecznie,czy otrzymaliście zwroty za ogrzewanie. Co otym sądzicie? Bo Ja sądze że zaczynają z Nami lecieć w bambuko
Gość - 2010-12-13, 13:40
Temat postu: Rozliczenie
Ja dostałem rozliczenie i nie wydaje mi się żeby to spółdzielnia leciała w kulki. Mam propozycje zgłoszenia się w tej sprawie do MPEG "GIGA" Sp. z o.o.
Sharon - 2010-12-13, 14:34

Witam, wynajmuję mieszkanie od kwietnia br. parę dni temu dostałam rozliczenie za ogrzewanie, wynika z niego, że mam dopłatę 370zł. Czy ten rachunek powinnam zapłacić ja, czy właściciel mieszkania? Bardzo proszę o podpowiedź:)z góry dziękuję.
Gość - 2010-12-13, 14:54

Zapłacić powinien właściciel ale nie martw się na pewno z Ciebie ściągnie to :evil:
Ryś - 2010-12-13, 14:59
Temat postu: ogrzewanie
Kwotę 370.- podziel na 12 miesięcy , zapłać za te miesiące w czasie ,których mieszkałeś. Taka jest wykładnia spółdzielni, chyba ,ze wcześniej ustaliłeś w umowie wynajmu. Pozdrawiam :-) :-)
Ewa - 2010-12-13, 15:00

u mnie była podobna wartość łączna jak w tamtym roku, a zwrot znacząco mniejszy niż w roku poprzednim.
lokator sm - 2010-12-13, 15:11
Temat postu: spółdzielnia i ogrzewanie
ja jestem w podobnej sytuacji dostaje rozliczenie i porownuje do roku ubieglego na ogrzewaniu z ich licznikow wychodzi ze zaoszczedzilem a dostaje o 120 zl mniej niz rok wczesniej w trakcie br. byla tez podwyzka czynszu o co chodzi rąbią nas po kiezseni :sciana:
Gość - 2010-12-13, 17:13

Podzielnik ciepła to urządzenie, które pomaga podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok pomiędzy poszczególne mieszkania. W żadnym wypadku nie jest licznikiem. To jest definicja podzielników.
gość - 2010-12-13, 17:46

W konia nas robią i tyle!! Mam w mieszkaniu właściwie tyle samo zużycia co w zeszłym roku, a jeszcze dopłacać musimy!!!! Masakra jakaś. Nie wiadomo skąd podwyżki zrobili i wychodzi na to, że są kolosalne. Złodzieje?.... raczej tego tak nie zostawimy i mam nadzieję, że moja rodzina nie będzie osamotniona :)
lala - 2010-12-13, 17:50
Temat postu: zycie
witam dzis tez otrzymalismy rozliczenie za ogrzewanie,a raczej doplate pomimo ze wskaznik byl mniejszy niz rok temu,oczywiscie do tego byl doczepiona doplata za wode!
kradna nie tylko cieplo i wode-a my niestety musimy za to placic bo kto inny-prezes???
a tak pozatym to sie zastanawiam po co sa wodomierze i te podzielniki na cieplo-skoro kazdy kradnie wszystko jak sie da-moze zaczniemy robic wspolnoty i placic tyle samo-wtedy napewno nie bedzie zadnych doplat i prezentow na koniec roku :cry:

Sharon - 2010-12-13, 17:50

Muszę zapłacić nawet za te miesiące kiedy nie ogrzewałam mieszkania?bo mieszkam w tym mieszkaniu od kwietnia.
Gość - 2010-12-13, 18:00

Pewni, że tak. Róbmy wspólnoty!!!
Zbychu - 2010-12-13, 18:04

Sharon napisał/a:
Muszę zapłacić nawet za te miesiące kiedy nie ogrzewałam mieszkania?bo mieszkam w tym mieszkaniu od kwietnia.

To wszystko zależy od dobroci właściciela. W momencie wejścia do tego mieszkania należało spisać stany i nie było by problemu. A czy teraz będziesz płaciła to zależy wyłącznie od właściciela. Chyba że masz jakąś umowę spisaną.

lokator SM z Noreida - 2010-12-13, 18:05

Moze i nie znam sie na tym wszystkim co nam serwuje SM Ale tez liczyc umiem TRoche dluzsza byla zima tego roku i napewnodluzej korzystalem z ogrzewania za ktore zaplacilem uczciwie Mam podzielniki wyparkowe i bardzo bym prosil by ktos z SM mogl je odczytywac po zakonczeniu sezonu grzewczego Dlatego ze naddatki cieczy ktore sa w tych rurkach nijak nie rekompensuja nam tego co sie dzieje latem Mam 1 pomieszczenie gdzie ani na chwile nie jest wlanczane ogrzewanie a kresek przez caly sezon grzewczy jest 5+naddatek To jakim cudem mamzaplacic za cos czego nie zuzylem W ubieglym sezonie mialem kresek wiecej o 3 niz w tym roku a zwrotu za ogrzewanie dostalem mniej o polowe To jest bandytyzm w bialy dzien Mielismy tam DOBREGO GOSPODARZA i niech juz on tam siedzi w tym urzedzie a teraz mamy JESZCZE LEPSZEGO GOSPODARZA ktory w bardzo chytry sosob siega do kieszeni lokatorow NIE MOZNA TEGO TAK ZOSTAWIC
Mirek - 2010-12-13, 18:52

U mnie w porównaniu do odczytów z poprzedniego roku sumując wskazania wszystkich podzielników zużyłem mniej ciepła,ponieważ oszczędzałem aby dostać większy zwrot przed świętami, a dzisiaj dostając rozliczenie doznałem szoku.W tamtym roku miałem zwrot 780zł, a w tym przy mniejszych wskazaniach podzielników- 495zł.Ludzie o co tu chodzi?Gdzie są moje oszczędności skoro oszczędzałem?Może u Prezesa na koncie?Chyba kupuje piec C.O.,wywalę komin przez balkon i będę palił własnym drzewem,wtedy będę wiedział że nikt mnie nie oszuka. DLA DZIADA TO I KIJ ZABIORĄ-pozdrowienia dla Spóldzielni
spółdzielca - 2010-12-13, 19:01
Temat postu: ciepło
zrobili was w bambuko,prezes namawił do głosowania na kazia i glosowaliście,oczywiście rozliczenia przesłali wam po wyborach i bardzo dobrze ,może to kogoś nauczy ale wątpię,trzeba jednak myśleć
lokator - 2010-12-13, 19:19
Ja także jestem bardzo niemile zaskoczona rozliczeniemza c.o.Widzę że nie jestem odosobniona w tej kwestii. Ilość jednostek identyczna jak w poprzednim okresie a różnica ok 500 zł .Ponadt przez miesiąc(styczeń- nie było mnie w domu ze względów zdrowotnychy)miałam zakręcone do minimum,póżniej tylko w jedny pokoju było ogrzewanie normalne a w kuchni i mniejszym pokoju minimalnie ponieważ syn wyjechał na studia.Dlaczego mam płacić za wyparowanie płynu w okresie letnim(pokój południowy)i nie rozumiem co to znaczy niedopłata od osoby za ciepła wodę .?????Czy ktoś wie coś na ten temat?A może wspólnie powinniśmy wystąpić do S M o wyjaśnienie .Od momentu wprowadzenia liczników miałam oszczędności w wys. ok. 2-3 mies.czynszu bez zbytnich oszczędności i przy zamieszkaniu zimą 2-3 osobyprzy temp. w pomieszczeniu ok.20-21: C.Co się stało??????
j-23 - 2010-12-13, 19:20

W ubieglym roku mialem wiecej tzw kresek jak w tegorocznym Oczywiscie ze tez oszczedzam i co z tego Za u biegly rok mialem zwrotu 800 zl a tegoroczny sezon zamknal sie w granicach 400 zl Nie umiem tego logicznie wytlumaczyc Bo w pazdziernikowym Przegladzie Powiatowym jak byk pisze na 1 stronie ze GIGA -PEC swoim odbiorcom zmniejsza oplaty za dostarczenie ciepla Ale SM widzi to inaczej i podnosi stawki PARANOJA PANIE SZORC i SPOLKA
gość - 2010-12-13, 19:22

Jedno co mnie zastanawia to to, że co roku na rozliczeniach suma powierzchni lokali rośnie...w ślad za tym rosną koszty obliczeniowe jednostek zużycia. Różnica w jednostkach pomiędzy rokiem 2009 a 2010 to 4 jednostki. W roku 2009 zwrot 320 zł, w roku 2010 dopłata 109... Wystarczy wyrzucić kaloryfer z kuchni ( wiecznie nieogrzewanej) i 8 jednostek jestem do przodu, za które zresztą płacę... O c o tu chodzi....
banknot - 2010-12-13, 19:44

Witam wszystkich serdecznie. U mnie w mieszkaniu jest podobna sytuacja że jednostki zużycia ciepła są na tym samym poziomie a dopłata że się w głowie nie mieści! :sciana:
Mam propozycję aby podzielniki ciepła firma odczytywała bezpośrednio po zakończonym okresie grzewczym i mamy z głowy parowanie tego cholerstwa w sezonie letnim (w lato niema wpływu nikt na parowanie o ile w zimę możemy) , bo chyba tego nikt nie przewidział. Druga strona medalu to ta firma odczytująca podzielniki pobiera opłatę za odczyt ok. 47 zł za mieszkanie tak nawiasem to niezła kasa biorąc pod uwagę wszystkie mieszkania na naszym śródmieściu. A może tak podjąć uchwałę o ryczałcie lub zainstalować elektroniczne urządzenia gdzie mogły by być odczytywane przez pracownika spółdzielni przy np. odczycie wodomierzy :roll: A tak nawiasem mówiąc to sprzątaliśmy sami nasze klatki i można do tego wrócić ? Pozostawiam do przemyślenia.
Proponuję wypowiadać się na forum i zorganizować zebranie w tej sprawie. A może ktoś na forum wypowie się z władz spółdzielni ?

ŁySy - 2010-12-13, 20:37

Moja sytuacja jest jeszcze lepsza. Rozliczenie z ubiegłego roku obciążal jeszcze stan po poprzednim właścicielu mieszkania. Ludzie chyba nieźle grzali, bo wspólnie z nimi mielismy zużycie na poziomie ok 970 jednostek, natomiast w tym roku sami z zoną "nastukaliśmy" 532 jednostki obliczeniowe. Różnica prawie dwukrotna a zwrot... IDENTYCZNY. Byłem rano w spółdzieli i dowiedziałem się, że koszty mocno wzrosły a nasze zaliczki się nie zmieniły, dlategop za rok to pewnie wszyscy możemy spodziewać się dopłat jak nic!
ŁySy - 2010-12-13, 20:44

I jeszcze jedno. Spółdzielnia informowała o podwyżkasz czynszu. A czy ktoś z Państwa dostał informację o tak dużym wzroście kosztów ogrzewania? Ja nie przypominam sobie takiej informacji.
sowaz - 2010-12-13, 20:57
Temat postu: N
Najgorzej mają mieszkancy którzy mieszkają w starych blokach na 4 pietrach najwiecej doplacają a w mieszkaniu zimno
a-stowianin - 2010-12-13, 21:08

A ja oszczędzałam cały rok, by tylko móc otrzymać zwrot - by było lżej żyć i przychodzi zamiast zwrotu corocznego ok. 600 zł, dopłata 370zł. dacie wiarę? Całą zimę siedziałem w zimnie, by móc trochę choć zaoszczędzić, bo z kasą u nas krucho, a tu takie rzeczy! Zużyłem tyle samo ciepła co w tamtym roku. O nie, nie stać mnie by opłacać za darmo cały biurowiec Spółdzielni. Są teraz pozwy zbiorowe jeśli ja sam nic nie wskóram to trzeba będzie inaczej tę sprawę załatwić! To czyste zdzierstwo! Za Kozuchowskiego - byłego prezesa Sm takie rzeczy nie miały miejsca. Szok! Okradają nas jak mogą! I to nas - najbiedniejszych! Bo kogo stać to idzie mieszkać do domku a nie do bloku!
Tom - 2010-12-13, 21:10

Należy żądać zlikwidowania podzielników, skoro dzieją się takie rzeczy. W Łomży mieszkańcy się przeciwstawili i wygrali sprawę, podzielniki nie są obowiązkowe!!!!!!!!!!! Spółdzielnia zdejmowała je aż się kurzyło! Trzeba brać sprawy w swoje ręce, a nie patrzeć jak zdzierają na nas kasę!
Aga - 2010-12-13, 21:21

W spółdzielni to jeszcze małe dopłaty ale w KODREMIE to kosmiczne kwoty, niektórzy ludzie dostali do dopłaty ponad 1000 zł. Ciekawe jak tam rozliczają ??
gość - 2010-12-13, 21:23

może jakiś zbiorowy pozew,są chętni wziąść się za tych oszustów?
Kodrem` - 2010-12-13, 22:12

U mnie w zeszlym roku w kodremie byl zwrot 400zl, w tym roku 180zl doplaty. Ale to jest normalne bo byla dluga i ciezka zima, wiec nie ma sie co dziwic, poniewaz wzrosly takze koszty produkcji ciepla przez cieplownie. Ludziom z podzielnikami radze sie zaznajomic z zasada dzialania podzielnikow i termozaworow, robicie duzy blad zakrecajac grzejniki bo i tak otworzy go termozawor zeby nie rozsadzilo grzejnika, wiec wasze myslenie ze "Jak zakrece grzejnik to oszczedze", zle myslicie bo jak temperatura spadnie ponizej temp otwarcia zaworu to on go otwiera i wali na mxa wtedy grzejnik zeby utrzymac optymalna temperature. Radze wam wszystkim zapoznac sie z tymi informacjami Co to jest podzielnik? Jak widzicie podzielnik nie jest licznikiem, pomaga tylko rozdzielic koszty. Wiec jak wasz sasiad wyjedzie albo zakreci grzejniki automatycznie go ogrzewacie, bo wg fizycznego prawa bilansu cieopla jeżeli mamy dwa ciała o różnej temperaturze i doprowadzimy do ich zetknięcia ze sobą, to nastąpi wymiana ciepła pomiędzy tymi dwoma ciałami. Wymiana ta będzie przebiegać w ten sposób, że ciało o temperaturze wyższej będzie oddawać ciepło ciału o niższej temperaturze, które z kolei będzie to ciepło pobierać. Proces takiej wymiany będzie trwać do momentu, aż temperatura obu ciał się wyrówna. Czyli jak sasiad ma w domu 16 stopni a wy 21 to jest proste ze waszy grzejniki musza naprodkuowac wiecej ciepla.
Gość - 2010-12-13, 22:45

A ja nie rozumiem o co tyle krzyku. Na rozliczeniach wszystko pisze. Pisze jakie są koszty ogrzewania wynikłe z ogrzania całej nieruchomości, a następnie te koszty są dzielone na poszczególne mieszkania. Ja wcześniej miałem duże zwroty, a w tym roku jak większość mam dopłatę. Po prostu zaliczka była za mała, by pokryć koszty c.o. W przeglądzie MPEC pochwalił się że obniża koszty o 7% na ogrzewaniu, tylko szkoda ze nie dodał ze w ciągu roku te koszty podniósł o około 30%, czyli daje nam to podwyżkę rzędu ok. 23%. Zima tez była dłuższa, ale o tym już nikt nie pamięta. Dziś jak była w SM to stały tłumy i tylko krzyczeli, tylko mam jedno pytanie co SM winna?? A może tak do MPECu pójść i ich się zapytać dlaczego takie ceny dyktują? Szkoda mi tych co pracują w biurze SM i muszą wysłuchiwać tych wszystkich waszych lamentów. Z tyłu rozliczenia wszystko jest napisane. Może łaskawie zaczniecie czytać!
b-52 - 2010-12-13, 23:24

A ja ogrzewałem sąsiadów, którzy oszczędzali zawzięcie.Miałem małe dzieci, w mieszkaniu chłodno, bo ciepło oddawałem sąsiadom na górze i dla mieszkań obok.Oni mieli zwroty a ja zawsze nadpłatę. Zlikwidowałem podzielniki kilka lat temu. Płacę ryczałt, temperatura w domu jaka mi pasuje i jest ok. A to ciepło które idzie na ogrzanie sąsiadów i tak rozłoży się po równo, bo ja płacę ryczałt a oni mają dopłatę do mojego ciepła i teraz wychodzi solidarnie. Pozdro.
mona - 2010-12-13, 23:55
b-52 napisał/a:
A ja ogrzewałem sąsiadów, którzy oszczędzali zawzięcie.Miałem małe dzieci, w mieszkaniu chłodno, bo ciepło oddawałem sąsiadom na górze i dla mieszkań obok.Oni mieli zwroty a ja zawsze nadpłatę. Zlikwidowałem podzielniki kilka lat temu. Płacę ryczałt, temperatura w domu jaka mi pasuje i jest ok. A to ciepło które idzie na ogrzanie sąsiadów i tak rozłoży się po równo, bo ja płacę ryczałt a oni mają dopłatę do mojego ciepła i teraz wychodzi solidarnie. Pozdro.

Też chcę wywalić to g...no i płacić ryczałtem. Co z tego, że oszczędzam, siedzę w zimnie a i tak mam dopłatę. Czy to trzeba opisać podanie do SM? Dopłaty u mnie się zaczęły od wymiany podzielników na nowe. I mimo że temperatura w domu 16 albo i mniej to dopłacam.

mona - 2010-12-14, 00:00

gość napisał/a:

jestem za, bo już mnie wkurzają te dopłaty

mona - 2010-12-14, 00:02

Tom napisał/a:
Należy żądać zlikwidowania podzielników, skoro dzieją się takie rzeczy. W Łomży mieszkańcy się przeciwstawili i wygrali sprawę, podzielniki nie są obowiązkowe!!!!!!!!!!! Spółdzielnia zdejmowała je aż się kurzyło! Trzeba brać sprawy w swoje ręce, a nie patrzeć jak zdzierają na nas kasę!

Też chcę je zlikwidować. Dosyć już mam marznięcia i jeszcze do tego muszę dopłacać.

dopłata - 2010-12-14, 00:57

Też chciałbym wierzyć w pozew zbiorowy. Ale to trzeba na żywo a nie internecie.
Gość - 2010-12-14, 07:25

A ja powiem tak, ryczałtowcy śmieją się tym co maja podzielniki w twarz, bo grzeją ile fabryka da, a my co mamy podzielniki za to w dużej części płacimy. Czym więcej ryczałtów tym wyższe koszty c.o., a to równa się większe dopłaty :( Tym co mają ryczałty SM powinna podnieść o 100% ryczałt. W tej chwili jest tylko 30% - śmiech na sali.
August - 2010-12-14, 07:46

A czy ktoś wziął pod uwagę że w mieszkaniach na czwartej lub trzeciej kondygnacji latem panuje skwar ponad 30 st. C ? Więc całe oszczędzania ogrzewania w zimę idzie w diabły ! A jeszcze mieszkania w środku klatki mają korzystniejsze przeliczniki jakaś farsa. Proszę o zdejmowanie wyparkowych podzielników po sezonie grzewczym i zakładanie nowych przed sezonem grzewczym tak będzie sprawiedliwie.
ja - 2010-12-14, 08:26
Temat postu: podzielniki
A ja tego nie rozumiem. Nijak do mojego mieszkania nie mają się koszty całego bloku. Niech odlączą ogrzewanie na klatkach to koszty będą niższe i każdy swoimi grzejnikami bedzie dogrzewal własne mieszkanie. Co z tego , że cąłą zimę oszczędzam, 2 z 4 grzejnikow są nie odkręcane, mam mniej 7 kresek na wyliczeniu podzielników a zwrotu mniej niż w zeszłym roku ( ok. 100zł.). jak tak, to po co się "szczypać: zdjąć podzielniki i płacić ryczałtem i każdy będzie maił ciepło i bez pretensji :sciana:
Jaa - 2010-12-14, 08:55

Kochanie ja mieszkam w bloku Spółdzielni Mieszkaniowej i mam dopłatę 1000 zł a rok temu miałem zwrot! I naprawdę oszczędzałem na cieple. Po prostu żenada!!!!!!!!!!!!!! Trzeba się za to wziąść i to konkretnie! Napewno nie zapłacę! Nikt nie będzie mnie okradał!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość2 - 2010-12-14, 08:59

Gość napisał/a:
A ja nie rozumiem o co tyle krzyku. Na rozliczeniach wszystko pisze. Pisze jakie są koszty ogrzewania wynikłe z ogrzania całej nieruchomości, a następnie te koszty są dzielone na poszczególne mieszkania. Ja wcześniej miałem duże zwroty, a w tym roku jak większość mam dopłatę. Po prostu zaliczka była za mała, by pokryć koszty c.o. W przeglądzie MPEC pochwalił się że obniża koszty o 7% na ogrzewaniu, tylko szkoda ze nie dodał ze w ciągu roku te koszty podniósł o około 30%, czyli daje nam to podwyżkę rzędu ok. 23%. Zima tez była dłuższa, ale o tym już nikt nie pamięta. Dziś jak była w SM to stały tłumy i tylko krzyczeli, tylko mam jedno pytanie co SM winna?? A może tak do MPECu pójść i ich się zapytać dlaczego takie ceny dyktują? Szkoda mi tych co pracują w biurze SM i muszą wysłuchiwać tych wszystkich waszych lamentów. Z tyłu rozliczenia wszystko jest napisane. Może łaskawie zaczniecie czytać!

Kochaniutki z tego rozliczenia wynika że ceny poszły w górę i to ostro! Ciekawe dlaczego? Fakt trzeba utrzymać cały biurowiec SM prawda? Tylko szkoda, że wczesniej nikt nie otrzymał informacji że tak to zdrożeje, ja dlatego bynajmniej nie zamierzam płacić! To nie fair!

G - 2010-12-14, 09:00

mona napisał/a:
gość napisał/a:

jestem za, bo już mnie wkurzają te dopłaty

JESTEM ZA!

Anna - 2010-12-14, 09:36

Nie opowiadaj o zasadach działania podzielników, bo czytałam książeczkę. Od 3 lat mamy w mieszkaniu podzielniki. Od 3 lat używane tak samo i może powiesz mi, że nagle źle je użytkuję? Do tej pory moje użytkowanie przynosiło zwrot, a w tym roku to po prostu porażka. Mam wydruk z tamtego roku i wartości praktycznie się nie różnią, ale różnica w rachunku jest i to 400zł!!! Z tego co widzę to nie jest wina użytkowania skoro tyle osób zostało oszukanych. Skoro wartości są podobne to jaka wina użytkowania??
bocian - 2010-12-14, 09:49

Ten wątek natchnął mnie do sprawdzenia temperatur z poprzedniej zimy. I muszę powiedzieć, że jestem nieźle zdziwiony.
Na stronie http://www.imgw.pl/wl/int...a/tempsred.html można porównać średnie miesięczne temperatury z różnych lat. Średnia temperatura stycznia 2010 była niższa aż o 6 stopni niż w 2009. Inne zimowe miesiące 2010 też były zimniejsze niż w 2009, ale już nie tak bardzo.
Czy ktoś z Was wie o ile procent wzrósł rachunek za ogrzewanie za sezon grzewczy?

Ciekawostka:
Średnie temperatury stycznia obniżają się od 4 lat, w styczniu 2007 roku śr temp wyniosła +2 st. Ale to musiało być ciepło :-D

Gość - 2010-12-14, 12:30

Dobrze że jeszcze są mądrzy ludzie!!!!!!!

August - 2010-12-14, 12:44

Jeżeli jesteś tak biegły w czytaniu i rozumieniu to jeszcze podaj przyczynę dla czego nie poinformowano właścicieli i lokatorów o tej podwyżce ?
tom - 2010-12-14, 13:21

Zapewne powinno się informować lokatorów o podwyżkach, ale czy spowodowałoby to że grzałbyś o 23% mniej?
re - 2010-12-14, 13:27
Temat postu: rozliczenie
A ja mam pytanie- może ktoś wie, jaka jest opłata za miesiąc przy rezygnacji z tych liczników ciepła. Proszę o odpowiedź.

całą zimę oszczędzałam, marzłam żeby mieć zwrot i ..... nic z tego nie wyszło. Wychodzi na to że jestem skazana na zimno.

zbulwersowany!! - 2010-12-14, 13:51

to jest śmieszne u mnie piździ w domu jak niewiem co!! a 970zł doplaty przyszło!!! niech mi zakręcą kurek i w dupie mam ich ogrzewanie !! za prawie 1000zl to ja juz bym sam lepiej ogrzał mieszkanie!!
zbulwersowany!! - 2010-12-14, 14:00

I do tego wszystkiego mam 30 dni do zaplaty!! skąd wziąc teraz 1000zł jak są święta!!!!
b-52 - 2010-12-14, 16:23
Temat postu: Re: rozliczenie
re napisał/a:
A ja mam pytanie- może ktoś wie, jaka jest opłata za miesiąc przy rezygnacji z tych liczników ciepła. Proszę o odpowiedź.

całą zimę oszczędzałam, marzłam żeby mieć zwrot i ..... nic z tego nie wyszło. Wychodzi na to że jestem skazana na zimno.

Jak pisałem wyżej płacę ryczałt. Miesięcznie płacę ok 35-40 złotych czynszu więcej niż wszyscy.To wychodzi jakieś 400 złotych rocznie,więc to tak jakbym miał tyle dopłaty. Pozdro.

maly - 2010-12-14, 19:09

zbulwersowany!! napisał/a:
I do tego wszystkiego mam 30 dni do zaplaty!! skąd wziąc teraz 1000zł jak są święta!!!!

Można rozłożyć na raty tylko trzeba złożyć podanie.

Krystyna - 2010-12-14, 22:23

Proponuję spotkanie wszystkich pokrzywdzonych i złożęnie zbiorowego pozwu.Kto za?
Pozdrawiam.

piotrasik69 - 2010-12-14, 23:07

jestem za, o kreske mniej niż rok temu miałem ciepła zużytego a zwrotu 250 zł ( o połowe mniej niż rok temu)
lokator-ka - 2010-12-15, 09:55
Temat postu: jak wyżej i niżej
Uważam że problem ten MUSI być wyjaśniony i rozwiązany .Jeśli to podwyżka MPEC-u ,to niech nam udowodni tak wysokie koszta (30%-7%=23%)Uważam że skoro wielu z nas oszczędza ,to po to żeby mieć tego efektk.Ktoś tu napisał że zakręcanie zaworów nie wpływa na oszczędnościi zmniejszenie kosztów.Wobec tego wszyscy zdejmujemy odcztniki ,kaloryfery odkręcamy na maksa ,otwieramy okna przy -30C i "oszczędzamy".Czy o to chodzi ????? Zastanówcie się .bo coś z tym musimy tylko wspólnie zrobić.Nie zostawmy tego bez rozwiązania.Przede wszystkim SM i MPEC muszą nam to bezwzględnie wyjaśnić.Pojedyńcze chodzenie do SM nic nie da ,Może macie jakieś propozycje .PISZCIE>>>>>
gość - 2010-12-15, 11:06

po prostu po ubiegłorocznej podwyżce cen ciepła przez MPEC spółdzielnia mieszkaniowa nie zrobiła nic, a powinna podnieść czynsz i wtedy zaliczka na potrzeby c.o. zrekompensowałaby po części te niedopłaty za ten sezon grzewczy. A tak przy okazji to trzeba mieć również świadomość, że poprzednia zima była dużo zimniejsza i okres ogrzewania dużo dłuższy. Miejmy pretensję do Zarządu spółdzielni, że tak zarządza... zabrakło tak najwyraźniej DOBREGO GOSPODARZA.
podzielnik - 2010-12-15, 14:09

ludzie, podzielnik to nie licznik i wskazań z poszczególnych lat nie można porównywać!!!!!
gggg - 2010-12-15, 14:13

ja wyliczyłam, że za ogrzewanie zapłaciłam w sumie płacąc co miesiąc plus rachunek na 1000zł, ponad 3tys. złotych. Czy rzeczywiście moje mieszkanie gdzie sa przykrecone kaloryfery kosztuje az tak drogo?
Mam pytanie czy nie mozna ustawic ciepła w kazdym mieszkaniu jak to robia wspolnoty, ze kazdy grzejnik grzeje minimum na 2, poprostyu nie da sie go zamknac. A tak jeden sasiad zakreci sobie grzejnik i ma w nosie, bo go sasiedzi grzeja bo on w srodku!!! We wspolotach tak nie jest, jesli stwierdzi sie ze ktos grzejnik sobie przerobil, to dowala mu kare i spokoj, nikt tego nie robi, a w spodzielni rozpiździaj.

mickiewicza - 2010-12-15, 14:18
O ile pamiętam, po wakacjach zakończono przebudowę magistrali ciepłowniczej, min. w okolicach ul. Mickiewicza. Jakiś czas potem w Przeglądzie Powiatowym przeczytałem, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej koszty wyprodukowania ciepłej wody i c.o. spadną od 7 do 10%. Ale akurat tej obniżki Nasza Spółdzielnia nie uwzględniła, tylko jeszcze podwyższyła czynsz. Pozdrawiam Wszystkich zbuntowanych :censored:
lokator - 2010-12-16, 08:45

Właśnie odczytałam na kablówce wyjaśnienie SM dotyczące kosztów ogrzewania.zbulwersowało mnie zdanie-wzrost kosztów w poszczegónych węzłach 15%-35%.Tzn że są równi i równiejsi ? A dlaczego taka duża rozbierzność.Skoro była modernizacja to powinno to wpłynąć na obniżenie kosztów i oszczędność.A tak naprawdę to gzie była ta modernizacja skoro nadal w wielu miejscach pomimo niskich temperatur powietrza ziemia nie zamarza prawie całą zimę.I to jest właśnie wzrost kosztów o 35%.I mamy mikroklimat i globalne ocielenie -paranoja!!!!!!!!!!!!
piotrasik69 - 2010-12-16, 09:01

wiec sam widzisz modernizacja "była" wiec trzeba czym koszty modernizacji pokryć. proste :-D :-/
gość - 2010-12-17, 17:02
re napisał/a:

tez tak zrobiłam i mam dopłatę....... pojąć nie mogę co tu sie dzieje.... a może zróbmy bunt i nie płaćmy... ?????

gość - 2010-12-17, 17:04
b-52 napisał/a:
re napisał/a:

Jak pisałem wyżej płacę ryczałt. Miesięcznie płacę ok 35-40 złotych czynszu więcej niż wszyscy.To wychodzi jakieś 400 złotych rocznie,więc to tak jakbym miał tyle dopłaty. Pozdro.

ale przynajmniej masz ciepło...

bocian - 2010-12-17, 17:25

Może mi ktoś obliczyć na podstawie własnych rachunków o ile procent wzrósł koszt ogrzewania między ostatnimi 2 sezonami grzewczymi?
andzia1214 - 2010-12-17, 20:51
Temat postu: rozliczenie
to jest już coś zrobić jak w Białymstoku postawili się i nie musieli tyle płacić to jest paranoja moja mama za tyle samo w zeszłym roku dostała zwrot a teraz ma zapłacić prawie 600zł.sama wychowuje jeszcze moja młodszą siostrę i jest chora dużo wydaje na leki.gdzie ci udzie mają sumienie nie rozumiem tego ludzie weźcie się za to jeden nic nie zrobi ale w grupie zawsze inaczej.trzeba im w końcu pokazać,że też jesteśmy ludźmi anie krowami dojnymi na nowe samochody i wycieczki zagraniczne bo moja mama to tylko może pomarzyć o taki życiu jak większość z nas.trzeba to skończyć i jawnie niech wszystko robią a nie poza plecami lokatorów.
piotrasik69 - 2010-12-17, 21:14

Współczuje :-/ . dziś słyszałem jak sąsiadki mówiły, że ludzie chdzą do tej spółdzielni i ostro się awanturują. gdyby poszła duża grupa to może coś by wskórali a pojedyncze osby zapewne nie wiele mogą
Seba - 2010-12-17, 21:29

lokator napisał/a:
Właśnie odczytałam na kablówce wyjaśnienie SM dotyczące kosztów ogrzewania.zbulwersowało mnie zdanie-wzrost kosztów w poszczegónych węzłach 15%-35%.Tzn że są równi i równiejsi ? A dlaczego taka duża rozbierzność.Skoro była modernizacja to powinno to wpłynąć na obniżenie kosztów i oszczędność.A tak naprawdę to gzie była ta modernizacja skoro nadal w wielu miejscach pomimo niskich temperatur powietrza ziemia nie zamarza prawie całą zimę.I to jest właśnie wzrost kosztów o 35%.I mamy mikroklimat i globalne ocielenie -paranoja!!!!!!!!!!!!

Szybko odpowiadam na twoje pytanie. W tamtym roku został ocieplony blok w którym mieszkam. Przed dociepleniem przeważnie miałem dopłatę. Niedużą, ale dopłatę. Po ociepleniu bloku w mieszkaniu w końcu jest cieplej i ku zdziwieniu mam zwrot 200 zł.

Mam pytanie, Ci którzy mają duże dopłaty powyżej 200-300 zł mieszkają w ocieplonych blokach??

Czytając posty nikt nie wspomniał o stratach na cieple jakie powstają, gdy blok jest nie ocieplony, a to główny winowajca tych dopłat. Takie jest moje zdanie na ten temat. I jeszcze jedno co mi się nasuwa na myśl. Czy tam gdzie są wysoki dopłaty niema przypadkiem sporej grupy "ryczałtowców", którzy chatując ile wlezie? Co ekonomicznie rzecz ujmując podnoszą diametralnie koszty ogrzewania całego węzła.

lokator - 2010-12-18, 09:05
Temat postu: do Seba
Mój blok jest docieplony od 4-rech lat, a mieszkanie mam "środkowe" i 2-gie piętro i od początku wprowadzenia podzielników miałam zawsze zwrot na ok. 2 mies .czynszu, a w tym roku wyszło na zero .ale przez 2 mies ubiegłej zimy pokrętła były tylko na 1-2 ponieważ nie było mnie w domu .I w moim przypadku docieplanie budynku nic do ostatnich kosztów nie ma !!!!!! :sciana:
b-52 - 2010-12-18, 10:07

A ja słyszałem od kilku osób, że wśród mieszkańców są tacy, co płacą ludziom odczytującym podzielniki po 50-100 zł i ci wpisują co tylko się chce. Chodzi mi o wyparkowe podzielniki. Oczywiście Polak potrafi. Jak nie wykombinuje i nie oszuka to żyć nie może.A potem wychodzą takie kwiatki, że w bloku środkowe mieszkania, gdzie potencjalnie powinny być najcieplejsze mają duże dopłaty a w mieszkaniach skrajnych mają zwroty. Pozdro.
ja - 2010-12-18, 15:45

No dobrze, raz, dwa zapłaci temu kto odczytuje i może się uda, ale wartość nadal będzie na podzielniku i w razie kontroli 2 lata oszczędzania wyjdą na rok tonięcia w długach za oszustwo.
Jakoś nie wierzę, że są tacy, którzy tak ryzykują...
Druga rzecz to jak już pisałam chodzi o różnicę z lat poprzednich TYCH SAMYCH BUDYNKÓW I TAKICH SAMYCH SPOSOBÓW OGRZEWANIA. Nie piszemy o tym, że czyjś blok jest ocieplony, a czyjś nie, bo skoro przez 3 lata dajmy na to był zwrot to co ma piernik do wiatraka?
Dziś słyszałam od znajomej, że kolejki w spółdzielniach są ogromne, mnóstwo ludzi chce wyjaśnień. Jak zawsze kosztem mieszkańców. I wszystko byłoby fajnie gdybym choć widziała skutki tych podwyżek w postaci zrobionych schodów, parkingu, chodnika czy głupich poręczy.

. - 2010-12-18, 18:35

Seba napisał/a:
lokator napisał/a:

Szybko odpowiadam na twoje pytanie. W tamtym roku został ocieplony blok w którym mieszkam. Przed dociepleniem przeważnie miałem dopłatę. Niedużą, ale dopłatę. Po ociepleniu bloku w mieszkaniu w końcu jest cieplej i ku zdziwieniu mam zwrot 200 zł.

Mam pytanie, Ci którzy mają duże dopłaty powyżej 200-300 zł mieszkają w ocieplonych blokach??
mieszkam na trzecim pietrze,mam mieszkanie ocieplane na starym srodmiesciu i mam doplacic prawie 1300zl.fajnie.a i mam podzielniki elektroniczne.5 lat temu wlasnie na takie wymienilem zeby''spoldzielni zylo sie lepiej''.mam dosc :censored: !!!niech demontuja mi te ich podzielniki,kaloryfery, sam sie elektrycznie dogrzeje albo bede marzl na wlasne zyczenie,a nie bede mial takie niespodzianki na swieta.a Wam wszystykim mimo to zycze cieplych oraz zdrowych swiat :-)
Czytając posty nikt nie wspomniał o stratach na cieple jakie powstają, gdy blok jest nie ocieplony, a to główny winowajca tych dopłat. Takie jest moje zdanie na ten temat. I jeszcze jedno co mi się nasuwa na myśl. Czy tam gdzie są wysoki dopłaty niema przypadkiem sporej grupy "ryczałtowców", którzy chatując ile wlezie? Co ekonomicznie rzecz ujmując podnoszą diametralnie koszty ogrzewania całego węzła.

. - 2010-12-18, 18:49

czytam wszystkie posty to i tak chyba jestem najlepszy .mam dpoplacic 1300zl.brawo. :censored: chyba trzeba bedzie tez do SM wdepnac.tylko ze pewnie bedzie mozna sobie pogadac :sciana: .a i numer jeszcze z ta woda'?ja za wode tez nie mam ochoty placic po 10.zl od osoby.niech mi imienia i z nazwiska komu ja sponsoruje z SM wode na kawe-herbate i wode do lazienki to ja moze bede chcial placic.ktos z Was moze widzial w SM jakis licznik?mimo wszystko zycze Wam wiesolych swiat :-)
gość - 2010-12-18, 19:07

To Ci nie zazdroszczę. I to na święta :(
iza - 2010-12-18, 20:54
Z tym rozliczeniem c.o. w tym roku to jedna wielka paranoja!!! Co roku zwroty są coraz mniejsze! Za rok to juz napewno będą głównie dopłaty. Człowiek oszczedza ciepło a i tak g... ma ztego oszczędzania! Mówia że nie ma podwyzek. akurat! Podwyżki czynszu są przecietnie 2 razy w roku! Coś tu jest nie tak....
zbych - 2010-12-19, 12:53

b-52 napisał/a:
A ja słyszałem od kilku osób, że wśród mieszkańców są tacy, co płacą ludziom odczytującym podzielniki po 50-100 zł i ci wpisują co tylko się chce. Chodzi mi o wyparkowe podzielniki. Oczywiście Polak potrafi. Jak nie wykombinuje i nie oszuka to żyć nie może.A potem wychodzą takie kwiatki, że w bloku środkowe mieszkania, gdzie potencjalnie powinny być najcieplejsze mają duże dopłaty a w mieszkaniach skrajnych mają zwroty. Pozdro.

Łatwo kogoś oczernić. To dlaczego nikt nie poszedł do Spółdzielni od razu po tym jak niby"dał" wtedy można by było coś z tym zrobić a nie teraz piep...ą , że tamci brali.

mieszkanka spółdzielni - 2010-12-19, 12:55
Temat postu: Re: spółdzielnia i ogrzewanie
iza napisał/a:
Z tym rozliczeniem c.o. w tym roku to jedna wielka paranoja!!! Co roku zwroty są coraz mniejsze! Za rok to juz napewno będą głównie dopłaty. Człowiek oszczedza ciepło a i tak g... ma ztego oszczędzania! Mówia że nie ma podwyzek. akurat! Podwyżki czynszu są przecietnie 2 razy w roku! Coś tu jest nie tak....

To ciekawe o jakiej ty spółdzielni mówisz? Bo póki co ja mieszkam w zasobach spółdzielni mieszkaniowej w Augustowie i podwyżkę mam raz do roku.

augustowianka - 2010-12-20, 14:03

Odpowiedź jest prosta. Koszty ogrzewania wzrosły w 2010r. Ewentualne podwyżki czynszu pewnie nie były związane z ogrzewaniem tylko np. fundusz remontowy itp. Spółdzielnia została rozliczona przez elektrociepłownię wg obowiązujących stawek - stąd dopłaty. Porównywanie sezonów miałoby sens jakby koszty były stałe. Masowe przechodzenie na ryczałt nie ma sensu, bo wtedy dowalą taki ryczałt, że w ogólnym rozliczeniu wyjdzie wam to samo. Pozostaje jedno - płakać i płacić. Pozwy sądowe tu nic nie dadzą, bo ciepło zużyte i trzeba zapłacić. Można mieć jedynie pretensję do spółdzielni, że w odpowiednim czasie nie informowała państwa o podwyżkach energii cieplnej.
Ela - 2010-12-20, 14:22

Możemy sobie marudzić, ale i tak faktów nie zmienimy :(
Mieszkaniec - 2010-12-20, 15:48

To niech ocieplaja bloki z wielkiej plyty tez a nie tylko te w ktorych chyba znajomi mieszkaja.
Palacz przymusowy - 2010-12-20, 15:58

Dlaczego nie było rozmów o ogrzewaniu, kiedy otrzymywaliście takie duże zwroty? Nie pytaliście skąd to się bierze? Moi znajomi z bloków wręcz mieli mnie za gamonia, który musi sam palić, drogo płacić a oni nic nie robią i jeszcze mają zwroty.
Macie teraz trochę do zastanowienia - przynajmniej. :shock:

bocian - 2010-12-20, 16:01

Może mi ktoś powiedzieć czy w SM są mieszkania własnościowe czy wszyscy są lokatorami?
qwerty - 2010-12-20, 17:20

moje jest własnościowe- zapłaciłam kupę kasy za nie a dla spółdzielni płacę za obsługiwanie mnie :-/
bocian - 2010-12-20, 21:23

Czy jako właściciel mieszkania płacisz taki sam czynsz co lokatorzy czy inny? Pytam się, bo jestem ciekaw kto finansuje wszystkie remonty czy ocieplanie budynków. Wiem jak się mają takie sprawy we wspólnocie mieszkaniowej, gdzie mieszkańcy płacą co miesiąc z czynszem na fundusz remontowy i sami utrzymują swoje bloki. Skąd pochodzą pieniądze na ocieplanie bloków, są to pieniądze własne SM czy jakaś inna kasa?
Jakich mieszkań jest więcej w SM, własnościowych czy tych drugich?

spoldzielca - 2010-12-20, 22:07
Temat postu: walne
podzielniki ciepła to pic ,wprowadził to były prezes a obecny burmistrz,na tym tylko zarabia firma która rozlicza oczywiscie wszyscy za to płacimy,spółdzielcy idzcie wreszcie po rozum do głowy idzcie na walne zgromadzenie ,dowiedzcie się ile zarabiają prezesi ,jakie są koszty utrzymania tej biurokracji,spytajcie jak są wyłaniane firmy obsługujące spódzielnie ,jakie diety pobiera rada nadzorcza itp ,walne coraz bliżej ,ale wam się niechce to płaccie i nie narzekajcie
mk2 - 2010-12-24, 09:32

http://www.wspolczesna.pl...REG02/892192232
piotrasik69 - 2011-03-08, 18:44

Tylko chcę dodać, że w od 1 stycznia 2012 wzrosną ceny za węgiel. Będzie to podwyżka w granicach 30-40 złoty. więc pewnie spółdzielnia też podniesie
j23 - 2011-03-08, 19:37

na temat tych podzielnikow juz tyle pisano ale chce przytoczyc to dlaczego tak jest ze zamontowany jest tam gdzie jest najcieplejszy jest kaloryfer czyli u sameju gory Jak ma byc sprawiedliwie to powinno byc na polowie grzejnika Tak teraz pojde na walne zgromadzenie i bede domagal sie tego by bylo sprawiedliwie Jak ktos oszczedza to ma jakies tam zwroty Ja mam sasiada gdzie co roku doplaca do ogrzewania bo nie oszczedza Stac go to grzejniki ma odkrecone na maksa
podzeil - 2011-03-08, 21:15

dlaczego, ktoś ma sobie oszczedzac bo mieszka w środku i wszyscy go grzeją. Niech spodzielnia ustawi tak podzielniki by zakręcić je można było na max. do dwójki, i problem sie rozwiąze! Ale jesli sasiad nie grzeje, to i u mnie jest grzyb, to diagnoza specjalistów, że to ja nie grzeje, a moze ja nie moge dogrzac poprostu. Wiec moze zrobic cos z termostatami???
smallbig - 2011-03-09, 08:49
Temat postu: spółdzielnia
Te liczniki to jedna wielka ściema! U mie w kuchni kaloryfer zawsze jest zakręcony a i tak kilka jednostek pokazuje. Nagrzewa się to badziewie od piekarnika i innych sprzętów używanych w kuchni a ja później muszę bulić niby za ogrzewanie.........
mm - 2011-03-09, 09:09

Przeczytałem temat i nikt nie napisał ile płaci co miesiąc zaliczki na ogrzewanie??
Ja mieszka w tych blokach od Wasilewskiego, nie mamy podzielników, płace zaliczkę 100 zł miesięcznie, przyszło rozliczeni teraz za 2010 rok. zlicza wyszła za cały rok 1200 zł koszt ogrzewania 900 zł wiec mam wzrost. na grzaniu nie oszczędzałem,

kika - 2011-12-15, 19:49

chyba wróci temat ogrzewania:) ja już jestem po tzw. rozliczeniu:) śmiech mnie bierze a przy okazji ręce opadają moja nadpłata wynosi całe 2,40zł :roll: gdzie pragnę zauważyć moje zużycie ciepła było identyczne jak w poprzednim roku:) ktoś tu kogoś kantuje :-/
iiii - 2011-12-17, 21:44

To ciekawe bo mam więcej jednostek zużytych jak w zeszłym roku a więcej zwrotu!!! :evil:
kika - 2011-12-17, 21:48

kika napisał/a:
chyba wróci temat ogrzewania:) ja już jestem po tzw. rozliczeniu:) śmiech mnie bierze a przy okazji ręce opadają moja nadpłata wynosi całe 2,40zł :roll: gdzie pragnę zauważyć moje zużycie ciepła było identyczne jak w poprzednim roku:) ktoś tu kogoś kantuje :-/

zwracam honor do kieszeni:) oczywiście pomyliłam się..dopiero mąż mnie uświadomił:) też mam zwrot...satysfakcjonujący...przepraszam za wprowadzenie w błąd:)

BYŁY CZŁONEK SPÓŁDZIELNI - 2011-12-17, 21:53

Tak w skrócie-mieszkałem w bloku spółdzielni,teraz mieszkam w wspólnocie mieszkaniowej i co dziwne mam większe mieszkanie,większą rodzinę,czynsz mam mniejszy wodę mam tańszą.
Dziwne rzeczy dzieją się w SM :evil:

jajec - 2011-12-18, 08:39

Ja aż boję się odkręcać grzejniki. Zeszłej zimy siedziałem na dwóch letnik grzejnikach a tera przyszło mi do dopłaty 550 zł. To jest chore. Cały blok dostał zwroty po 300 400 zł tylko ja mam plecy :sciana:
ret - 2011-12-18, 09:06

siedzę w zimnym mieszkaniu bo oszczędzam i mam dopłatę . nie ogarniam tego. to co by było gdybym miała ciepło w domu?
lokatorka spółdzielni - 2011-12-18, 09:14
Temat postu: ciepełko
W ubiegłym sezonie grzwczym nie odkręciłam grzejników w dwóch pomieszczeniach(sypialnia i kuchnia) niestety okazało się ,że i tam kresek przybyło. Uważam,że to jest oszustwo. Podzielniki powinni odczytywać zaraz po zakończonym sezonie grzewczym, a instalować przed rozpoczęciem grzania. Usłyszałam kiedyś,że to większe koszty. To może trzeba przeszkolić swoich pracowników i nie będzie potrzeby płacić obcym firmom za te czynności trwakjące kilka minut w każdym mieszkaniu. Skoro można zaufać swoim pracownikom przy odczytywaniu stanu liczników wody to można też i podzielniki ciepła "obsłużyć" we własnym zakresie ( na pewno tańszym kosztem).
.kropek - 2011-12-18, 10:46

to jeszcze nic, w tym obecnym sezonie grzewczym jest podwyzka okolo 18% dopiero bedzie sie dzialo.w suwalkach mialo byc podobnie,ale ludzie podniesli krzyk i rada miasta obnizyla podwyzke do 7% czyli w suwalkach mozna a u nas beton i nie.tragedia z tym ogrzewaniem.przypomne tylko ze mpec jest spolka miejska i rada miasta ustala podwyzke oplat za c.o. tylko skad oni biora takie sumy jak 18%?? ja nie slyszalem o takich podwyzkach za wegiel,gaz czy prad :sciana:
gość - 2011-12-18, 12:18

.kropek napisał/a:
to jeszcze nic, w tym obecnym sezonie grzewczym jest podwyzka okolo 18% dopiero bedzie sie dzialo.w suwalkach mialo byc podobnie,ale ludzie podniesli krzyk i rada miasta obnizyla podwyzke do 7% czyli w suwalkach mozna a u nas beton i nie.tragedia z tym ogrzewaniem.przypomne tylko ze mpec jest spolka miejska i rada miasta ustala podwyzke oplat za c.o. tylko skad oni biora takie sumy jak 18%?? ja nie slyszalem o takich podwyzkach za wegiel,gaz czy prad :sciana:

proponuję iść za przykładem mieszkańców Suwałk i też podnieść krzyk a nie wylewać żale na forum, to nic nie da

.kropek - 2011-12-18, 12:20

zupa po obiedzie :-P
j23 - 2011-12-18, 20:25

Podpisuje sie 2 rekami pod tym co napisala Lokatorka Koniecznie SM powinna przeszkolic swoich pracownikow i sama odczytywac to co robi za nich jakas tam firma Jak umieja pobierac za wode i ogrzewanie pieniadze to niech i sami pofatyguja sie z tym o czym napisala ta Pani Tak powinni odczytywac po zakonczeniu sezonu grzewczego i zakladac nowe rurki zanim zaczna grzac Bo te kreski w podzielnikach wyparkowych sa na cholere Albo niech wszedzie zamontuja podzielniki elektroniczne Aha i jeszcze jedno Dlaczego podzielnik wisi u gory grzejnika a nie na srodku grzejnika ?
nn - 2011-12-18, 20:51

A ja Wam proponuję, kiedy będą wybory samorządowe czy w SM, nikogo nie wybierać kto jest u władzy, tylko nowych zwłaszcza młodych, inaczej będzie dalej to samo w mieście w SM etc. Daj sobie szansę!!!
mnac - 2011-12-19, 10:55
Temat postu: tak tak
Mlodych ale uczonych,a nie tepakow co stolek dostali po znajomosci
augustowianka - 2011-12-19, 11:40
Temat postu: spółdzielnia, ogrzewania
Z tym ogrzewaniem jest "jazda" co roku, jest coś nie tak bo wydaje mi się, że ludzie ogrzewają mieszkania tylko wtedy kiedy naprawdę trzeba! Ja osobiście mam małe mieszkanie więc nie potrzebuję grzać non stop, mieszkanie ma 40mkw i ogrzewam tylko jeden pokój gdzie śpi moje dziecko - robię taka od kilku lat, a z roku na rok zwrotu mam coraz mniej i to nie o kilka złotych tylko i kilka set!!!!! Trzy lata temu miałam zwrot 700zł (jak na taki metraż to super), rok później już 500zł, rok temu 200zł a w tym 106zł!!! Złodziejstwo!!!
pg - 2011-12-19, 12:28

Ja dostałem 49 zł zwrotu (wspólnota mieszkaniowa zarządzana przez kodrem)
GoldUser - 2011-12-27, 19:14

Witam,

A wy co roku to samo :)))) To powiem tak, ja mam mieszkanie i we wspólnocie i w SM i prawda jest taka ze czy tu czy tam tak samo wychodzi. Co prawda w nowych blokach na początku czynsz we wspólnocie jest niższy niż w SM, ale później jak zacznie się coś sypać to niestety ale płacz ale płać. Sami zobaczcie jak wygląda np wspólnota obok "Trójki"...

Ale nie otym chciałem napisać, przy sprawdznia grafiku odczytu wodomierzy w SM trafiłem na pewną informację o przetargu... (http://www.smaugustow.pl/przetargi.html ). Czyżby SM coś zaczęła robić w naszymi nieszczęsnymi wyparkami...??

Krystyna - 2011-12-27, 19:38

Witam, tez dziś byłam w spółdzielni odnośnie ogrzewania, za 1 kreskę więcej w porównaniu do roku ubiegłego muszę zapłacic 265 zł, rozmawiałam,i pan Adam powiedział,żę takie są zużycia w bloku i tak wychodzi wskaźnik.Pytałam, dlaczego mam płacić za innych,którzy nie oszczędzają, maja poprostu w nosie.Na pytanie dlaczego w czynszu od 4 lat byłam ta sama wysokość zaliczki na C.O i otrzymałam odpowiedź, że tylko ok 10-15 % dopłaca do ogrzewania a inni majż zwroty,także po co było to robić.Moja propozycja jest następująca:pisać o zmianę podzielników, weryfikacja wskaźników LAF ,UF bo od tego zależy między innymi później jednostka zużycia,która mnożona jest przez metraż.
Mieszkam na IV piętrze i winnam mieć mniejszy wskaźnik LAF,dlatego że IV piętro ale to nie idzie w parze z rozliczeniem.Ja będę pisac do Rady Nadzorczej,Walnego ZGromadzenia aby powołali komisje do weryfikacji i zmienili przepis aby odczytac po zakończeniu sezonu.
CO wy na to?

elle - 2011-12-27, 21:43

Krystyna, jestem jak najbardzie za. W prwawdzie oszczedzam na ogrzewaniu, w tym roku miałam 600zł ( z groszami) zwrotu, ale podoba mi się odczyt czytników po sezonie grzewczym.
W kuchni w ogóle nie odkrecam grzejnika a przez cały rok naciągnęło mi 3 kreski. Dlaczego mam za to płacić, skoro nie odkręcałam grzejników??? W lato, jak jesy ciepło to grzejniki "ciągną", a ja pózniej za to płacę. W sypialni też nie otwierałam grzejników, a też naciągnęo 2 kreski?
Mam czytniki wyparkowe i nie będę błagać na kolanach całego, "moherowego" bloku, żeby wymienił na elektroniczne.
Powinnam płacić za to co zużyłam.
Amen:-)

Lotek - 2011-12-28, 07:02

Może ktoś mi odpowie ...czy mozna przejść i rozliczac się z ogrzewania ryczałtowo ,dodam mamy w bloku podzielniki elektroniczne?
gość - 2011-12-28, 11:53
Temat postu: spółdzielnia
Dziwne rzeczy w spółdzielni? Pod spółdzielnią też dziwne rzeczy. Tylko jednemu gospodarzowi można handlować bez żadnej kary a inni maja ZAKAZ :cry:
Gość - 2011-12-28, 13:02

Zróbmy pozew zbiorowy i do prokuratury, przecież jest to kradzież,skoro nie odkręcamy grzejników w kuchni a tam nabija to jest oszustwo, ja osoboiście chciałem zlikwidować grzejnik w kuchni, dołożyć tą ilość żeber do salonu, to spółdzielnia nie wyraziła zgody. Oni doskonale wiedzą że Nas okradają.
Andrzej - 2011-12-28, 14:38

Krystyna napisał/a:
Witam, tez dziś byłam w spółdzielni odnośnie ogrzewania, za 1 kreskę więcej w porównaniu do roku ubiegłego muszę zapłacic 265 zł, rozmawiałam,i pan Adam powiedział,żę takie są zużycia w bloku i tak wychodzi wskaźnik.Pytałam, dlaczego mam płacić za innych,którzy nie oszczędzają, maja poprostu w nosie.Na pytanie dlaczego w czynszu od 4 lat byłam ta sama wysokość zaliczki na C.O i otrzymałam odpowiedź, że tylko ok 10-15 % dopłaca do ogrzewania a inni majż zwroty,także po co było to robić.Moja propozycja jest następująca:pisać o zmianę podzielników, weryfikacja wskaźników LAF ,UF bo od tego zależy między innymi później jednostka zużycia,która mnożona jest przez metraż.
Mieszkam na IV piętrze i winnam mieć mniejszy wskaźnik LAF,dlatego że IV piętro ale to nie idzie w parze z rozliczeniem.Ja będę pisac do Rady Nadzorczej,Walnego ZGromadzenia aby powołali komisje do weryfikacji i zmienili przepis aby odczytac po zakończeniu sezonu.
CO wy na to?

Niestety, w swoim czasie zasypałem SM korespondencją w sprawie weryfikacji współczynników - jest to rzucanie grochem o ścianę. Co ciekawe, podzielniki wyparkowe są bardziej sprawiedliwe od elektronicznych - zwłaszcza w przypadku posiadania zimnego mieszkania - chętnie bym zmienił na wyparkowe, ale nie wiadomo czy jest możliwa taka procedura (odpuściłem sobie temat).

gość - 2011-12-29, 21:02

po co odczytywać po sezonie jak i tak wymienią fiolki po odczycie, a to przełoży się na rok następny :spoko: .
Podzielniki kosztów energii cieplnej na potrzeby c.o. nie są najlepszym rozwiązaniem ale nie wymyślono jeszcze nic innego, lepszego, a przepisy obligują zarządców do rozliczenia indywidualnego kosztów, ponieważ jest to świadczenie i powinno zostać rozliczone na koniec roku bądź sezonu grzewczego określonego w regulaminie (dostępny na stronie internetowej SM).

admin - 2011-12-29, 21:10

w mojej wspolnocie jest tak, ze kazdy bez wzgledu musi miec termostat ustawiony na 2. jesli licznik stoi w miejscu to placi ryczalt, nie ma problemu ze sasiad sasiada grzeje, ma na 2 kazdy albo wiecej jak chce pogrzac, tak powinno byc i w SM, ale coz jaki pan taki kram.
ola - 2011-12-29, 21:32

Wszyscy dostają zwroty, 780, 490,. Ja mam zawsze dopłaty. Oszczędzam, nie siedzę w kurtkach, podzielniki są ustawione na 1, w mieszkaniu jestem po 19 h. Musiałam dopłacać duże kwoty- 300, 600. Nie wiem dlaczego po mroźnej zimie mam zapłacić 2,40.
Blok 13 na śródmiesciu. Dlaczego w tym samym bloku inni dostają zwrot kosztów a ja muszę płacić ?

Krystyna - 2011-12-29, 22:44

Już myślałam,że ten temat zniknął ,ktoś tu pisał o podzielnikach elektronicznych,proszę napisać szerzej,czy też nie zdają egzaminu,jak to wygląda w rozliczeniu rocznym.a odczytywanie mogliby zrobić sami , raz po sezonie grzewczym , a drugi raz przed sezonem grzewczym .W końcu podzielniki mamy już dobrych lat-(może z 10) i spółdzielnia orientuje się jak wygladają rozliczenia,zużycia,mogą zrobić zestawienia.Wiadomo,że ceny rosną, zimy są różne,ale po tak długim okresie użytkowania i rozliczania,moża pewne średnie już wyliczyć, a tym samym nawet w sposób indywidualny dla każdego bloku ustalić zaliczkę na CO,bo od 4 lat w umnie była ta sama,dopiero od X tego roku zmieniono.
Może przeczyta to ktoś mądry i pomoże nam odpowiednio napisać do Zarządu, Rady, i dalej a nawet i do instytucji kontrolującej .
Mieszkam w bloku Śródmieście 19A, jestem ciekawa ile mieszkań z tego bloku ma dopłaty.Pozdrawiam

mieszkaniec - 2011-12-30, 15:31
Krystyna napisał/a:
Już myślałam,że ten temat zniknął ,ktoś tu pisał o podzielnikach elektronicznych,proszę napisać szerzej,czy też nie zdają egzaminu,jak to wygląda w rozliczeniu rocznym.a odczytywanie mogliby zrobić sami , raz po sezonie grzewczym , a drugi raz przed sezonem grzewczym .W końcu podzielniki mamy już dobrych lat-(może z 10) i spółdzielnia orientuje się jak wygladają rozliczenia,zużycia,mogą zrobić zestawienia.Wiadomo,że ceny rosną, zimy są różne,ale po tak długim okresie użytkowania i rozliczania,moża pewne średnie już wyliczyć, a tym samym nawet w sposób indywidualny dla każdego bloku ustalić zaliczkę na CO,bo od 4 lat w umnie była ta sama,dopiero od X tego roku zmieniono.
Może przeczyta to ktoś mądry i pomoże nam odpowiednio napisać do Zarządu, Rady, i dalej a nawet i do instytucji kontrolującej .
Mieszkam w bloku Śródmieście 19A, jestem ciekawa ile mieszkań z tego bloku ma dopłaty.Pozdrawiam

Jedną rzeczą którą mogłaby zrobić spółdzielnia to zakręcić grzejniki na klatkach. Grzejniki które mamy na klatkach mają wpływ na odczyt podzielników. W nowo wybudowanych blokach na klatce niema grzejników. Następną ważną rzeczą jest to ile osób w bloku nie posiada podzielników - my za takich ludzi mamy straty!!!!!!!!!!!!!1

nn - 2012-01-27, 21:10

w moim bloku na klatce już dawno (15lat) jak grzejniki zakręcone!!!
Pablolot - 2012-02-05, 11:44

niestety ja co roku dopłacam od 300 do 700zł, grzejniki są odkrecone na 3, w kuchni na 1 a w sypialni podczas ostrych mrozow (ponizej -20) na 4, okien zima praktycznie nie otwieram (tylko krotkie wietrzenie w kuchni podczas gotowania obiadu)...

koszty w spoldzielni sa bardzo wysokie

to samo z licznikami wody, po wymianie na teoretycznie lepsze rachunek wzrosl z 110-130 do 160 (za 2 miesiace)

m - 2012-02-05, 14:42

Pablolot napisał/a:
niestety ja co roku dopłacam od 300 do 700zł, grzejniki są odkrecone na 3, w kuchni na 1 a w sypialni podczas ostrych mrozow (ponizej -20) na 4, okien zima praktycznie nie otwieram (tylko krotkie wietrzenie w kuchni podczas gotowania obiadu)...

koszty w spoldzielni sa bardzo wysokie

to samo z licznikami wody, po wymianie na teoretycznie lepsze rachunek wzrosl z 110-130 do 160 (za 2 miesiace)

I przez całą zimę nie wietrzysz mieszkania????? Ostro niezły zakis pewnie masz i liczniki bardziej ci nabijają :-D